Skip to content

Mindhouse Louisa Theroux zabezpiecza Sky 'Lockerbie’ Doc, gdy współzałożyciele rozmawiają o przejściu do scenariusza, „pochylania się na rynku amerykańskim” i kontrowersyjnego dramatu BBC Jimmy’ego Savile’a

3 de listopad de 2022
jb Mindhouse 101

EKSKLUZYWNY: Mindhouse Productions Louisa Theroux kręci wysokiej jakości film dokumentalny Sky o tragicznych zamachach bombowych w Lockerbie, gdy słynny dokumentalista i współzałożyciele Mindhouse rozmawiają o scenariuszu, „pochylaniu się na rynku amerykańskim”, przyszłych inwestycjach i kontrowersyjnym dramacie BBC o Jimmym Savile’u.

Wraz ze współzałożycielką i dyrektorami kreatywnymi Nancy Strang i Arron Fellows, Theroux usiadł z Wszykina na lunch w hotelu Soho House na rzadki wywiad, gdy raczkująca firma produkcyjna tria kończy trzy lata, po tym, co było trąbą po 36 miesiącach, w których zapewnili sobie wiele prowizje, zawierały umowy dystrybucyjne, rozwijały znaczące relacje z talentami i koncentrowały się na Stanach Zjednoczonych.

Termin może ujawnić trzyczęściowy Szafka, który jest opisywany przez Sky jako „pierwszy box-set-serial premium o katastrofie” i został zamówiony kilka miesięcy po dramacie Sky/Peacock dotyczącym tragicznego wydarzenia, które doprowadziło do śmierci prawie 300 osób i do dziś stawia pytania bez odpowiedzi . Przed 11 września Lockerbie był najgorszym atakiem terrorystycznym na Stany Zjednoczone, w wyniku którego zginęło prawie 300 osób, gdy samolot Pan Am Flight 103 eksplodował nad małym szkockim miasteczkiem.

Theroux, który zaprezentował Mindhouse na Edinburgh TV Festival 2019 po dwuletniej karierze, prowadząc niektóre z największych brytyjskich filmów dokumentalnych, powiedział Wszykina Szafka to „dokładnie taki projekt, w który chciałem, abyśmy się zaangażowali, kiedy zaczynaliśmy”.

„Nasze wartości dotyczą opowiadania historii i bycia przyjaznym dla odbiorców i nie wstydzę się powiedzieć, że chcemy dotrzeć do naprawdę szerokiej publiczności” – dodał. „Ryzykując, że zabrzmi to pompatycznie, chcemy również, aby ludzie odeszli z poczuciem, że nauczyli się czegoś o ludzkiej kondycji”.

Pudełko premium mówi również o pragnieniu Theroux, aby omijać prezentowanie wszystkich programów Mindhouse – jednego z jego głównych czynników wpływających na ustawienie gontu – i nie jest ani frontem, ani producentem wykonawczym Szafka.

Strang, który jest partnerem Theroux, powiedział, że zespół wpadł na ten pomysł wkrótce po uruchomieniu Mindhouse i chciał przekazać sukces „nieopowiedzianych historii”, takich jak Sky/HBO Czarnobyl.

„To tajemnica morderstwa, dlatego stosujemy podejście do thrillera dokumentalnego” – dodała. „Istnieje całe pokolenie ludzi, którzy nie znają ani nie pamiętają tej historii o małym miejscu w Szkocji, które stało się epicentrum sił geopolitycznych”.

Po konsultacji z Jimem Swire, który od dziesięcioleci szuka sprawiedliwości po tym, jak jego córka Flora zginęła w ataku, Strang powiedział, że zespół podchodzi do doktora z najwyższą wrażliwością.

Theroux dodał: „Pochodzimy z BBC, która ma doświadczenie w zaznaczaniu wszystkich pól dotyczących opieki nad współpracownikami i odpowiedzialnego podejścia do opowiadania historii. To płynie w naszych żyłach.

Światowy napęd merytoryczny premium

Trio pracowicie wykorzystuje skłonność globalnych nabywców do faktów premium – jednego z kluczowych trendów, które wyłoniły się z Mipcom Cannes – zdobywając głównie interesy od brytyjskich nadawców od czasu premiery, takich jak BBC Bogowie snookera oraz Wywiady z Louisem Theroux…, i Kanał 4 Seks właściwie z Alice Levine.

Mając to na uwadze, firma opracowuje serię dla globalnego streamera i kolejną dużą koprodukcję serii box-set, wraz z wcześniej ogłoszonym dokumentem Amazon Prime Video dotyczącym YouTubera KSI.

„Chcemy pochylić się nad rynkiem amerykańskim i globalnymi historiami” – powiedział Strang. „Retrospektywne opowiadanie historii wciąż ma tak duży oddźwięk, a my patrzymy międzynarodowo”.

Trio kilkakrotnie podkreślało, że nadal chętnie tworzy treści dla BBC i innych graczy z Wielkiej Brytanii. Nadchodzące programy obejmują dokument BBC Marka Zuckerberga, którego producentem jest Strang z „Wewnątrz pokoju wojennego prezydentatechnika stylu ”, a kolega BBC kontynuuje docenioną przez krytyków Bogowie snookera dokument zatytułowany Bogowie tenisa. Dla Channel 4 Mindhouse produkuje telewizyjną wersję książki komika Davida Baddiela Żydzi się nie liczą, który zespół ujawnił, będzie zawierał wkład Davida Schwimmera, Sarah Silverman i Neila Gaimana.

Ale większe prowizje budżetowe będą wymagały inwestycji, a Mindhouse do tej pory unikał podejmowania inwestycji od większego gracza, zamiast tego zdecydował się pozostać niezależny. Umowa dystrybucyjna z BBC Studios wygasa pod koniec tego roku.

Chwaląc BBC Studios za wsparcie, Fellows ujawnił, że firma „bada inne opcje” i ma „pewne ambicje, które w pewnym momencie mogą wymagać większych inwestycji”, jednocześnie przyznając, że „uważa, że ​​to relaksujące, że pieniądze zatrzymują się na nas”.

Theroux wyjaśnił: „Istnieje emocjonalne przywiązanie do utrzymania niezależności firmy, ale chcemy też się rozwijać, więc może to oznacza przynoszenie większych pieniędzy. Trzeba być trochę twardogłowym i myśleć o kosztach.

Theroux jest „szczęśliwy jak Larry” z powodu obecnego stanu Mindhouse. Opisał postęp jako „przekraczający moje oczekiwania, kiedy patrzę na arkusze kalkulacyjne” i przyznał, że „jedynie żałuję, że być może mogłem to zrobić kilka lat wcześniej, ale nie znałem wtedy Arrona i Nancy, więc nie miałem popęd.”

Jednym z jego najbardziej cenionych elementów była możliwość częstszej pracy za kulisami na koncertach, nadzorując całą planszę, zamiast skupiać się na jednym występie na raz.

„Dziwnie jest być prezenterem, ponieważ w pewnym sensie jesteś gwiazdą, a w innych najbardziej nieistotnym” – dodał. „Jesteś zarówno rozpieszczony, jak i infantylizowany. Istnieje podejrzenie, że kiedy wychodzisz z pokoju, wszyscy mówią: „Dzięki Bogu, że odszedł, teraz możemy zabrać się do prawdziwej pracy”.

Zamiast Theroux prowadzącego wszystkie programy, Mindhouse współpracuje z listą talentów początkujących prezenterów, którzy mogą również udzielać się poza ekranem, takich jak Rylan Clark z BBC Radio 2, Mój tata napisał porno gospodarz Alice Levine i guru zdrowia Joe Wicks, a także prowadzenie rezydencji dla młodych ludzi we współpracy z BBC Studios.

„Chodzi o przekazanie nowego pola charakterystycznym głosom i współpracę z nimi” – powiedział Theroux. „Mój pomysł z Mindhouse polegał na tym, aby na ekranie zawsze pojawiali się ludzie, którzy dodają coś ciekawego i innego”.

Strategia jest znacznie szersza niż po prostu „znalezienie nowego Louisa”, powiedział Fellows, dodając: „Sposób, w jaki pracujemy z Louisem, jest o wiele bardziej oparty na współpracy. Z ludźmi takimi jak Alice [Levine] rozmawiamy przez cały czas pisania, edycji i scenariusza”.

Ujawniono oskryptowane push

Na horyzoncie pojawia się również scenariuszowy impuls ze strony firmy, która jest nastawiona na fakty, a Theroux zacytował Russella T Daviesa Bardzo brytyjski skandal i Jamesa Grahama Kartkówka jako potencjalne plany scenariuszy programów o charakterze dokumentalnym.

Strang powiedział, że „wczesne rozmowy” mają miejsce z producentami dramatu, a niezależny pracuje również nad swoim pierwszym filmem, „zakręconym psychologicznym thrillerem” wychodzącym z USA

„Często pojawiają się przeszkody z niektórymi historiami, które przeprowadzamy podczas burzy mózgów, takimi jak dostęp i archiwizacja oraz tworzenie dramatu, które rozwiążą ten problem” – dodała. „Możemy współpracować z utalentowanymi producentami dramatów i scenarzystami i czuć, że to ekscytująca przestrzeń”.

Jednym z dramatów, które mają się wkrótce pojawić, jest program BBC Steve Coogan z Jimmym Savile’em w roli głównej Rozrachunekbardzo kontrowersyjny projekt dotyczący byłego prezentera BBC, który został pośmiertnie ujawniony za wykorzystywanie seksualne setek ludzi, co doprowadziło do skandalu, który wywrócił BBC na lewą stronę.

Theroux nakręcił dwa filmy dokumentalne o Savile, jeden za życia, a drugi po śmierci Savile’a. Wcześniej powiedział, że był „nawiedzony” przez ich wspólny czas.

Zachęcał krytyków, którzy wierzą, że Jeff Pope’s Rozrachunek będzie gloryfikować Savile, aby powstrzymać się od oceny dramatu, po tym, jak były dyrektor dramatu BBC, Piers Wenger, podkreślił, że istnieje „interes publiczny” w serialu, który „odda głos ofiarom”.

„Jestem za odważnym opowiadaniem historii, a wyzwaniem będzie to, w jakim stopniu serial koncentruje się na doświadczeniach Jimmy’ego Savile’a i w jakim stopniu oddaje sprawiedliwość ofiarom” – dodał Theroux. „Łatwo powiedzieć, że przedstawienie nigdy nie powinno się wydarzyć, dopóki nie przesłuchasz tego pomysłu, ale po prostu nie wiesz. Ludzie myśleli upadek [about Hitler’s last days] na początku było szalone, ale było to naprawdę ciekawe opowiadanie. Tyle dramatu tkwi w moralnych lub wątpliwych osobowościach, a pytania, które to stawia, sprawiają, że rano wstaję z łóżka”.

Powrót do Mindhouse i dramat nie jest jedynym nowym gatunkiem, w który rozwija się indie, a strój podbija kanał Channel 4 Pięciu facetów w tygodniu producent Barnaby Coughlin, który w zeszłym roku stanął na czele kampanii informacyjnej i współprowadził program KSI.

Coughlin przewodzi rozrywce opartej na faktach, a reszta zespołu również myśli o pomysłach na to, co Mindhouse mógłby zrobić w ogólnej przestrzeni rozrywkowej i podcastowej.

„Można powiedzieć, że jesteśmy ambitni, a wszystkie rzeczy, których nie robimy, to możliwości rzeczy, które możemy zrobić” – powiedział Fellows, zgrabnie podsumowując ambicję.

Czy ten post był pomocny?