Skip to content

Międzynarodowy szef Warner Bros. Discovery Gerhard Zeiler mówi o „rozwoju” „Harry’ego Pottera”, „Gry o tron” i franczyz DC jako głównym priorytetem – RTS London

27 de wrzesień de 2022
Gerhard Zeiler

Gerhard Zeiler omówił „rozwój franczyz”, w tym Harry Potterze, DC i Gra o tron jako kluczowy priorytet dla połączonego Warner Bros. Discovery sześć miesięcy po objęciu najwyższego stanowiska na arenie międzynarodowej.

Wygłaszając przemówienie RTS London, Zeiler powiedział, że firma „prawdopodobnie bardziej skoncentruje się na rozwoju franczyz” i zaznaczył główne „pewniaki”, które uważa za przyszłe dojne krowy. Gra o tron odkręcić Dom Smoka oraz Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy obecnie walczą o światowe gałki oczne, a program WBD osiąga mocne wyniki, a nadchodzi mnóstwo filmów DC.

Zeiler mówił z przekonaniem o poprawie widowni kinowej teraz, gdy świat wychodzi z pandemii Covida, chociaż przyznał, że mniej filmów odnosi „sukces”, ale dodał: „Duże sukcesy odnoszą znacznie większe sukcesy, niż ktokolwiek przewidywał. Każdy, kto wierzył, że kino jest martwe, został udowodniony w błędzie i zostanie udowodniony, że się myli w przyszłości. Biznes teatralny pozostanie, choć oczywiście pandemia wszystko zmieniła”.

Zeiler był na komunikacie, popierając oświadczenie dyrektora generalnego WBD Davida Zaslava na początku tego miesiąca, że ​​restrukturyzacja zespołu spowoduje utworzenie zespołu z 10-letnim planem „koncentrującym się tylko na DC”.

Lokalna siła treści

Zeiler szybko podkreślił siłę lokalnych treści obok głównych wątków. „W naszej branży obowiązuje jedna zasada, która mówi, że jeśli chcesz odnieść sukces na całym świecie, musisz mieć odpowiednie lokalne historie” – powiedział. „Aby znaleźć się w pierwszej trójce graczy, musisz uzupełniać wielkie hity lokalnymi odpowiednimi historiami”.

Podkreślił sukces prowizji HBO Max Spain należącej do WBD, takich jak 30 monet chociaż przemawiał po tym, jak streamer zakończył uruchamianie w wielu europejskich terytoriach, co spowodowało, że do tej pory zwolniono około 30 osób. Kilka produkcji w regionie CEE jest kontynuowanych, ale nie pojawią się żadne nowe zamówienia.

Częścią strategii WBD jest wieloletnie partnerstwo ze Sky, chociaż Zeiler mówił o prowadzeniu w nadchodzących latach usługi przesyłania strumieniowego poza siecią płatnej telewizji. HBO Max jest obecnie niedostępny w Wielkiej Brytanii ze względu na wieloletnią umowę HBO z Sky.

Mówiąc o strategii po fuzji, wydawało się, że rzucił się na Netflix, gdy stwierdził, że „ścieżka do rentowności i przychodów” jest równie ważna jak liczba subskrybentów. Problemy Netflixa z długiem zostały dobrze nagłośnione w ostatnich latach.

Przemawiając na jednym z największych festiwali telewizyjnych w Wielkiej Brytanii, powiedział, że Wielka Brytania jest „największym rynkiem poza Stanami Zjednoczonymi” pod względem ludzi, pracowników i przedsiębiorstw.

Zeiler przemawiał po niedawno awansowanym prezesie i dyrektorze zarządzającym Warner Bros. Discovery, EMEA Priya Dogra, jednym z największych zwycięzców międzynarodowej restrukturyzacji sześć miesięcy temu.

Zeiler przemawiał na RTS London, całodniowym wydarzeniu z udziałem szefów największych brytyjskich nadawców, domów produkcyjnych i Baz Luhrmanna.

Czy ten post był pomocny?