Skip to content

Międzynarodowy Insider: Mipcom wraca z hukiem; „Korona” „Na krawędzi”; MIA startuje; Umowa podręcznej Amazona

14 de październik de 2022
deadline newsletter international insider 1000x563 1

Witamy w Międzynarodowym Insider, Maxie Goldbarcie tutaj. Byliśmy w tym tygodniu po przysłowiowym sklepie z Melem i Jesse w słonecznym Rzymie i Zac’em ścigającym się po Londynie z prędkością światła, by pokryć LFF. Czytaj dalej, aby zapoznać się z największymi wiadomościami w międzynarodowej telewizji i filmie.

Mipcom Cannes wraca z hukiem

Trzy lata wolnego: W globalnej społeczności telewizyjnej ogarnęło namacalne uczucie podekscytowania, gdy kupujący, sprzedający, dyrektorzy, dziennikarze (oczywiście) i wszyscy pomiędzy nimi wyruszają do Cannes na Mipcom. Tegoroczny rynek, przemianowany na Mipcom Cannes, jest właściwie pierwszym od trzech lat osobiście (zeszły rok był hybrydą) i było naprawdę pozytywne uczucie, gdy rozmawiałem z pięcioma starszymi szefami sprzedaży na corocznym przeglądzie. „Ludzie potrzebują ludzi, a to jest biznes dla ludzi” — powiedział mi Jens Richter z Fremantle, niemal promieniejąc. Powraca optymizm, negujący „zmęczenie rynku”, które mogło wkradać się w minionych latach. Rozmawiając z dyrektorami przed wydarzeniem, spodziewają się, że Mipcom będzie dotyczył wyłącznie interakcji twarzą w twarz, chociaż wielu podkreślało, że duże umowy między dystrybutorem a kupującym mogą nie stanowić dużej części rynku – a znak czasow. Dyrektor Mipcom, Lucy Smith, wspomniała o przełomie w koprodukcjach, kiedy rozmawialiśmy w zeszłym tygodniu, wspomagana przez nowe centrum producenckie o powierzchni 1000 mkw., które zachęcało niezależnych producentów do omawiania nadchodzących programów z dystrybutorami i szukania finansowania na wiele różnych sposobów.

Mówiąc to Blunt-ly: Na Croisette będzie również gwiazda, ponieważ w niedzielę wieczorem odbędzie się premiera Angielski, Hugo Blick Western z udziałem Emily Blunt, która będzie obecna. All3Media International sprzedaje to, a rywal Fremantle stara się konkurować, organizując swój własny czerwony dywan w poniedziałek z takimi osobami jak Cara Delevingne, która omówi Hulu / BBC Three tell-all doc Planeta seks wcześniej tego dnia i Dziedziczenie gwiazda Brian Cox, który kieruje filmem dokumentalnym Channel 5 o ubóstwie, które szuka międzynarodowych kupców. Główne keynotes w tym roku przychodzą z szefów Fremantle Jennifer Mullin i Andrea Scrosati, szefa Amazon Studios Jennifer Salke, Tima Davie DG BBC i dyrektora generalnego Banijay Marco Bassetti. Całkiem skład. Będą też premiery firmy, z nowym dystrybutorem Fox Entertainment Global, który wystawi swoje stoisko za pośrednictwem przemówienia, a następnie koktajl party w poniedziałek. Rozmawiałem z szefem Fernando Szew na początku tego tygodnia, który powiedział mi, że nowy shingle „pójdzie pod prąd” innych amerykańskich podmiotów medialnych, sprzedając je wszystkim i każdemu. „Mamy szeroko otwarte ramiona”, powiedział Fernando.

Wczesne oferty: Zawieranie umów może nie dominować, jak miało to miejsce w minionych latach, ale Termin przyniósł ci kilka w okresie przygotowawczym. Najbardziej głośny był ten artykuł od Jessego o wyprzedażach pokładowych w Indigo Entertainment dla gwiazdy Backstreet Boys, AJ McLeana Bohater mody: nowy rodzaj pięknanajnowsze w wyszukiwarce Beauty World Search Bohater mody franczyzowa. AJ przerwie swoją europejską trasę koncertową, lecąc do Cannes, zanim wróci… w porządku. Gdzie indziej Jesse miał również chudy w ITV Studios, który przejął prawa do dystrybucji w formacie konkursu przeciągania gwiazd ITV Królowe na noc, i kupiłem wiadomości o wejściu na pokład Studiocanal Borgen twórca Adam Price’s OrkiestraPrawa Banijay wpychają się w przestrzeń dokumentów premium z Lara kontra Escobar i ten sam format balonu dystrybutora Wysadzić w powietrze sprzedaż do Niemiec. Bądźcie czujni. W międzyczasie nie przegap naszej debiutanckiej wersji drukowanej Wszykina Mipcom, dostępnej w Cannes w pobliskim hotelu lub Palais. Mamy dla Ciebie góry wysokiej jakości treści, w tym nasze wybory najlepszych programów na rynku, wywiady z niektórymi z największych graczy – w tym zwiastun z szefem treści Disney EMEA, Diego Londono – i mnóstwo analiz. Uszczęśliw nas, dając mu lekturę.

„Korona” „Na krawędzi”

„Boję się dotarcia do tego punktu”: Od śmierci królowej Elżbiety II czasy były trudne dla producentów Netflixa Korona, którzy obecnie wprowadzają kamery w szóstym sezonie (sezon piąty zadebiutuje wkrótce). Po przełożeniu zdjęć z powodu śmierci królowej pojawiła się nowa przeszkoda w postaci kręcenia scen pamiętnego dnia 25 lat temu, kiedy księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu. Wielka akcja tygodnia naszego Baz Bamigboye znalazła gwiazdy, twórców i producentów, którzy byli „na krawędzi” w trakcie przygotowań do odtworzenia sceny. „Baliśmy się dotarcia do tego punktu”, powiedział Bazowi jeden z informatorów. Rzeczywista awaria nie zostanie pokazana, a zamiast tego pokaże wydarzenia przed i po. Filmowanie odbędzie się w ciągu najbliższych dwóch tygodni, zanim świat zobaczy, jak Elizabeth Debicki przejmuje płaszcz Diany od Emmy Corrin w Korona sezon piąty, w którym Dominic West zastępuje Josha O’Connora jako ówczesny książę Charles.

Rozpoczyna MIA

Wokół Rzymu: Jesse Whittock relacjonuje z Rzymu, gdzie rozkwitła międzynarodowa rozrywka, gdy rozpoczęły się festiwale MIA Market i Rzymskie Festiwale Filmowe. MIA, oszałamiająca mieszanka sesji filmowych i telewizyjnych, które odbyły się w oszałamiająco pięknym Palazzo Barberini w centrum miasta, zobaczyła, jak Netflix, Amazon i Sky Studios prezentują swoje najnowsze europejskie produkty, z dobrze reprezentowanymi nadawcami publicznymi Rai, ZDF i France Télévisions . Co ciekawe, pierwsza i potencjalnie najciekawsza wiadomość pojawiła się podczas sesji nie poświęconej Włochom, ale Danii, gdzie od 1 stycznia trwa niezwykły impas zamówień między społecznością kreatywną a globalnymi streamerami. Więcej tutaj.

Terytoria buzzów: Kierownicy Amazona i Netflix byli pod ręką, aby porozmawiać o regionie, który pojawił się wraz z Hiszpanią i Niemcami jako nowe obszary buzzów dla streamerów. Larry Tanz, szef Netflix na region EMEA, przypomniał, jak włoski biznes robiono z „małej kamienicy w Amsterdamie”, z niewielką lokalną wiedzą i doświadczeniem. Jak to się zmienia: Netflix w tym roku otworzył 70-osobowe biuro tuż obok Barberini w pobliżu Fontanny di Trevi i organizuje ważne programy, takie jak Wszystko wzywa do zbawieniaktóry startuje dziś w serwisie, oraz dosłownie dziesiątki innych seriali i filmów, w tym napad kapar Okradanie Mussoliniego. Tymczasem Prime Video Amazona wykorzystało swoją sesję, aby ujawnić, że Matilda De Angelis (na zdjęciu) zagra w wyprodukowanym przez Cattleya włoskim rozdziale wielonarodowego, wieloserialowego dramatu braci Russo Cytadela. Nicole Morganti, szefowa Amazon Studios Italy Originals, powiedziała, że ​​było to „ogromne wyzwanie” ze względu na fakt, że nigdy wcześniej nie próbowano w tym kraju połączyć thrillera science-fiction / thrillera szpiegowskiego / dramatu akcji. Odbyło się również wezwanie od The Alliance, europejskiego klubu zamawiającego nadawcę publicznego, który został stworzony, aby walczyć z siłą nabywczą streamerów. ZDF, Rai i France Télévisions chcą pomysłów do końca stycznia 2023 r., a wezwanie to pojawi się wkrótce po tym, jak szefowie z sieci ogłosili, że weszli na pokład Kolektywserial obyczajowy premium oparty na organizacji dziennikarstwa śledczego Bellingcat.

Opowieść o umowie służebnej Amazona w Wielkiej Brytanii

Błogosławiony współpremier: Kanał 4 Ta podręcznejPrzejęcie le zostało zdefiniowane jako jeden z bardziej sprytnych biznesów sieci w ciągu ostatnich kilku lat, a program często przyciąga dużą publiczność, ale ta publiczność może się skurczyć z wiadomością, że Amazon Prime Video będzie współpremierą sezonu pięć w Wielkiej Brytanii. Ten ruch prawdopodobnie wynika z faktu, że Amazon jest teraz właścicielem Opowieść podręcznej producent i dystrybutor MGM, dając wszechmocny streamer dostęp do światowego katalogu MGM. Podczas gdy wtajemniczeni starali się stłumić jakiekolwiek poczucie opadnięcia na Ostateczny termin, w rzeczywistości jeden z najgorętszych międzynarodowych importów Channel 4 musi teraz zostać udostępniony dobrze subskrybowanemu amerykańskiemu gigantowi. Niech będzie chwała. Amazon podobnie dzieli brytyjskie okno z BBC na temat adaptacji Terry’ego Pratchetta Dobre wróżby, chociaż streamer jest współproducentem tego i emituje go kilka miesięcy przed BBC.

Gdzie jest na północ od 'ere: Tymczasem w Amazonii nasza ekspertka ds. Azji Liz Shackleton spotkała się z Eriką North, szefową SVoD ds. oryginałów na region Azji i Pacyfiku, aby porozmawiać o ekspansji, zwłaszcza w regionie Azji Południowo-Wschodniej, obszarze wzrostu dla wszystkich największych graczy z USA w ostatnim czasie. Głębiej.

Najnowsze LFF: Plaza, Roberts i Aronofsky

Londyn dzwoni: Do mnie, Zac Ntim, a główne przemówienia i przemówienia były główną atrakcją drugiego tygodnia Londyńskiego Festiwalu Filmowego. W poniedziałek, Parki i rekreacja ulubiona Aubrey Plaza wylądowała w Soho, aby zagłębić się w jej karierę, a we wtorek osobiście powróciła produkcja Film London’s Production Finance Market, która rozpoczęła się przemówieniem dyrektora generalnego BFI Bena Robertsa. Ben wygłosił swoje pierwsze publiczne uwagi na temat niedawnego zamknięcia Festiwalu Filmowego w Edynburgu. – Nie mamy środków na organizacje kryzysowe, które znajdują się w trudnej sytuacji – powiedział, po czym dodał, że BFI pozostaje w kontakcie z właścicielami festiwalu i podejmowane są działania. Dużo więcej na ten temat. Po stronie projekcji Darrena Aronofsky’ego Wieloryb zagrał w Royal Festival Hall, gdzie główny aktor Brendan Fraser otrzymał nietypowo długą i mocną owację na stojąco od publiczności LFF, podczas gdy tegorocznym filmem-niespodzianką była gwiazda Anya Taylor-Joy i Ralph Fiennes Menu. Festiwal zamykają w ten weekend dwie premiery wagi ciężkiej: Guillermo del Toro’s Pinokio debiuty w sobotę i Riana Johnsona Szklana Cebula robi swój europejski ukłon w niedzielę. Ostateczny termin będzie ustalony dla obu stron

Różnorodny zakłócacz

Siedząc z Surian: Seria International Disruptors Diany Lodderhose powróciła z wielkim hukiem w środę, a na miejscu był Surian Fletcher-Jones, szef Working Title Television odpowiedzialny za wysunięcie na pierwszy plan niektórych z najbardziej utalentowanych i różnorodnych nazwisk w Wielkiej Brytanii. „Mam obsesję na punkcie myślenia o kobiecych głosach, różnych głosach oraz kontrkulturze i kulturze alternatywnej” – powiedział Surian Dianie. W ostatnich latach zyskała niezwykle imponującą reputację, której kulminacją była komedia na Channel 4, która zdobyła nagrodę BAFTA Jesteśmy częściami damskimi i Dolly Alderton semi-biopic Wszystko, co wiem o miłości. Przeczytaj w całości.

Niezbędniki

🌶️ Gorący: Klasyczny horror z 1973 r. Człowiek z wikliny jest przerabiany dla telewizji, a The Imaginarium Andy’ego Serkisa i Urban Myth Films kupują prawa od Studiocanal.

🌶️ Kolejny: Sony Pictures przejęło międzynarodowe prawa do filmu Gamestop głupie pieniądze, jeden z niewielu gwarnych pakietów w Toronto w zeszłym miesiącu. Andreas z tym krakersem.

🌶️ Robi się coraz cieplej: Zac miał na sobie chudy Temperatura wrzenia kolejny projekt gwiazdy Ray Panthaki, podczas gdy film biograficzny Naseema Hameda Panthakiego i producenta Daniela Khalili nabiera tempa.

🖼️ Jest… odlany: Natalia Tena i Chanel Cresswell zapewniły sobie prowadzenie w dramacie Channel 4 Wagatha Christie. Niedawno weteran organizacji non-profit Michael Sheen gra adwokata Davida Sherborne’a.

Kasa biletowa: Horror Parkera Finna Uśmiech przekroczyła 100 milionów dolarów na całym świecie w ciągu dwóch tygodni od wydania.

🧑‍🎤 Nowy gospodarz: Na Wyspa Miłości, z Okrąg prezenterka Maya Jama zastępująca odchodzącą Laurę Whitmore.

🏪 Konfiguracja sklepu: Były szef zespołu Legendary Entertainment, Vasco Xu, i inni tworzą Conqueror Entertainment. Liz Shackleton z tym wielkim.

🏆Nagrody najnowsze: Berlinale potwierdziło osobisty festiwal w 2023 roku i wprowadził nagrodę za serial telewizyjny we współpracy z Wszykina.

Skończona sprawa: Między Netflix a Cineworld dla Wyjęte noże dalszy ciąg Szklana Cebula, wręczenie zdjęcia Riana Johnsona kinowemu wydaniu w Wielkiej Brytanii.

🖊️ Zarejestrowano: Netflix jest oficjalnie częścią brytyjskiej agencji ratingowej Barb, która pojawi się trzy lata po tym, jak Reed Hastings powiedział, że chce, aby streamer był w systemie.

Koronowany: 6 maja będzie oficjalną datą koronacji króla Karola III. Antymonarchiści odwracają teraz wzrok.

I w końcu: W tym tygodniu wpłynęły hołdy dla Angeli Lansbury, Morderstwo, które napisała gwiazda i ikona, która zmarła we wtorek w wieku 96 lat. Chociaż większość swojej kariery spędziła w Stanach, Lansbury urodziła się w Londynie i ostatnio pojawiła się na West Endzie w 2014 roku Beztroski duch. W hołdzie teatrom na West Endzie przyciemniono światła w środowy wieczór, co było wzruszającym momentem dla brytyjskiej społeczności teatralnej. Możesz przeczytać więcej hołdów tutaj.

Jesse Whittock i Zac Ntim przyczynili się do tego tygodnia Insider.

Czy ten post był pomocny?