Skip to content

Martin Kove z Cobra Kai wykorzystał własne nieszczęście w scenie terapii emocjonalnej — „To wszystko było dla mnie prawdziwe”

11 de wrzesień de 2022
cobra kai season 5 kreese

Ostrzeżenie: ten post zawiera spoilery z odcinków 6 i 7 z Kobra Kai Sezon 5.

John Kreese może być za kratkami, ale to nie znaczy, że został uciszony. Nie na dłuższą metę.

W odcinku 6 z Kobra KaiW piątym sezonie przebywający w więzieniu sensei kontynuował pracę od środka pod każdym możliwym kątem. Utrzymując kontakt ze swoją „wnuczką” Tory (która pracuje jako jego kret w dojo), Kreese miał otwartą linię na to, co dzieje się na zewnątrz, pomagając mu wpływać na konflikt między dojo. Ale kiedy próbował manipulować systemem więziennym, „grając dobrego żołnierza”, jego przydzielony do więzienia psycholog nie kupił tego, niwecząc jego nadzieje na pozytywną rekomendację i wcześniejsze zwolnienie.

Podczas kolejnej sesji terapeutycznej Kreese przechodził przez wyparte wspomnienia, gdy wydawał się mówić bezpośrednio do swojej utraconej miłości Betsy, młodego Johnny’ego, Terry’ego Silvera, a nawet kapitana Turnera. Następnie, po konfrontacji z uporczywym gniewem i surowymi emocjami, Kreese wrócił do celi i wreszcie wypuścił swoich towarzyszy z więzienia. „Nie znacie mnie zbyt dobrze”, powiedział im, po czym wydał mocne uderzenie karate wszystkim, którzy go nie docenili i ukradli jego galaretę. (Hej, to ma znaczenie, kiedy jesteś za kratkami!)

Poniżej TVLine rozmawia z Martinem Kove, aby opisać odcinek skupiony na Kreese, w tym jego związek z tajnym agentem Torym, uczucia do byłego studenta Johnny’ego i dlaczego wciąż prześladuje go poważna strata z jego przeszłości.

TVLINE | Skoro Kreese utknął w więzieniu, jak zamierza zaangażować się w konflikt z Terrym Silverem?
MARTIN KOVE | Ma informacje od swojego kreta, który jest lojalną duszą, i składa je w całość. Musi się zemścić, ponieważ został tak głęboko zgwałcony przez Daniela i Johnny’ego. Ale zajmują drugie miejsce. Głównym naruszeniem jest to, co próbuje zrobić Terry Silver. Nie ma tam integralności. To tylko komercja. Tworzy fast foody, a nie tym był Cobra Kai jakieś 35 lat temu, kiedy byli w Wietnamie. To prawie ta sama zasada, kiedy Miguel został ranny. Johnny naruszył kodeks Cobra Kai, że miłosierdzie jest dla słabych, a Miguel okazał miłosierdzie. W końcu przegrał i został zraniony. Z punktu widzenia Kreese, Johnny naruszył integralność Cobra Kai.

Cobra Kai sezon 5 Są tylko dwie rzeczy, które [Kreese] naprawdę kocha: kocha Cobra Kai i kocha Johnny’ego Lawrence’a. Johnny naruszył ten element Cobra Kai, więc Kreese pod koniec sezonu 3 musiał przejąć kontrolę. To nie był jego plan od początku. Chciał tylko podzielić się sukcesem turnieju All Valley. Był bardzo szczęśliwy będąc asystentem. To samo dotyczy Terry’ego Silvera. Terry dostanie go za pogwałcenie tego, na czym tak bardzo nam wszystkim zależy: przetrwanie i Cobra Kai.

TVLINE | Kreese nadal jest w bardzo bliskim kontakcie z Torysami. Czy możesz mi powiedzieć, co łączy te dwie osoby?

Tory miała ten sam problem ze swoimi rodzicami i dorastała w taki sam sposób jak on. Widzi to jako dorosły. Kiedy ją odwiedza i widzi dokładnie, co się dzieje i jak chroni matkę i podejmuje pracę, identyfikuje się z tym, ponieważ jego ojciec był alkoholikiem, a jego matka była bardzo podobna do swojej matki, ubezwłasnowolniona z niemal dobrowolnego punktu widzenia. I szczerze mówiąc, kiedy Kreese po raz pierwszy zobaczył Tory, nie sądził, by była zbyt mistrzynią sztuk walki. Potem, gdy sprawy ewoluowały, stała się wspaniałą artystką sztuk walki i wspaniałym sportowcem, jak widać we wszystkich tych odcinkach. (Te dzieci nie mają dużo czasu na doskonalenie swojej pracy i wszystkie wyglądają świetnie.)

A sposób [the writers] nakłonił ją do współczucia i szacunku dla Johna Kreese jest cudowne. Ten program jest napisany z dużą percepcją i wszystko wymyślają na półtora roku przed rozpoczęciem sezonu. Kiedy się podpisałem, chciałem, żeby był bardziej wrażliwy i świadomy emocjonalnie, z dużą ilością tekstur i kolorów. I zrobili to w miarę upływu pór roku, a zwłaszcza w tym sezonie. Ludzie na całym świecie mówią: „Wiesz, kiedyś myśleliśmy, że John Kreese był złoczyńcą, ale teraz naprawdę jest nam go żal”. Do tego właśnie strzelam jako aktor.

Cobra Kai John KreeseTVLINE | W odcinku 6 widzimy, jak Kreese wyobraża sobie swoją utraconą miłość Betsy. Ile z tej straty wciąż na nim ciąży?

Za każdym razem, gdy robię show, tworzę dużo historii. Kiedy tworzysz fabułę i ponownie ją czytasz, a potem kamera się obraca, wiesz, dlaczego, kiedy i jak te rzeczy wpływają na ciebie jako człowieka. Nie tylko wpłynąć na postać, ale i aktora. Więc to było dla mnie katharsis. Uwielbiałem tę scenę. To moja ulubiona scena. [Co-creator/co-showrunner] Hayden Schlossberg powiedział: „To najlepsze aktorstwo, jakie kiedykolwiek widziałem. To materiał Emmy. Lubię emocje na wysokim poziomie, w przeciwieństwie do tego, z czego jestem popularny. Jestem popularny, ponieważ jestem zimny, twardy i twardy, ale nie o to mi chodzi.

Co się stało z [the] Betsy [storyline]: John Kreese pozostaje w twoim ciele bez względu na to, co ktoś mówi. Niektóre [actors] trzymać [characters] w swoich duszach na zawsze, niektórzy trzymają je w swoich duszach przez kilka miesięcy i mogą tym wstrząsnąć. Kreese pojawił się w moim związku z moją panią i kiedy kręciłem te sceny, wykorzystywałem nieszczęście, jakie miałem w związku, a wszystko to – zwłaszcza Betsy – było dla mnie prawdziwe. I tak mogłem płakać i to wszystko, ponieważ ciągałem rzeczy, które przydarzały mi się w prawdziwym życiu w danym momencie. To wszystko było osobiste i uwielbiam to, że pisarze mogli pisać w ten sposób. Sukcesem każdego serialu telewizyjnego jest pisanie, a nasi ludzie trzymali się jakości pracy z pierwszego sezonu. To właśnie kręci aktora. Dlatego wszyscy chcą dalej pracować nad tym programem.

Cobra Kai sezon 5TVLINE | Johnny i Daniel dowiadują się od Kreese – że plan Silvera obejmuje turniej Sekai Taikai – ale ostatecznie go oszukali. Czy Kreese zamierza się zemścić, czy jest jakaś szansa, że ​​ta trójka pewnego dnia skończy na tej samej stronie?

Myślę, że oba. Myślę, że gra zemsty jest przede wszystkim z Terrym Silverem, aby Cobra Kai wrócił na właściwe tory. [The dojo’s] ma mieć wyłączność. To będzie otwarty sezon na Silver i John Kreese się zemści. [However,] Nie sądzę, żeby kiedykolwiek mógł zranić Johnny’ego i niestety Johnny’ego wystarczająco zranił obraz, w którym umieścił Kreese jako postać swojego ojca, a potem oczywiście wszystkie rzeczy, które wydarzyły się w ciągu ostatnich czterech lub pięciu lat.

TVLINE | Co oznacza dla ciebie bycie częścią tej dobrze prosperującej serii?

Jako aktor czuję się bardzo szczęśliwy, że mogę być jego częścią. Nie mogę się doczekać, kiedy to dojrzeje. Nie mogę się doczekać, jak to wszystko się skończy. Musi być tak twórczo i tak ciekawie, bo kiedy ten program wyszedł, ludzie bali się, że jeśli obejrzą Kobra Kai„O mój Boże, to jest start Karate Kid. Oni to zepsują! To nie będzie ten wymarzony film, który tak bardzo kochałem w 1984 roku”. Ludzie się tego bali. To jak religia, wiesz? Te koty piszą naprawdę dobrze i tak długo, jak piszemy dalej, a Billy [Zabka]Ralph [Macchio] a ja pozostanę przy życiu, będziesz miał wbudowaną spuściznę.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mailowe! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?