Skip to content

Mark Hamill, Carla Gugino i inni dołączają do nadchodzącego thrillera Netflix Mike’a Flanagana Upadek domu Usherów

11 de grudzień de 2021
house of usher

Wers Flanagan dodał do swoich szeregów pewnego Jedi: Gwiezdne Wojny weterynarz Mark Hamill dołączył do nadchodzącej serii Netflix Mike’a Flanagana Upadek Domu Usherów, streamer potwierdził w czwartek.

Początkowo zamówione w serwisie Netflix w październiku, Upadek Domu Usherów jest opisywany jako „epicka opowieść o chciwości, horrorze i tragedii”, która posłuży jako „nowoczesny remiks” kilku utworów Edgara Allana Poe. (Upadek Domu Usherów samo było opowiadaniem Poego opublikowanym po raz pierwszy w XIX wieku.)

Niewiele wiadomo o roli Hamilla, poza tym, że jego postać „zaskakująco czuje się w cieniu”. Ale w limitowanej serii dołączą do niego jeszcze czterej nowo ogłoszeni członkowie obsady: Carla Gugino, weteranka projektów Netflixa Flanagana, w nieujawnionej roli; nominowany do Oscara Frank Langella jako Roderick Usher, patriarcha dynastii Usherów; Mary McDonnell (Główne przestępstwa) jako Madeline Usher, siostra bliźniaczka Rodericka i ukryta ręka dynastii Usherów; i Carl Lumbly (Alias) jako powracający detektyw Poego C. Auguste Dupin.

Upadek Domu Usherów obejmie osiem odcinków, a Flanagan i częsty współpracownik Michael Fimognari wyreżyserują po cztery części. Flanagan również napisze scenariusze. Limitowana seria będzie oznaczać piąty projekt Flanagana i partnera produkcyjnego Trevora Macy’ego w Netflix, po Nawiedzony dom na wzgórzu, Nawiedzony dwór Bly, pasterka i nadchodzące Klub nocny, adaptacja powieści dla młodzieży Christophera Pike’a.

Który Dom Usherów casting najbardziej Cię zaintrygował? Powiedz nam poniżej!

Jeśli podoba Ci się TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mailowe! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?