Skip to content

Królowa Charlotte: Podsumowanie historii Bridgertona: zaaranżowane małżeństwo i królewski dylemat — ocena premiery

5 de maj de 2023
Queen Charlotte George and Charlotte

Z Netflixem Królowa Charlotte: historia Bridgertonaktóry zadebiutował we wszystkich sześciu odcinkach w czwartek, dokładnie wiemy, jak małżeństwo tytularnego monarchy z królem Jerzym III zapoczątkowało różnorodny świat przedstawiony w Bridgertona.

Wszystko zaczęło się od zaaranżowanego małżeństwa w premierze serialu. Młoda, uparta Charlotte (w tej roli India Amarteifio) nie była zadowolona, ​​gdy dowiedziała się, że jej brat Adolphus (Tunji Kasim) wystawił ją za mąż za króla Anglii (Corey Mylchreest). Podczas przejażdżki powozem do pałacu zagroziła, że ​​wyskoczy z jadącego pojazdu i przebije się swoim delikatnym i ostrym gorsetem wykonanym z fiszbin. Ale jak zauważył Adolf, nie mieli w tej sprawie wyboru. Ich mała niemiecka prowincja odmawia Imperium Brytyjskiemu? Niedorzeczny.

George mógł wybrać Charlotte na swoją oblubienicę (nie spotykając się z nią wcześniej), ale nikt z królewskiego dworu nie spodziewał się, że tak będzie Czarny. Stanowiło to ogromny problem, biorąc pod uwagę, że była ciemniejsza, niż się spodziewali. Ponieważ odwołanie ślubu nie wchodziło w rachubę, księżniczka Augusta (Michelle Fairley) wpadła na szybkie rozwiązanie: zaprosić innych czarnoskórych i sprawić, by wyglądało na to, że George celowo zgodził się poślubić czarnoskórą kobietę.

Królowa Charlotte: historia BridgertonaWśród zaproszonych była młoda Agata (Arsema Thomas) i jej znacznie starszy mąż, którzy otrzymali tytuły Lorda i Lady Danbury.

W dzisiejszych czasach królowa Charlotte została obudzona w środku nocy z ponurą wiadomością, że księżniczka królewska (wnuczka Charlotte i George’a) zmarła podczas porodu wraz z dzieckiem. To pozostawiło Koronę w kryzysie, ponieważ żadne z 13 dzieci Charlotte nie urodziło królewskiego następcy tronu.

W przeszłości Charlotte, co zrozumiałe, nie była zachwycona ślubem. Bycie kontrolowanym jak bydło, brak wyboru co do tego, w co się ubierze, i praktycznie brak prywatności sprawią, że każdy poczuje się jak w pułapce. Poza tym nie miała pojęcia, kim był George ani jak wyglądał, a jedyne, co ktokolwiek mógł jej powiedzieć o jej niedoszłym mężu, to to, że był suwerennym władcą Anglii.

Obawiając się, że może być trollem lub bestią, Charlotte próbowała wspiąć się na mur ogrodu, aby uciec. Jednak jej wyszukana suknia uniemożliwiła to bez pomocy. Wchodzi George, który nie był bestią, jak podejrzewała. Był przystojny i czarujący i zachęcał ją, by zwracała się do niego po imieniu. George dał jej nawet wybór, czy wyjdzie za niego za mąż, czy odejdzie, a Charlotte zdecydowała się na ślub. I tak, program odbył się z klasyczną interpretacją „Halo” Beyoncé na pożegnanie nowożeńców.

Królowa Charlotte: historia BridgertonaJednak ich noc poślubna nie była romantycznym romansem, na jaki liczyła Charlotte. George zaskoczył swoją nową narzeczoną luksusowym domem, w którym spodziewał się, że będzie mieszkać, podczas gdy on przebywał w innej posiadłości w Kew. Kiedy Charlotte sprzeciwiła się temu, George rzucił jej w twarz swoją pogardę – wyraźny kontrast z ich wcześniejszą rozmową – i Charlotte grzecznie się wycofała.

W dzisiejszych czasach królowa Charlotte wyznaczyła swoim dzieciom nowe zadanie: uczynić ją królewskim dzieckiem.

Tymczasem w przeszłości młoda Charlotte obejmowała kolana i żałowała, że ​​nie przeszła przez ten mur.

Co ci przyszło do głowy Królowa Charlottapremiera serialu? Oceń odcinek poniżej, a następnie podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze e-mailowe powiadomienia o nowościach! Kliknij tutaj, aby subskrybować.

Czy ten post był pomocny?