Skip to content

Korona wstrzymania produkcji „z szacunku” za odejście królowej Elżbiety

11 de wrzesień de 2022
the crown

Korona oddaje szacunek zmarłej królowej Elżbiecie II przez chwilę ciszy.

W związku z długoletnią śmiercią brytyjskiego monarchy w czwartek królewski dramat dokumentalny Netflix, który opisuje jej życie, planuje wstrzymać produkcję w bieżącym sezonie, twórca serialu Peter Morgan informuje naszą siostrzaną witrynę Ostateczny termin w e-mailu.

The Korona to list miłosny do niej i na razie nie mam nic do dodania, tylko milczenie i szacunek” – napisał Morgan. „Spodziewam się, że przestaniemy też kręcić z szacunku”. (Aktualizacja: Filmowanie zostało oficjalnie zawieszone w piątek, a także zostanie zawieszone w dniu pogrzebu królowej, powiedział przedstawiciel Netflix Różnorodność.)

Korona premiera miała miejsce w 2016 roku, z Claire Foy w roli królowej Elżbiety przez pierwsze dwa sezony. Foy zdobyła nagrodę Emmy dla najlepszej głównej aktorki w dramacie w drugim sezonie. Olivia Colman przejęła rolę w trzecim i czwartym sezonie, zdobywając nagrodę Emmy w czwartym sezonie w zeszłym roku, a serial zwyciężył również w kategorii Najlepszy serial dramatyczny. Imelda Staunton przejmuje główną rolę w nadchodzącym sezonie 5, który ma trafić na Netflix w listopadzie; szósty i ostatni sezon jest obecnie w produkcji.

Producent wykonawczy Stephen Daldry przewidział wiele lat temu, że serial wstrzyma produkcję w przypadku śmierci królowej, zgodnie z ostatecznym terminem: „Nikt z nas nie wie, kiedy ten czas nadejdzie, ale okazywanie królowej szacunku byłoby słuszne i właściwe. Byłby to zwykły hołd i wyraz szacunku. Jest postacią globalną i właśnie to powinniśmy zrobić”.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mail! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?