Skip to content

Korona nie pokaże wypadku samochodowego, który zabił księżną Dianę, Netflix przysięga

22 de październik de 2022
the crown princess diana death

Jednego z najtragiczniejszych rozdziałów w historii brytyjskiej rodziny królewskiej nie zobaczymy dalej Korona.

Wypadek samochodowy, w którym zginęła księżna Diana w 1997 roku, nie zostanie pokazany na ekranie podczas szóstego i ostatniego sezonu nagrodzonego Emmy dramatu dokumentalnego, powiedział Netflix w oświadczeniu dla agencji. Codzienne wiadomości: “[Season 6] nie będzie przedstawiał katastrofy, w przeciwieństwie do niektórych raportów”, dodając, że zamiast tego „będzie to sceny obejmujące przygotowania do i [the] następstwa.”

Korona jest fabularyzowaną opowieścią o siedmioletnim okresie panowania nieżyjącej już brytyjskiej monarchy, królowej Elżbiety II, począwszy od jej małżeństwa z księciem Filipem w 1947 roku, a skończywszy na XXI wieku. Postać księżnej Diany została wprowadzona w ostatnim czwartym sezonie, z Emma Corrin grającą księżniczkę Walii, gdy poślubiła najstarszego syna Elżbiety, księcia Karola i dołączyła do rodziny królewskiej. Elizabeth Debicki przejmuje rolę Diany od nadchodzącego sezonu 5, którego premiera odbędzie się w środę, 9 listopada na streamerze.

Sezon 5 rozpoczyna się na początku lat 90., gdy rozpada się małżeństwo Charlesa i Diany. „Książę Karol naciska na matkę, aby pozwoliła mu rozwieść się z Dianą, co przedstawia konstytucyjny kryzys monarchii” – wynika z oficjalnego opisu. „Plotki krążą, ponieważ uważa się, że mąż i żona żyją coraz bardziej oddzielnymi życiami, a wraz z nasileniem się kontroli mediów, Diana postanawia przejąć kontrolę nad własną narracją, łamiąc rodzinny protokół, aby opublikować książkę, która podważa publiczne poparcie dla Charlesa i ujawnia pęknięcia w Dom Windsorów.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mail! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?