Skip to content

Jeśli czekałeś na DC FanDome 2022, czas na inne plany

1 de wrzesień de 2022
l intro 1662066097

Superman marszcząc brwi

Kto potrzebuje Comic-Conu, kiedy macie DC FanDome? To był główny pomysł stojący za konwencją wirtualno-centryczną DC Entertainment, gdy wystartowała w 2020 roku. DC FanDome twierdzi, że jest jasną odpowiedzią na wystawę Disneya D23 i sposobem na obejście ograniczeń dotyczących konwencji osobistych podczas pandemii COVID-19. punkt kompleksowej obsługi wszystkich najnowszych ekscytujących ogłoszeń w mediach DC Comics. Sprostał również tym oczekiwaniom — przynajmniej w większości. Zarówno prezentacje 2020, jak i 2021 przyniosły kilka ekscytujących odkryć, takich jak pierwszy zwiastun „Batmana” Matta Reevesa oraz wiadomość o wznowieniu „Tytanów” HBO Max w sezonie 4.

Dzięki dwóm solidnym konwencjom w lusterku wstecznym fani DC niecierpliwie wyczekiwali DC FanDome 2022. Wielu patrzyło na to wydarzenie jako długo oczekiwany wybuch wszystkich rzeczy związanych z nadchodzącymi filmami kinowymi, takimi jak „Aquaman i zaginione królestwo”, zbliżające się raty programów telewizyjnych, takich jak „Peacemaker” sezon 2 i, oczywiście, przyszłość samych komiksów. Ale chociaż wielu spodziewało się, że iteracja konwencji w 2022 r. będzie przebiegać jak zwykle, pojawiły się dość niefortunne wiadomości o statusie pokazu.

DC FanDome 2022 się nie dzieje

Niestety, DC FanDome 2022 nie miało być, ponieważ wydarzenie nie odbędzie się w ogóle, czy to wirtualnie, osobiście, czy w inny sposób. DC Entertainment przekazało tę wiadomość Popverse w oświadczeniu, które brzmi: „Wraz z powrotem wydarzeń osobistych Warner Bros. Discovery jest podekscytowany możliwością nawiązania kontaktu z naszymi fanami na żywo na licznych komiksach na całym świecie i nie będzie planujemy DC FanDome na rok 2022.”

Informacja ta pojawia się po kilku gorączkowych miesiącach dla DC Entertainment, ponieważ świeżo połączona spółka macierzysta Warner Bros. Discovery ogłosiła plany poważnej wewnętrznej restrukturyzacji. Dyrektor generalny David Zaslav przedstawił różne elementy nowej wizji konglomeratu, w tym połączenie serwisów streamingowych HBO Max (oficjalne centrum treści wideo DC Comics) i Discovery+, a także anulowanie filmu „Batgirl” z aktorami na żywo i kilku inne projekty w połowie produkcji.

Pomiędzy tymi korporacyjnymi wstrząsami a brakiem oficjalnego ogłoszenia DC FanDome 2022, pismo było na ścianie jeszcze przed oświadczeniem DC. Ale dla fanów wciąż spragnionych wiadomości o najnowszych projektach DC, nie cała nadzieja jest stracona. Oczekuje się, że firma pojawi się na New York Comic-Con 2022, wśród innych wydarzeń osobistych. Jeśli chodzi o przyszłość DC FanDome, nie jest jasne, czy to ogłoszenie jest jednorazową zmianą, czy też zakończeniem wydarzenia. Fani będą musieli po prostu poczekać i zobaczyć, czy osobista wizytówka DC już złapała ostatni oddech.

Czy ten post był pomocny?