Skip to content

Jedyny kredyt aktorski, jaki Michaił Gorbaczow kiedykolwiek miał, był w filmie Willema Dafoe

31 de sierpień de 2022
l intro 1661911768

Michaił Gorbaczow wygląda surowo

Było wiele sytuacji, w których prawdziwe gwiazdy grają wersje siebie w filmach, często przesadzone. Jednak te sceny zwykle pochodzą od wielkich osobistości show-biznesu, takich jak The NPH (Neil Patrick Harris) w „Harold & Kumar Go to White Castle” lub, ostatnio, Nicolas Cage w „The Unbearable Weight of Massive Talent”. Nie tak często widuje się byłą głowę państwa w takiej samej sytuacji, zwłaszcza tak niesławnej jak były przywódca ZSRR Michaił Gorbaczow.

Gorbaczow, były sowiecki prezydent odpowiedzialny za obalenie żelaznej kurtyny i pokojowe zakończenie zimnej wojny, zmarł 30 sierpnia w wieku 91 lat. Podczas swojej kadencji wprowadził reformy, które otworzyły komunistyczny Związek Radziecki na bardziej demokratyczne myślenie i jego rola w zakończeniu zimnej wojny uczyniła go niezwykle widoczną i wpływową postacią pod koniec XX wieku.

Wiadomość o śmierci Gorbaczowa obfituje w doniesienia o dokonaniach przywódcy, ale mało kto prawdopodobnie mówi o jednym filmie, w którym miał zaszczyt aktorski.

Michaił Gorbaczow zagrał w filmie Wima Wendersa

Życie Michaiła Gorbaczowa wyglądało inaczej po rezygnacji prezydenta ZSRR w 1991 roku. Kontynuował pracę nad celami rozpoczętymi podczas jego prezydentury, w tym rosyjską demokracją, rozbrojeniem nuklearnym i kwestiami środowiskowymi, zgodnie z CNN. Aby zebrać pieniądze na te cele, wystąpił w słynnej reklamie Pizza Hut i wziął udział w albumie mówionym „Piotruś i Wilk” Prokofiewa, obok narratorów Billa Clintona i Sophii Loren — z którymi dzieli nagrodę Grammy.

Oprócz tych dziwnych występów Gorbaczow zadebiutował także w małej roli jako on sam w filmie Wima Wendersa „Faraway, So Close!” z 1993 roku, będącym kontynuacją filmu Wendersa z 1987 roku „Wings of Desire”. W nim anioł, Cassiel (Otto Sander), postanawia stać się człowiekiem, podczas gdy diabelski Willem Defoe jako Emit Flesti („sam czas” wstecz) ma wobec niego inne plany. Rozpuszczenie przez Gorbaczowa żelaznej kurtyny i wynikające z tego zjednoczenie Niemiec, ojczyzny Wendersa, jest inspiracją dla filmu. Co więcej, włączenie byłego sowieckiego przywódcy jest jeszcze bardziej przejmujące, biorąc pod uwagę, według The Los Angeles Times, że Wenders nakręcił film w Berlinie Wschodnim, czego nie był w stanie zrobić ze swoim oryginalnym „Skrzydłami pożądania” z powodu muru, który pomógł wnieść Gorbaczow. na dół.

Czy ten post był pomocny?