Skip to content

Jak Szklana Cebula Netflixa wypada w porównaniu z Tajemnicą Pierwszego noża?

27 de grudzień de 2022
glass onion netflix premiere

Netflix zaprosił Cię w ten świąteczny weekend do Szklanej Cebuli na drugą tajemnicę morderstwa w Noże na zewnątrz franczyza filmowa. Czy ten miał kopnięcie w stylu „Halle Berry!”, którego nie miał oryginał?

Po raz kolejny napisany i wyreżyserowany przez Riana Johnsona, szklana cebula otwarty z nieco większym ustawieniem niż Noże na zewnątrzopowiadając dla nas, jak to zrobił, jak brat techniczny Miles Bron (grany przez Edwarda Nortona) zaprosił kilku przyjaciół na tajemniczy weekend morderstwa w swoim tytułowym odosobnieniu w Grecji, za pomocą skomplikowanych puzzli, które należało rozwiązać (… lub rozbić), aby ujawnić rzeczywiste zaproszenie.

Planowanymi gośćmi była grupa przyjaciół, którzy w tamtych czasach — przed czyimkolwiek sukcesem zawodowym (w tym założeniem Alpha Industries przez Milesa) — zbierali się w barze The Glass Onion: Claire Debella (grana przez Kathryn Hahn), obecnie gubernator kandydujący na senatora; Lionel Toussaint ( Leslie Odom Jr. ), główny naukowiec w Alpha; Birdie Jay (Kate Hudson), modelka/influencerka splamiona różnymi skandalami PR, która przyprowadziła swoją asystentkę Peg (Jessica Henwick); Duke Cody (Dave Bautista), działacz na rzecz praw mężczyzn szukający wielkiego przełomu na Twitchu, który przyszedł z dziewczyną / niedoszłą influencerką Whiskey (Madelyn Cline); a przede wszystkim Andi Brand (Janelle Monáe), która kilka miesięcy wcześniej (bezskutecznie) pozwała o swój kawałek tortu Alpha.

SZKLANA CEBULA: TAJEMNICA ODKRYCIA NOŻYRównież RSVPing na ucieczkę – jednak nie zamierzonym odbiorcą puzzli, co doprowadziło do wielkiego zamieszania u Milesa — był Benoit Blanc (Daniel Craig), główny detektyw.

Kiedy wszyscy zgromadzili się na prywatnej wyspie, Miles rozwinął zagadkę morderstwa, którą wywołałaby jego rychła „śmierć” — chociaż Benoit Blanc był bardzo szybko rozwiązać go od razu, na oczach wszystkich innych (i bardzo irytując gospodarza imprezy!). Jednak wkrótce potem ktoś rzeczywiście się przewrócił: Duke, otruty napojem, który najwyraźniej był przeznaczony dla Milesa. I niedługo potem żegdy goście byli już na krawędzi / pełni podejrzeń, Andi został zastrzelony przez niewidzialnego napastnika, w środku prywatnego tete-a-tete z Benoit Blanc.

SZKLANA CEBULA: TAJEMNICA ODKRYCIA NOŻYAle rzeczy nie były wszystko czym się wydawały.

Drugi akt filmu składał się z rozszerzonej retrospekcji, która ujawniła, że ​​Andi Brand została zamordowana kilka dni przed podróżą w swoim domu. Podejrzewając nieczystą grę, jej siostra bliźniaczka Helen odszukała i błagała Benoit Blanc, aby pojawił się na wyspie Milesa i wykrył winowajcę. Helen z kolei miała za zadanie udawać Andi, zmienić jej fryzurę i opanowanie oraz przestudiować podręczny dziennik swojej bliźniaczki. (Po drodze na krótko spotkaliśmy Hugh Granta grającego partnera Benoit).

Twist nr 2: Helen nie została zabita przez kulę poza Szklaną Cebulą; zamiast tego wspomniany dziennik uratował jej życie – chociaż Benoit szybko sprawił, że grała martwą (z pomocą kilku plam ostrego sosu marki Jeremy Renner). Następnie Helen wymknęła się, by przeszukać wszystkie pokoje, aż znalazła czerwoną kopertę, która została skradziona jej zmarłej siostrze i potwierdziła, że ​​Alpha w rzeczywistości była I jajest pomysłem.

Nie będziemy szczegółowo opisywać, co wydarzyło się później, chociaż twierdzę, że wniosek był nieco mniej elegancki Noże na zewnątrzwłasne podsumowanie kryminału; oferował nieco mniej sprytne rozwiązywanie zagadek i dużo więcej pirotechniki. Ostatecznie jednak sprawiedliwości stało się zadość, w zupełnie inny sposób.

Co ci przyszło do głowy szklana cebulai jak to wyglądało w porównaniu z oryginałem Noże na zewnątrz tajemnica/rozwiązanie?

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze e-mailowe powiadomienia o nowościach! Kliknij tutaj, aby subskrybować.

Czy ten post był pomocny?