Skip to content

Jak Steven Weber uhonorował pamięć Johna Rittera o Chicago Med

11 de październik de 2022
l intro 1665465608

Steven Weber poważnie

Czasami w życiu uhonorowanie pamięci przyjaciela nie jest tak łatwe, jak byś chciał, podczas gdy innym razem okazja do tego może po prostu spaść Ci na kolana. Gwiazda „Chicago Med” Steven Weber był długoletnim przyjacielem Johna Rittera, który zmarł w 2003 roku po bólach w klatce piersiowej i zawaleniu się na planie „8 prostych zasad”. Ritter został przewieziony do szpitala, gdzie błędnie zdiagnozowano zawał serca, zanim ostatecznie otrzymał prawidłową diagnozę, a później zmarł na sali operacyjnej.

Przyjaźń Webera z Ritterem doprowadziła również do przyjaźni z jego żoną, Amy Yasbeck, która założyła fundację mającą na celu uświadomienie stanu, w którym zginął jej mąż. Niedawno Yasbeck i Weber szukali sposobu na uhonorowanie Rittera i uświadomienie stanu, który ostatecznie doprowadził do jego śmierci.

Weber gra doktora Deana Archera w serialu „Chicago Med” i pewnego dnia, gdy przeglądał scenariusz, wyskoczył na niego stan pacjenta. Jak w przypadku każdego telewizyjnego dramatu medycznego, „Chicago Med” przedstawia lekarzy pracujących nad różnymi przypadkami, stanami i chorobami w fikcyjnym Gaffney Chicago Medical Center – ale ten jeden przypadek, który zauważył Weber, miał dla niego bardzo szczególne znaczenie i Jasbecku.

Epizod z Chicago Med przyniósł świadomość rozwarstwienia aorty

W „Chicago Med” Steven Weber otrzymał scenariusz, w którym pacjent cierpiał na rozwarstwienie aorty, stan, który doprowadził do śmierci Johna Rittera. „Amy [Yasbeck] mówił o próbie znalezienia jakiegoś rodzaju połączenia telewizyjnego lub sieciowego, aby pomóc w rozpowszechnianiu informacji o rozwarstwieniu aorty” – powiedział Weber w wywiadzie dla TV Insider. „Wtedy to się wydarzyło, prawie jak prezent”.

Rozwarstwienie aorty to bardzo poważny stan, który Klinika Mayo określa jako „łza [that] występuje w wewnętrznej warstwie głównej tętnicy ciała” i powoduje przepływ krwi przez łzę, co może prowadzić do śmierci. Ten stan jest zwykle obserwowany u mężczyzn w wieku 60 lat i starszych, ale można go znaleźć u młodszych mężczyzn i kobiet. Rozwarstwienie aorty nie jest dobrze znanym schorzeniem, a Weber i Yasbeck byli bardzo szczęśliwi, że „Chicago Med” był w stanie dokładnie przedstawić tę chorobę i powiązać epizod z Fundacją Johna Rittera na rzecz Zdrowia Aorty, założoną przez Yasbecka.

„Kiedy przeczytałem scenariusz, rozmawiałem z producentami, którzy byli bardzo pomocni w rzuceniu możliwości włączenia go do serialu. Próbowali i im się udało, a ja nie mogłem być szczęśliwszy. Amy jest zachwycona”. Weber powiedział w swoim wywiadzie dla TV Insider. Chociaż to wiele znaczyło dla Webera, powiedział, że nie pozwolił, aby jego emocje zmieniły sposób, w jaki dr Archer podszedł do pacjenta i stanu w programie.

Czy ten post był pomocny?