Skip to content

Jak dotąd sieci nadawcze wstrzymują się z przemówieniem Joe Bidena w Primetime

1 de wrzesień de 2022
GettyImages 1131072396

ZAKTUALIZOWANE, z fragmentami mowy: Prezydent Joe Biden wygłosi dziś wieczorem w Filadelfii przemówienie na temat „ciągłej walki o duszę narodu” i chociaż sieci kablowe i kanały strumieniujące wiadomości będą relacjonować to przemówienie, sieci nadawcze jak dotąd nie ogłosiły planów jego przeprowadzenia.

Te plany mogą się jeszcze zmienić w ostatniej chwili, podają źródła.

W przeciwieństwie do przemówienia Białego Domu, przemówienie Bidena odbywa się w Independence National Historical Park, w stanie Pensylwanii, będącym kluczowym polem bitwy, w chwili, gdy nagrzewają się kampanie śródokresowe. Sieci nadawcze były tradycyjnie bardziej niechętne do uprzedzania czasu antenowego na wiecy polityczne lub adresy partyzanckie, z wyjątkiem ważnych wydarzeń, takich jak kongresy polityczne i wieczór wyborczy.

Według wyjątków opublikowanych przez Biały Dom, Biden mówi widzom, że mówi „wyraźnie do narodu o zagrożeniach, przed którymi stoimy. O sile, jaką mamy we własnych rękach, aby sprostać tym zagrożeniom. I o niesamowitej przyszłości, która jest przed nami, jeśli tylko ją wybierzemy”.

„Siły MAGA są zdeterminowane, by cofnąć ten kraj” – powiedział Biden. „Wstecz do Ameryki, gdzie nie ma prawa wyboru, nie ma prawa do prywatności, nie ma prawa do antykoncepcji, nie ma prawa do małżeństwa z kimś, kogo kochasz”.

Opowie także o tym, jak Amerykanie „upewnili się, że amerykańska demokracja jest gwarantowana. Ale to nie jest. Musimy go bronić. Chronić to. Wstaw się za tym. Każdy z nas.

Wcześniej wysoki rangą urzędnik administracji powiedział dziennikarzom, że prezydent „będzie mówił o bezpośrednich zagrożeniach demokracji ze strony republikanów MAGA i ekstremizmie, który obecnie zagraża naszym demokratycznym wartościom”. Ale według NBC News urzędnik powiedział, że „nie jest to przemówienie o konkretnym polityku, ani nawet o określonej partii politycznej”.

Chociaż sekretarz prasowy Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała dziennikarzom w czwartek, że przemówienie Bidena „nie jest przemówieniem politycznym”, republikanie określili to, co jest reklamowane jako „przed-buttal”. Przywódca mniejszości domowych Kevin McCarthy w przemówieniu w Scranton w stanie Pensylwania podobno skupi się na uwagach Bidena podczas zbiórki funduszy w zeszłym tygodniu, kiedy odniósł się do filozofii MAGA „prawie jak półfaszyzm”. McCarthy i inni Republikanie oskarżyli Bidena o oczernianie milionów Amerykanów popierających Donalda Trumpa.

Jean-Pierre powiedział dziennikarzom: „Wiele osób jest zaniepokojonych tym, gdzie jest nasza demokracja. Powiedziałbym, że to wszechogarniające. A kiedy mówimy o ekstremizmie, mówimy o bardzo małym kawałku, składniku amerykańskiej opinii publicznej. Mówimy o bardzo małej części republikanów MAGA w Kongresie”.

Czy ten post był pomocny?