Skip to content

Inicjatywa talentów CBS dla osób niepełnosprawnych ma na celu zwiększenie możliwości

9 de wrzesień de 2022
viacomcbs logo e1632860071987

Historycznie niedostatecznie reprezentowani wykonawcy będą mieli większe możliwości w telewizji, począwszy od sezonu telewizyjnego 2022-23, dzięki ogłoszonej dzisiaj inicjatywie CBS Performers with Disabilities Talent Initiative.

Sieć CBS ma na celu stworzenie tego, co nazywa „znaczącą reprezentacją i włączeniem wszystkich niedostatecznie reprezentowanych grup, w tym wykonawców z niepełnosprawnościami”. Możliwości są przewidziane w rolach regularnych, gościnnych lub towarzyszących w bieżących serialach i pilotach, grając postacie specjalnie napisane z niepełnosprawnością, a także role, które ich nie określają.

Jesienne daty premier nowych i powracających seriali telewizyjnych w telewizji, telewizji kablowej i transmisji strumieniowej

„Koncentrując się na rozwoju zawodowym i wspieraniu tych wykonawców, ta inicjatywa pomaga zapewnić możliwości i bardzo potrzebną ekspozycję w branży” – powiedziała Claudia Lyon, wiceprezes wykonawczy ds. talentów i castingów w CBS Entertainment. „Jest tak wielu utalentowanych wykonawców, którzy są często pomijani i nie są brani pod uwagę w roli, więc naszym celem w tej inicjatywie jest pomoc w wypełnieniu tej luki”.

Powołała się na wsparcie ze strony Erica Goldberga, dyrektora ds. talentów i castingów, oraz Rosalie Joseph, Marva Smalls, EVP, globalnego szefa integracji w Paramount i EVP ds. spraw publicznych, dziecięcych i rodzinnych marek rozrywkowych w Paramount oraz Tiffany Smith-Anoa’i, wiceprezes wykonawczy ds. różnorodności i integracji rozrywkowej w firmie Paramount.

W 2019 roku CBS była pierwszą siecią, która podpisała zobowiązanie Fundacji Rodziny Ruderman do zwiększenia możliwości przesłuchiwania wykonawców z niepełnosprawnościami. Zobowiązanie miało również na celu poprawę przedstawiania niepełnosprawności w telewizji poprzez zwiększenie liczby ról obsadzonych aktorami niepełnosprawnymi.

W ramach nowej inicjatywy CBS stworzyło rozszerzoną bazę wykonawców niepełnosprawnych w porozumieniu z grupami rzecznictwa, zasięgiem, niezależnymi badaniami i otwartymi zaproszeniami. CBS zastosowało te nowe zasoby w sezonie nadawczym i pilotażowym 2022-2023 i aktywnie wdraża je w markach Paramount Global.

Inicjatywa CBS Performers with Disabilities Talent Initiative zapewni wybranym wykonawcom możliwość uczestniczenia w serii dostosowanych programów rozwoju kariery w trakcie sezonu telewizyjnego. Zawierają:

  • CASTING 101: Panel informacyjny jesienią 2022 r. Na temat branży rozrywkowej, oferujący wskazówki dotyczące kariery w zakresie tego, czego reżyserzy castingu szukają podczas przesłuchań, jak uzyskać reprezentację, porady dotyczące headshotów / życiorysów / rolek demo, jak dyrektorzy castingu odkrywają i śledzą talenty oraz sesja pytań i odpowiedzi z kierownictwem CBS.
  • WARSZTATY AKTORSKIE: Trzy warsztaty aktorskie mające na celu przekazanie opinii i wskazówek dotyczących aktorstwa, które odbędą się w ciągu roku, z jednym wydarzeniem osobistym w Los Angeles i Nowym Jorku oraz jednym ogólnokrajowym wydarzeniem za pośrednictwem Zoom.
  • OTWARTE WEZWANIE: coroczne otwarte zaproszenie przed każdym sezonem pilotażowym w celu rozważenia nowych i wschodzących wykonawców z niepełnosprawnościami.

W październiku Paramount Office of Global Inclusion zaprezentuje Szczyt Performers with Disabilities z okazji Narodowego Miesiąca Świadomości Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych. Dodatkowe szczegóły dotyczące tego wydarzenia zostaną ogłoszone wkrótce.

Ta nowa inicjatywa łączy się z wcześniej ogłoszonymi zobowiązaniami sieci do poprawy integracji i reprezentacji osób czarnoskórych, rdzennych i kolorowych (BIPOC) w pokojach scenarzystów, castingu oraz przy tworzeniu i rozwijaniu nowych seriali.

Jest to również kolejny przykład globalnej, ogólnofirmowej inicjatywy obejmującej wiele marek, Content for Change, we współpracy z The Office of Global Inclusion, która ma na celu wykorzystanie siły ekosystemu tworzenia treści firmy do przełamania narracji, które umożliwiają nietolerancję, aby istniały i rozwijały się krzywdzące stereotypy i systemowy rasizm.

Czy ten post był pomocny?