Skip to content

Henry Cavill skupił się na tych aspektach ksiąg Wiedźmina, kiedy channelował Geralta w sezonie 2

30 de sierpień de 2022
l intro 1661536620

Henry Cavill uśmiecha się krzywo

Henry Cavill był zajętym aktorem przez ostatnie dwie dekady. Po tym, jak zyskał rozgłos jako Charles Brandon w historycznym dramacie „The Tudors”, wykonawca zagrał w głośnych projektach DCEU, takich jak „Man of Steel”, „Batman v Superman” i „Justice League”.

Cavill jest również ostatnio ostoją oryginalnej zawartości Netflix. Wystąpił jako słynny detektyw Sherlock Holmes w „Enola Holmes” i wcielił się w główną rolę Geralta z Rivii w innej adaptacji literackiej: „Wiedźminie”. Seria dark fantasy poradziła sobie wystarczająco dobrze, aby gigant streamingowy zapewnił dwa kolejne sezony, a także kilka nadchodzących projektów spin-off (za pośrednictwem The Hollywood Reporter).

Mimo to, gdy gdzieś w przyszłości zbliża się trzeci sezon „Wiedźmina”, Cavill pozostanie świeży w roli i jej początkach w serii książek Andrzeja Sapkowskiego. Istnieją jednak kluczowe aspekty postaci, na których Cavill skupia się bardziej, ożywiając postać Geralta.

Koncentruje się na inteligencji i mądrości Geralta

Henry Cavill usiadł z GQ, aby porozmawiać o tym, co przekazuje, aby dostać się do niektórych ze swoich najbardziej znanych postaci, i oczywiście Geralt z Rivii pojawił się w rozmowie. Aktor zauważył, że ponieważ nie mieli czasu, aby zagłębić się we wszystkie złożone dialogi i niuanse materiału źródłowego, musiał ożywić najważniejsze cechy Geralta w inny sposób.

„Jak mam odzwierciedlić inteligencję i mądrość Geralta?” Cavill przypomniał sobie, że się zastanawiał. „I pomyślałem, że jeśli rzeczywiście zrobię człowieka, który więcej słucha i więcej ogląda”. Aktor wyjaśnił dalej, w jaki sposób pozwala bardziej sarkastycznej stronie Geralta wyjść przez szydercze parsknięcie lub nietypowy komentarz.

„Zaletą przejścia do drugiego sezonu jest to, że chciałem się upewnić, że książka Geralt zabłyśnie jeszcze bardziej” – kontynuował Cavill. „Zwłaszcza, gdy widzimy go w bardziej osobistym otoczeniu”. Tutaj aktor odnosi się do tego, jak Geralt musi wziąć Ciri (Freya Allan) pod swoje skrzydła, aby chronić ją przed wieloma ciemnymi siłami, które ją szukają.

Tak czy inaczej, Cavill musi robić coś dobrze, ponieważ reakcja na postać ze strony fanów zarówno książek, jak i serii gier wideo była głównie pozytywna. Miejmy nadzieję, że Cavill będzie mógł zagłębić się w tę postać w nadchodzącym trzecim sezonie „Wiedźmina”.

Czy ten post był pomocny?