Skip to content

HBO rozpoczyna produkcję filmu „BS High” Doc o drużynie piłkarskiej ze „fałszywej” szkoły, która została oblana w krajowej telewizji

29 de sierpień de 2022
HBO BS Centurions e1661777966728

Dokładnie rok temu drużyna piłkarska z liceum Bishopa Sycamore wystąpiła na boisku w ogólnokrajowym meczu telewizyjnym na ESPN i przeżyła straszliwy wynik 58-0 od elitarnej Akademii IMG. To był dopiero początek problemów programu. Nastąpiły śledztwa i zwolnienia, wśród zarzutów, że biskup Sycamore nie był nawet legalną szkołą średnią i rzeczywiście działał bardziej jak oszustwo.

HBO ogłosiło dzisiaj, że jest w produkcji na BS Wysoki, dokument o nękanej skandalami szkole w Columbus w stanie Ohio, którego premiera ma się odbyć w przyszłym roku w sieci kablowej i na streamie HBO Max. Filmowcy Travon Free i Martin Desmond Roe, którzy w zeszłym roku zdobyli Oscary za krótkometrażowy film fabularny Dwóch odległych nieznajomychreżyserują.

Wśród producentów wykonawczych projektu znajdują się Adam McKay z Hyperobject Industries i Michael Strahan, gospodarz NFL Hall of Famer.

Po koślawej przegranej Centurionów z IMG Academy, wiele osób miało jajko na twarzy, w tym szef ESPN, który został oszukany, by uwierzyć, że mają wywietrzyć prawdziwy palnik. Dziennikarze, a następnie urzędnicy w Ohio zaczęli przyglądać się tej sprawie i zgłosili się informatorzy, w tym byli gracze Bishop Sycamore.

Jeden ex-centurion powiedział Złożony W czasopiśmie szkoła nie miała żadnej sali lekcyjnej, a zespół nigdy nie ćwiczył — po prostu rozgrywał mecze z innymi szkołami średnimi, często kilka razy w tygodniu. Twierdził również, że w zespole są 19- i 20-latkowie. Ojciec byłego rozgrywającego BS powiedział Columbus Dispatch, że gracze nie muszą odrabiać lekcji.

„Wybuch [loss]”, zauważył HBO w komunikacie, „skłoniło fanów i widzów do zakwestionowania zasadności programu Bishop Sycamore i działań obecnie zwolnionego głównego trenera Roya Johnsona”.

Trener Johnson podobno zgodził się na udział w projekcie dokumentalnym. HBO nie ujawniło listy rozmówców, ale podzieliło się tym, że BS High to „[e]Producentami wykonawczymi byli Adam McKay i Todd Schulman dla Hyperobject Industries, Michael Strahan i Constance Schwartz-Morini’s SMAC Entertainment, Jay Peterson, Todd Lubin i Jack Turner za Boat Rocker’s Matador Content, Alex Mather i Ankur Chawla za The Athletic oraz Spencer Paysinger za Moore Produkcje uliczne”.

Dokument jest okazją do rzucenia światła na rosnącą siłę wybranej grupy programów piłkarskich szkół średnich i ich potencjał do uzyskania znacznych przychodów z telewizji. ESPN właśnie zakończyło transmisję High School Football Kickoff, programową bonanzę z „26 drużynami z 15 stanów i pięcioma drużynami w rankingu ESPN 25 Power Rankings… [playing] o rodzinie sieci ESPN od 24-26 sierpnia, zaczynając od Joliet Catholic Academy (Joliet, Illinois) grającej w Providence Catholic (New Lenox, Illinois).”

Biskup Sycamore bardzo chciał wejść na arenę lukratywnych drużyn piłkarskich szkół średnich, wraz z IMG Academy z siedzibą w Bradenton na Florydzie. Nawiasem mówiąc, IMG Academy należy do Williama Morrisa Endeavoura, hollywoodzkiej potęgi rozrywkowej i sportowej. Szkoła przyciąga najlepszych kandydatów, którzy wiedzą, że granie w tak znaczącej szkole może przesmarować drogę do oferty z dużego programu piłkarskiego Division 1 NCAA (jeśli chodzi o WME, posiadanie IMG Academy może pozwolić jej na wejście na parter z początkującymi gwiazdy sportu, które pewnego dnia mogą zamienić się w nazwiska marquee w NFL).

Skandal BS wzbudził zainteresowanie nie tylko HBO. Ostateczny termin podał w zeszłym roku, że HartBeat Productions Kevina Harta „połączyło siły z firmami rozrywkowymi dla młodzieży Complex Networks, Klutch Originals i Haven Entertainment w sprawie tego, co według nich będzie ostatecznym serialem dokumentalnym o jednej z najdzikszych opowieści sportowych 2021 roku: historii Bishopa Sycamore High Szkolna drużyna piłkarska.”

W tym czasie Hart powiedział: „Gdy tylko zacząłem śledzić tę historię, od razu mnie to przyciągnęło i wiedziałem, że to coś, w co ja i mój zespół w HartBeat musieliśmy się zagłębić… Rozumiemy, jak podzielić historie i uchwycić najciekawsze i szczere momenty w narracji. Wiemy, że ten oszust ma solidną historię i nie możemy się doczekać, aby podzielić się nią ze światem.

Czy ten post był pomocny?