Skip to content

Giancarlo Esposito: Losowa kolejność odtwarzania Kaleidoscope Heist Drama zabiera cię ze „strefy komfortu” i utrzymuje cię w czujności

29 de grudzień de 2022
KALEIDOSCOPE White Unit 03465RC

Netflix zaprasza do dawania Kalejdoskop zakręć w Nowy Rok, naciskając przycisk odtwarzania na an Ocean’s Eleven– jak dramat o napadzie, który rozwija swoje odcinki w innej kolejności dla każdego widza.

Premiera niedziela, 1 stycznia 2023, Następuje kalejdoskop banda złodziei i ich próba włamania się do niezniszczalnego skarbca i zdobycia ogromnej wypłaty. Luźno zainspirowany prawdziwą historią, w której 70 miliardów dolarów w obligacjach zaginęło w centrum Manhattanu podczas huraganu Sandy, ośmioodcinkowy serial obejmuje dziesięciolecia — od 24 lat przed napadem do sześciu miesięcy później.

Każde doświadczenie użytkownika Netflix zaczyna się od zasobu wprowadzającego zatytułowanego „Czarny”, po którym widzowie są obsługiwani — w „osobistej kolejności oglądania” — odcinki „Żółty: 6 tygodni wcześniej”, „Zielony: 7 lat wcześniej”, „Niebieski: 5 Days Before”, „Violet: 24 Years Before”, „Orange: 3 Weeks Before”, „Red: The Morning After” i „Różowy: 6 miesięcy później”, przechodząc do finału „White: The Heist”.

„To było piekielne przedstawienie” — przyznaje Giancarlo Esposito, który wciela się w architekta napadów Raya Vernona, znanego również jako Leo Pap, a tym samym kieruje zespołem, w skład którego wchodzi Paz Vega (OA), Tati Gabrielle (Mrożące krew w żyłach przygody Sabriny), Petera Marka Kendalla (Amerykanie), Rosaline Elbay (Qabeel), Jai Courtney (Bezpaństwowiec) i komik Jordan Mendoza, podczas gdy Rufus Sewell (Człowiek z Wysokiego Zamku) gra tytana ochrony, którego kompania strzeże skarbca. Niousha Noor (Tu i teraz), Syn Soojeong (Sługa) i Hemky Madera (Królowa Południa) też gwiazda.

TVLine rozmawiała z Esposito o tym, co czyni Kalejdoskop wyjątkowy i gdzie mieścił się w kategorii zawsze wszechobecnego aktora bardzo zajęty 2022.

Kalejdoskop

Esposito w filmie „Green: 7 lat przed napadem”

TVLINE | Gdybyś mnie zapytał, jaki film widziałem więcej niż jakikolwiek inny, Żądło jest wysoko tam, a tuż obok Ocean’s Eleven. Po prostu kocham napad. Uwielbiam kapar. Uwielbiam dwulicowość, sztuczki, wprowadzanie w błąd… Czy masz ulubiony film o napadzie?

Właśnie wymieniłeś jednego Żądło, bo to taki kawałek z epoki. I film o nieoszlifowanych diamentach, choć tak naprawdę nie jest o napadzie, który wyszedł kilka lat temu….

Wszyscy uwielbiają zastanawiać się, jaki będzie napad i jak się odbędzie, a kiedy masz okazję zrobić to w filmie, masz tylko jedną trajektorię. Z Kalejdoskop, podnieciła mnie myśl, że napad to nie był jeden dzień, jeden napad, a potem gliniarze próbują to rozgryźć, albo ludzie od napadu próbują uciec i odgrodzić pieniądze. To miało miejsce przez pewien czas, więc historia jest opowiadana przez pewien czas i możesz zobaczyć, jak napad wpłynął na każdą osobę, która brała w nim udział. A ze względu na sposób, w jaki jest ułożony, możesz oglądać siódemkę [episodes] i dowiedzieć się, co naprawdę się dzieje, i zdać sobie sprawę, że wszystkie te elementy odegrały dużą rolę w rozwiązaniu zagadki.

Kalejdoskop

TVLINE | Kiedy ktoś ogląda np Ocean’s Eleven film, pytanie brzmi: „Jak oni zamierzają to zrobić?” Jakie pytania poza to robi Kalejdoskop zaprosić osobę, aby zapytała?

Pyta, jaki jest późniejszy efekt wydarzenia. Częścią tego jest: „Jak zamierzasz to zrobić?”, Ale potem chcemy wiedzieć, czy ci z bardzo dziwacznej grupy ludzi ujdzie to na sucho. „Czy będą żyli długo i szczęśliwie?” „Czy oni naprawdę dostaną pieniądze?” Jest tak bardzo oparty na postaciach, ponieważ angażujesz się w każdą postać, a każda postać jest poinformowana przez sen, coś, co mieli nadzieję, że się spełni, biorąc w tym udział.

Stan (w tej roli Peter Mark Kendall) ma pomysł, czego chce. Leo ma pojęcie, czego chce, chociaż musi stawić czoła wszystkim innym fizycznym rzeczom, z którymi będzie musiał sobie poradzić, a których się nie spodziewał. To trochę tak, myślałem, Włoska robota. Jesteś pochłonięty akcją, a potem zostajesz doprowadzony do krawędzi i to jest: „Wow, poczekaj chwilę. Co będzie później? Ale mamy okazję naprawdę podrapać to swędzenie, a także poznać pragnienia i marzenia bohaterów. Więc dla mnie ja chcieć im uciec. Masz możliwość kibicowania wszystkim tym różnym postaciom z różnych powodów, ponieważ możesz zobaczyć siebie w jednej z nich, a to jest kuszący i bardzo pyszny element naszego kawałka.

KalejdoskopTVLINE | Mam nadzieję, że nikt tego nie ogląda i nie widzi siebie w Bobie Jai Courtney.

Mam nadzieję, że nie. [Laughs] Mam na myśli, spójrz, niektórzy ludzie są luzakami, a Bob tak się składa, że ​​nim jest.

TVLINE | To znaczy… święty s-t.

„Holy s-t” ma rację. Ale kocham Boba iz pewnością kocham Jaia Courtneya, który go gra. Jest wspaniałym człowiekiem i gra naprawdę pełne i kompletne postacie. Ale nawet z Bobem, czego chce Bob? On naprawdę chce miłość. On naprawdę chce Poszanowanie.

LINIA TELEWIZYJNA | [Googling…] Nieoszlifowane klejnotyto jest film, o którym mówiłeś wcześniej.
Nieoszlifowane klejnoty, tak! Taka tragedia. Tragiczne postacie. Mamy ten sam tragiczny rodzaj uczucia [in Kaleidoscope]ale nawet po ósmej [episode], Zaryzykowałbym wrażenie, że będziesz chciał więcej. I nie wiem, jak to się kiedyś potoczy.

Wiem, że chcę zagrać tego faceta jako Ray Vernon i przestawić się na bycie [his alias] Leo Pap, wiele dla mnie znaczył, bo miałeś faceta, który miał marzenie. Facet, który poszedł prosto. Facet, który miał rodzinę, żonę, dziecko, a potem…

TVLINE | Bez spoilerów! Algorytm obsługiwał mnie dotychczas tylko w odcinkach „Żółty”, „Niebieski” i „Pomarańczowy”.

Nie pójdę dalej, ale zobaczysz. To ekscytujące mieć marzenie i mam nadzieję, że ludzie, kiedy to oglądają, wiedzą, że akcja jest oparta na tym, czego brakuje ci w życiu, na tym, jakiego związku nie odwzajemniłeś….

KalejdoskopTVLINE | Moje największe pytanie, kilka odcinków w – i to nie jest spoiler – brzmi: „Kim do diabła był Walter Salas (w tej roli Rufus Sewell), zanim został Walterem Salasem?” Bo to wyraźnie wielka sprawa. Ale chyba się dowiem!

Masz zamiar się dowiedzieć. Walter Salas jest bardzo, bardzo związany z Leo, Rayem Vernonem. Na koniec będzie to satysfakcjonujące, ponieważ znowu relacja między tymi dwoma facetami powie ci, kim jest Walter i dlaczego się nim stał.

TVLINE | Jak myślisz, co „losowa kolejność odtwarzania” w serwisie Netflix daje widzowi? Co to dodaje do miksu?

Myślę, że pozwala [viewers] nie być w swojej strefie komfortu. Kiedy oglądamy różne rzeczy, mamy pewien pomysł na to, jak to się potoczy, jak to się skończy, co się stanie, więc podoba mi się pomysł wyjęcia ze strefy komfortu, ponieważ myślę, że to pozwala ci być bardziej uważnym. Musisz uważnie obserwować tę rzecz i wyobrażam sobie ciebie Wolaponieważ dzieją się małe rzeczy, o których nie myślisz, że mogą być wskazówkami, ale .

Myślę więc, że losowa kolejność pozwala na celowe pomieszanie mózgu, dzięki czemu zwracasz większą uwagę. To nie jest program, w którym zamierzasz wstać i umyć naczynia, robić inne rzeczy podczas oglądania. Jest tak wiele do obejrzenia.

TVLINE | Oglądałem odcinek, który prowadzi do napadu, a agent FBI Abassi (w tej roli Niousha Noor) pojawia się w innej scenie. Pomyślałem: „Och, pamiętam ją z pierwszego odcinka…” A następną rzeczą, o której wiesz, jest cały odcinek jej.

Tak, co pozwala ci wejść do jej świata, kiedy widziałeś tylko jej kawałek. I świetnie, że to robisz, bo wtedy jesteś zanurzony w jej życiu i jej historii na pół uderzenia. Przykuwa twoją uwagę.

'Lepiej zawołaj Saula'

’Lepiej zawołaj Saula’

TVLINE | Jesteś osobą, która zawsze ma kilka żelazek w ogniu. Ale patrząc wstecz na ostatni rok, między rzeczami, które się ukazały, a projektami, nad którymi pracowałeś, czy rok 2022 jest dla ciebie równie pracowity? Tam było Lepiej zawołaj Saulaostatni sezon, Chłopcytrochę w Harley Quinn i teraz Kalejdoskoppodczas gdy ty prawdopodobnie kręciłeś niektóre z nich Mandalorianin, Ojciec chrzestny Harlemu….

Muszę przyznać, że rok 2022 był jednym z najbardziej pracowitych. Idę w 2023, jeszcze nie skończyłem. jestem częścią Panowie [TV spinoff] z Guyem Ritchie, co jest wspaniałą rzeczą być częścią. Byłem też w Londynie, pracując nad nieujawnionym projektem, o którym wkrótce usłyszycie. Ale żeby dać wam przykład, pomyślałem: „Boże, gdyby to nie był Matt [calling] dzisiaj, dlaczego rozmawiam przez telefon, kiedy właśnie wysiadłem z samolotu po tym, jak nie było mnie w domu przez rok?” Minął w zasadzie rok, odkąd wszedłem do mojego domu, do którego wszedłem 20 minut temu.

TVLINE | Wow…

Więc jest tak dobrze, jak to tylko możliwe, tak pracowicie, jak to tylko możliwe, ale muszę powiedzieć, że jestem na kreatywnej fali. To znaczy, wiem, że dla ciebie i dla publiczności mówią: „Człowieku, ten facet nie przestaje pracować”, ale miałem okazję uczestniczyć w dobrych projektach, w których nie byłem w stanie odmówić. Wszystko, co przeczytałem, wszystko, co robię, czułem z pasją, szczególnie Kalejdoskop. Powiedziałem: „Wow, widzę wyzwania, widzę elementy kreatywne, które pozwolą mi się wznieść”. W osobie Erica Garcii widzę showrunnera/scenarzystę, który, jak mi się wydawało, ma tak wielki talent. Widzę różnych reżyserów, którzy mają inne podejście do każdego odcinka, co pozwoliło mi pomyśleć: „OK, co tydzień robię małe filmy”.

To zaczęło się dawno temu Breaking Badtrwało do Lepiej zawołaj Saulai z Saula Mam szansę reżyserować… A kiedy pracujesz z Vincem Gilliganem i Peterem Gouldem, pracujesz z ludźmi, którzy nie myślą o tym jak o telewizji. Myślą o tym w ten sposób: „Każdego tygodnia kręcimy dobrze dopracowany film”.

Ojciec chrzestny Harlemu

„Ojciec chrzestny Harlemu”

To samo dotyczy Chrisa Brancato, który to robi Ojciec chrzestny Harlemu ze wspaniałym Forestem Whitakerem. Granie Adama Claytona Powella Jr. było lekkością mojego życia, ponieważ grałem tak wielu facetów, którzy byli blisko kamizelki. Nawet Stana Edgara [on The Boys], to inny rodzaj „człowieka towarzystwa”, związany z korzeniami Niemiec i wykorzystujący wszystkich w określony sposób. To była dla mnie zupełnie inna postać. Ale potem mogę grać faceta [on Godfather of Harlem] który jest wytrawnym mówcą i kaznodzieją, ale także kobieciarzem i pijakiem. To facet, który jest zabawny i facet, który ma kompas moralny. Nigdy nie poddał się Bumpy’emu Johnsonowi i nigdy nie zrobił z Bumpym nic nielegalnego, ponieważ naprawdę stanął w obronie ludzi i pomagał im. Tak więc opowiedzenie części historii człowieka, który naprawdę żył, i umożliwienie ludziom wejścia do tej historii, naprawdę mnie zachwyciło w tym roku.

Tak więc, to był przełomowy rok i naprawdę wspaniale jest mieć okazję, aby tak wielu ludzi było wdzięcznych, oglądało i sprawdzało. To jest dla mnie rzecz szczególna.

Chcesz uzyskać informacje na temat któregokolwiek z powyższych programów? Wyślij wiadomość e-mail na adres InsideLine@tvline.com, a odpowiedź na Twoje pytanie może zostać udzielona za pośrednictwem wewnętrznej linii Matta.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze e-mailowe powiadomienia o nowościach! Kliknij tutaj, aby subskrybować.

Czy ten post był pomocny?