Skip to content

Finał Korony wyrusza w zupełnie nową erę — plus, sezon ocen 5

13 de listopad de 2022
the crown season 5 finale diana

Zmiana była w powietrzu, gdy Korona zakończył przedostatni sezon… a wraz z nim zmieniał się więcej niż jeden związek.

Finał piątego sezonu otwiera Dodi al-Fayed, który opowiada ojcu Mohamedowi o domu, który chce kupić w Malibu. (Musi działać szybko, „albo stracę to na rzecz Michaela Douglasa”). Chce też przedstawić swojego tatę swojej nowej dziewczynie… i to nie jest Diana. Już. Jest zajęta telefonowaniem do programu telefonicznego, aby zagłosować na „nie” w sprawie utrzymania brytyjskiej monarchii i chichotać dla siebie. W innym miejscu Tony Blair i Partia Pracy są gotowi zmieść Parlament, a brytyjska kolonia Hongkong ma zostać zwrócona Chińczykom, więc czasy się zmieniają. Królowa uważa to przekazanie za niegodne, więc wysyła Charlesa, aby reprezentował ją w Hongkongu, podczas gdy ona udaje się do Kanady.

Elżbieta, finał 5. sezonu koronyDodi przywozi swoją dziewczynę, aktorkę, Kelly Fisher, do Londynu prywatnym odrzutowcem, by spotkać się z Mohamedem, ale on nie jest pod wrażeniem: „Czy nie wystarczy ją przelecieć?” (Mówią po arabsku, pozostawiając Kelly i żonę Mohameda z dala od kręgów.) Mohamed również zbeształ Dodiego za to, że zmusił go do sfinansowania szeregu hollywoodzkich klap, mówiąc mu: „Jedyną rzeczą, do której masz talent, są kobiety”. Nadal jednak sądzi, że Dodi może tam trafić „w dziesiątkę”. (Hmmm.) Tony Blair i Partia Pracy wygrywają w noc wyborczą, a John Major z wdziękiem odsuwa się na bok, mówiąc Elizabeth, że zrobi, co w jego mocy, aby uratować Brytania, mimo że Partia Pracy jest zobowiązana i zdeterminowana, by ją wycofać. (Uwaga metafory!)

Podczas swojego pierwszego spotkania z Blair, Elizabeth wspomina: Brytania, ale Blair ma lepszy pomysł: zupełnie nowy jacht, finansowany prywatnie, który rząd mógłby wydzierżawić. Sugeruje nazwę Nowa Brytania, co oczywiście podoba się Charlesowi. Ale Elizabeth wolałaby w ogóle nie mieć jachtu, więc wycieczka Charlesa do Hongkongu będzie najważniejsza Brytaniaostatnia podróż. Jest nawet zmuszony polecieć tam w klasie biznes (wstrzymuje oddech!), podczas gdy Blair i jego kumple śmieją się w pierwszej klasie. Po powrocie do Londynu Mohamed zauważa Dianę siedzącą samotnie w balecie i zaprasza ją na kolację z jego żoną. Wyznaje, że jest „bardziej ponura niż kiedykolwiek” po rozwodzie i nie chce być w pobliżu na urodziny Camilli, które nadchodzą. Dlatego Mohamed zaprasza ją, by przyprowadziła chłopców i przyjechała z nim i jego rodziną do Saint-Tropez. Ma nawet duży, lśniący nowy jacht!

Finał 5 sezonu korony CharlesW Hongkongu Charles wygłasza przemówienie upamiętniające przekazanie sprawy Chińczykom — a potem odciąga Tony’ego Blaira na prywatną rozmowę. Blair przeprasza za Brytanię, ale Charles machając ręką: „Nie ma sensu czepiać się przeszłości”. W rzeczywistości uważa, że ​​”rodzina królewska potrzebuje podobnego remontu”. Irytuje go ograniczenia, jakie nałożyła na niego jego rodzina, szczególnie w kwestii ponownego małżeństwa. Elizabeth dowiaduje się o tym i konfrontuje się z synem, powtarzając, że nie aprobuje jego poślubienia Camilli. Uznaje ją za suwerenną… „którą pewnego dnia będę mną” — zauważa Charles. – Pewnego dnia, ale jeszcze nie – sprzeciwia się Elizabeth. Nazywa jej wartości staroświeckimi i martwi się, że „świat pójdzie dalej, a ci, którzy przyjdą po tobie, zostaną z niczym”.

Gdy Elizabeth odbywa smutną, ostatnią wycieczkę po Brytania zanim zostanie złomowany, Dodi oświadcza się Kelly, a Diana pakuje się do podróży do Saint-Tropez, a Mohamed cieszy się życiem na pokładzie swojego nowego, błyszczącego jachtu.

W porządku, lojalni poddani: Dawaj Koronafinał — i sezon 5 jako całość — ocena w naszych ankietach, a następnie powiedz nam, co myślisz w komentarzach.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mail! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?