Skip to content

Finał Kalejdoskopu: Czy napad przebiegł bezproblemowo? Kto nie odszedł żywy? — Plus ocena sezonu

4 de styczeń de 2023
kaleidoscope finale white episode

Netflixa Kalejdoskop wziął kolorową ekipę złodziei i nadał zabawny charakter typowemu dramatowi o napadzie, szczegółowo opisując motywy z przeszłości, a także kronikę następstw. Czy ośmioodcinkowy serial skutecznie przykuł twoją uwagę?

Kalejdoskop występuje Giancarlo Esposito jako Ray Vernon alias Leo Pap, były włamywacz, który ucieka z więzienia w trakcie odbywania 25-letniego wyroku, aby zaplanować obrabowanie nieprzeniknionego skarbca zawierającego 70 miliardów dolarów w niewykrywalnych obligacjach na okaziciela. W skład jego załogi wchodzą Ava Mercer (w tej roli Paz Vega), więzienny kumpel Stan Loomis (Peter Mark Kendall), ekspert od chemikaliów/materiałów wybuchowych Judy Goodwin (Rosaline Elbay) i jej włamywacz Bob (Jai Courtney), kierowca RJ Acosta Jr. (Jordan Mendoza) i „mężczyzna w środku” Hannah Kim (Tati Gabrielle) — czyli córka Raya.

Kalejdoskop

Rufus Sewell gra Rogera Salasa, dyrektora generalnego SLS, najwyższej klasy korporację ochroniarską, która stworzyła i chroni wspomniany skarbiec, i który uważa Hannah za protegowaną. W obsadzie znaleźli się także Niousha Noor jako Nazan Abbasi, agentka FBI na wpół napalona na ogonie Leo Papa; Bubba Weiler jako partner Abassiego, Samuel Toby; Hemky Madera jako zbir SLS Carlos Sujo; oraz Soojeon Son jako współlokatorka / „siostra” Hannah Liz.

Po zasobie wprowadzającym zatytułowanym „Czarny” osiem odcinków — wyświetlanych przez Netflix w częściowo losowej kolejności — nosiło tytuły:

„Żółty: 6 tygodni przed napadem”
„Zielony: 7 lat przed napadem”
„Niebieski: 5 dni przed napadem”
„Violet: 24 lata przed napadem”
„Pomarańczowy: 3 tygodnie przed napadem”
„Czerwony: poranek po napadzie”
„Różowy: 6 miesięcy później”
„Biały: Napad” (finał)

KalejdoskopJeśli pójdziemy na łatwiznę Ocean’s Eleven komp… Salas był Terrym Benedictem Raya, człowiekiem, na którym szukał zemsty za druzgocącą porażkę finansową. Różnica z Kalejdoskop jest to, że mamy cały odcinek („Violet”), który ustanowił poprzednią przyjaźń mężczyzn / sojusz przestępczy… po którym nastąpiło tragiczne wydarzenie, które rozdzieliło ich ścieżki, kiedy Roger zdecydował się uciec z miejsca spartaczonego włamania, zamiast być może uratować żonę Raya przed ogień. (Wiedząc, że niedługo potem zostanie aresztowany, Ray przekazał maleńką Hannah Avie, która znalazła dziewczynie bez rodziców nowy dom.)

W dzisiejszych czasach „Leo” zebrał załogę złodziei, zarówno znanych (Ava, Stan, Judy, Hannah), jak i nowych (Bob, RJ), z napięciami „trójkąta miłosnego” między Stanem, Judy i nieustępliwym Bobem, często zakłócającymi pracę zespołu. pływ. Po napadzie na diamentową dzielnicę, mającym na celu szybkie zdobycie pieniędzy na zalążek, Ava zwróciła na siebie uwagę Abassiego, zhańbionego agenta FBI, z którym spotkała się wiele lat wcześniej. Abassi wkrótce zagroził deportacją długoletniej niani Avy, jeśli nie poinformuje jej o ruchach załogi.

Odcinki „Różowy” i „Czerwony” są ustawione po napadu, oferował wskazówki dotyczące rzeczy, które poszły nie tak i życie prawdopodobnie utracone, ale powstrzymało się przed przeliterowaniem wszystkiego. W szczególności „Pink” ujawnił, że natychmiast po napadzie Judy udusiła Boba i zostawiła go na śmierć, po tym, jak doprowadził ją do zabicia RJ i prawie zabił Stana. Bob faktycznie przeżył, choć bez działającej skrzynki głosowej. Następnie zawarł układ z uwięzionym Salasem i zwerbował dwóch głupkowatych popleczników, aby ścigali Leo/Raya, a najlepiej także Stana. Ray jednak zastawił pułapkę, w której Abassi & Co. osaczyli i zastrzelili Boba. Jeśli chodzi o samego Raya, ostatnio widziano go dość dotkniętego chorobą Parkinsona. A po obiecanej nowej mamie Hannah rozmowie przez FaceTime, spacerował po Central Parku, kiedy podszedł do niego mężczyzna, wyciągnął broń i…. Rozległ się wystrzał, po ekran zrobił się różowy.

Czy Ray już nie żyje? Grający Giancarlo Esposito powiedział TechRadar: „Chcę, żeby Ray przeszedł przez ten tunel i znów zobaczył Hannah. Chcę, żeby miał ten ostatni uścisk. Choroba Parkinsona to wyniszczająca choroba, której nie da się opanować, ale można z nią walczyć, a Ray znowu ma w sobie tę walkę. [Y]nie wiesz, czy mu się uda, ale na tym etapie swojej podróży nie chce już więcej strat. Po prostu naprawdę chce żyć”.

KalejdoskopOn, a sam napad? Finał „Białego” wypełnił wiele pustych informacji na temat tego, jak ominięto niezliczone zabezpieczenia skarbca — użycie roju pszczół (!) . Było trochę dramatu, kiedy Judy nie spieszyła się z podłożeniem materiału wybuchowego, który wpadłby do wody deszczowej z huraganu, aby spowodować zwarcie czujnika temperatury, a Ava musiała go zdetonować na ślepo, ale Judy poradziła sobie z tym dobrze. Następnie Bob i Stan zabrali się do włamywania do sejfów, podczas gdy inni ładowali wodoodporne pojemniki z obligacjami do wózka, który Judy wysłała windą do RJ.

Ale po drodze Hannah potajemnie przechwyciła taksówkę i współpracując z Liz, szybko wymieniła pojemniki wypełnione kolorowym papierem, a następnie wysłała wózek do RJ. Dopiero w „Czerwonym” załoga zdała sobie sprawę, że brakuje więzi.

I jak ujawnił finał „White”, tylko Ray wiedział, że Hannah dokonała zmiany. Wyjawiła to i swoje rozumowanie swojemu ojcu na krótko przed tym, jak zanurkował z powrotem do zalanego skarbca, aby umieścić w osobistym sejfie Salasa cenny klejnot z ich spartaczonego napadu sprzed dziesięcioleci – aby w końcu ostrzec federalnych, że nie był kim mówi, że jest!

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze e-mailowe powiadomienia o nowościach! Kliknij tutaj, aby subskrybować.

Czy ten post był pomocny?