Skip to content

Film „Pomocnik pogrzebowy” oparty na horrorze w produkcji DreadXP & Epic Pictures Group; Jeremiah Kipp wyreżyseruje ze swojego scenariusza

1 de wrzesień de 2022
Jeremiah Mortuary Assistant

EKSKLUZYWNY: Niezależny wydawca horrorów i firma produkcyjna DreadXP oraz jego firma macierzysta Epic Pictures Group przygotowują pełnometrażową adaptację nadprzyrodzonego horroru z perspektywy pierwszej osoby Asystent kostnicyw ramach którego poprzednia firma współpracowała z niezależnym deweloperem DarkStone Digital.

Asystent kostnicy przenosi graczy do świata Mortician Rebecci Owens, która myśli, że jej pierwszą nocą w pracy będzie balsamowanie nadmiaru zwłok, choć wkrótce dowiaduje się, że w kostnicy River Fields kryje się złowroga obecność. Gdy martwe budzą się i wrogie duchy wiążą się z nią, Rebecca musi nauczyć się walczyć z demonami (w tym symbolicznymi demonami z jej przeszłości), aby przetrwać noc. Nadprzyrodzona gra grozy, stworzona przez Briana Clarke’a z DarkStone, jest dostępna na platformie Steam na PC z systemem Windows.

Od momentu uruchomienia na początku sierpnia Asystent kostnicy wystartował jako fenomen internetowy — osiągnął miejsce w pierwszej dziesiątce gier przesyłanych strumieniowo na Twitchu, stał się bestsellerem na Steam i przyciągnął dodatkową uwagę na TikTok. Grali w nią tacy topowi YouTuberzy zajmujący się grami, jak Markiplier i Jacksepticeye, a wszystkie filmy na YouTube dotyczące gry zgromadziły dziesiątki milionów wyświetleń.

Jeremiasz Kipp (Slapface) skieruje Asystent kostnicy film z własnego scenariusza. Patrick Ewald będzie producentem, Clarke i Ted Hentschke wykonawcami, a Abbey Smith będzie współproducentem, a castingi zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Wydawca DreadXP będzie obecny na konferencji gier PAX West 2022 w Seattle, która odbędzie się w dniach 2-5 września, aby omówić projekt, jednocześnie reklamując innym jego obecną i nadchodzącą wersję.

„Jest cicha, denerwująca intensywność, aby Asystent kostnicy to wkrada się do gracza, tworząc wrażenie, że w każdej chwili może się zdarzyć coś strasznego” – powiedział Kipp. „Pisząc adaptację, chciałem uczcić całą grę, która mnie przerażała, a także stworzyć do niej element towarzyszący – uhonorowanie gęstego, przerażającego światowego twórcę Briana Clarke’a (DarkStone Digital) i przełożenie go na wizualną opowieść i horror oparty na postaciach narracji filmowej”.

Kipp kontynuował: „Chcę zachować minimalistyczną scenerię w kostnicy i wokół niej, fascynację procesem balsamowania i druzgocący nerwy terror związany z rozgrywką. Rebecca Owens to fascynująca postać, bezbronna z powodu traumatycznej przeszłości i zaangażowana w samodzielność. Życie w pokręconym świecie Briana było naprawdę szaloną jazdą i właśnie takie doświadczenie chcemy dać widzowi”.

„To taka rzadka i ekscytująca okazja, aby Twoja praca została zaadaptowana do filmu. Z pewnością jest to coś, czego nigdy nie wyobrażałem sobie, że może mi się przytrafić, kiedy zacząłem tworzyć grę dwa lata temu” – powiedział Clarke. „Filmy zawsze były główną inspiracją dla stylu moich gier. Zawsze staram się tworzyć historię, dialogi i momenty, które wydają się filmowe, więc szansą na zatoczenie tego projektu w krąg jest urzeczywistnienie mojego marzenia”.

Kontynuował twórca gry: „Te postacie i ich historie są dla mnie niezwykle ważne i osobiste. Jestem zaszczycony, że ludzie tak utalentowani jak Jeremiah Kipp i oddani jak Patrick Ewald, Ted Hentschke (szef produkcji w DreadXP) i Abbey Smith (współproducent w DreadXP) ożywiają to wszystko. Jeremiah jest niesamowicie utalentowanym gawędziarzem i jestem bardzo podekscytowany, widząc, jak się rozwija Asystent kostnicy na nowe i różne sposoby. Chcę, żeby adaptacja była przede wszystkim świetnym filmem i wiem, że jest w dobrych rękach. Cieszę się, że mogę pracować z tak pełnymi pasji ludźmi”.

“Niesamowity odbiór dla Asystent kostnicy ugruntowało ją jako jedną z najbardziej udanych gier DreadXP do tej pory” – dodał Ewald, który pełni funkcję dyrektora generalnego Epic Pictures Group. „Świat, który stworzył Brian Clarke, jest bogaty w wiedzę i jest idealnym tematem do rozwinięcia w filmie fabularnym na żywo. Firma macierzysta DreadXP, Epic Pictures Group, jest już w doskonałej pozycji, aby to osiągnąć, ponieważ w ciągu ostatnich 15 lat sfinansowała, wyprodukowała i rozprowadziła ponad 100 filmów”.

Kipp wcześniej napisał i wyreżyserował horror-thriller Slapfaceteraz dostępny w AMC+ i Shudder, a także w inspirowanym HP Lovecrafta Czarne przebudzenie. Dodatkowe kredyty po stronie reżyserskiej obejmują krótki film Rysuj i patrz, z udziałem laureatki Oscara Melissy Leo; koprodukcja chińsko-amerykańska Zepsute odznakioraz Sadysta, z udziałem Toma Saviniego. Reżyser obecnie pisze o swoim najnowszym filmie, Boo Hagnakręcony na początku tego roku w Gruzji, oraz film Nie odbieraj z udziałem Keitha Davida i Kathryn Erbe.

DreadXP skupia się na unikalnych, eksperymentalnych tytułach, które zostały przeoczone przez większe wytwórnie. Dodatkowe tytuły firmy to Najlepsza gra indie 2022 firmy Digital Dragons, która zdobyła pierwsze miejsce Sucker for Love: Pierwsza randka oraz seria Dread X Collection, Spooky. Inne nadchodzące tytuły to Ręka zagłady, Moje przyjazne sąsiedztwo, Lustrzana kuźnia oraz Spookware Odcinek 2.

Czy ten post był pomocny?