Skip to content

Emmys 2022: Lee Jung-jae najlepszym aktorem w grze w kalmary w historycznym zwycięstwie

13 de wrzesień de 2022
squid game drama actor

Gra w kalmaryLee Jung-jae wygrał poniedziałkową galę rozdania nagród Emmy, zdobywając tytuł najlepszego aktora w serialu dramatycznym za swoją pracę w południowokoreańskim przeboju Netflixa. Jung-jae przechodzi do historii jako pierwszy aktor w serialu nieanglojęzycznym, który wygrał w tej kategorii.

Aktor pokonał innych nominowanych Boba Odenkirka (Lepiej zawołaj Saula), Jason Bateman (Ozark), Jeremy Strong (Dziedziczenie), Adama Scotta (Odcięcie) i Brian Cox (Dziedziczenie).

W notce telewizyjnej Dream Emmy dla Jung-jae napisaliśmy: „Wiele mówi o pracy Lee, że ci odważni południowokoreański dramat przetrwania Netflixa przychodzą, aby dać figę o Seong Gi-hunie, smutnym szoferze, który ma talent do rozwiedzionego ojca jest tylko przyćmiony jego zdolnością do trzymania się ogiera. Gi-hun jest królem złych wyborów. Jednak kiedy zostaje wciągnięty w tytułowy i zabójczy spektakl, zaczyna działać silniejszy instynkt przetrwania i Lee zmusza nas do śledzenia ewolucji jego postaci, a także jego wyraźnej dynamiki z byłym kumplem Sang-woo, cichym bystrym Sae-byeok, gangstera Deok-su i, co najbardziej skomplikowane, Il-nam aka Staruszek.

W plebiscycie TVLine przed poniedziałkową ceremonią największej oglądalności, w którym zapytaliśmy czytelników, których nominowanych najbardziej chcieliby wygrać, Jung-jae zajął trzecie miejsce za Odenkirkiem i Batemanem.

Jung-jae niedawno wylądował w męskiej roli w Akolitanadchodzi Disney+ Gwiezdne Wojny seria.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mail! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?