Skip to content

Emily Blunt udaje się do Mipcom po „Anglików”; US-Aussie Sci-Fi „Island In The Stars” Readied (na wyłączność); Ukraińskie tytuły wśród Longlist Europejskiej Akademii Filmowej; Warner Bros Dania przedstawia format Wielkiego Kanionu — globalne zestawienia

30 de sierpień de 2022
The English

Emily Blunt wybiera się do Mipcom na „angielski” Podnośnik kurtyny z czerwonego dywanu

Emily Blunt, Chaske Spencer i Hugo Blick jadą do Cannes na pokaz na czerwonym dywanie tętniącego życiem westernu Angielski w Mipcom. Wydarzenie to będzie uniesieniem kurtyny dla imprezy organizowanej przez RX France i odbędzie się w Grand Auditorium w Palais des Festivals w Cannes w niedzielę 16 października o godzinie 18:00 czasu środkowoeuropejskiego, wieczorem przed głównym festiwalem, targiem i konferencją. Spotkamy się z gwiazdami Bluntem i Spencerem oraz scenarzystą i reżyserem Blickiem. Angielski opowiada historię arystokratycznej Angielki Lady Cornelii Locke (The Blunt) i byłego harcerza kawalerii Eli Whippa (Spencer), którzy spotykają się w 1890 roku w środkowej Ameryce, aby przemierzyć brutalny krajobraz zbudowany na marzeniach i krwi. W obsadzie znaleźli się także Stephen Rea, Rafe Spall i Valerie Pachner. Drama Republic i Eight Rooks są współproducentami dla BBC Two i BBC iPlayer w Wielkiej Brytanii oraz Amazon Prime Video w USA, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii, we współpracy z All3Media International, dystrybutorem, który zaprezentuje sześcioczęściowy serial w Mipcom. RX France poinformowała, że ​​podczas tegorocznego wydarzenia odbędzie się seria głośnych pokazów i wydarzeń, które zgodnie z oczekiwaniami powróci do liczby delegatów sprzed Covid po sparowanym powrocie w 2021 roku.

„Vernon Wells z Mad Maxa na pokładzie amerykańsko-australijskiego filmu science-fiction „Wyspa w gwiazdach”

EKSKLUZYWNY: Szalony Max II: Wojownik szos aktor Vernon Wells jest jednym z członków obsady nadchodzącego amerykańsko-australijskiego filmu science-fiction, Wyspa w gwiazdach. Tony Bonner (Człowiek ze Śnieżnej Rzeki), Emilia Para (Skrzyżowania) i Krista Vendy (Sąsiedzi) są również ustawione na gwiazdę, z Callanem McAuliffe (Żywe Trupy) w rozmowach o rolę. Poszukiwane są inne głośne gwiazdy. Amerykańskie firmy Lumen Actus i Molly Mooch Productions połączyły siły z australijską wytwórnią Lady Of The Light Productions nad filmem, którego autorem jest scenarzysta i reżyser Tom Konkle (Problem to moja firma) i jest reklamowana jako „ambitna przygoda science-fiction/pulpa”. Konkle produkuje wraz ze współscenarzystą Michaelem J Smithem Wellsem i Lucindą Bruce. Film, który ma być kręcony w Australii, przedstawia historię młodej kobiety, która wyrusza w niebezpieczną wyprawę w kosmos po tym, jak kosmiczny pirat niosący gwiezdną mapę na ukrytą planetę rozbija się poza jej domem. Ma nadzieję rozwikłać zagadkę mapy i odkryć los swojego zaginionego ojca. „Ten papkowaty film z gatunku kosmicznej opery może być wizytówką pokoleń australijskich talentów” – powiedział Konkle. Reprezentują go Linda McAlister Talent, AKA Talent i Imperium 7, Wells jest reprezentowany przez Joseph D’Orofino Management, a Bruce’a Aaron Kelly z AK Entertainment.

Europejska Akademia Filmowa przygotowała długą listę filmów dokumentalnych, w tym trzy filmy ukraińskie

Trzy ukraińskie filmy znalazły się na liście pełnometrażowych filmów dokumentalnych Europejskiej Akademii Filmowej rekomendowanych do nominacji do Europejskich Nagród Filmowych 2022. Lista filmów obejmuje Mariupolis 2 Mantasa Kvedaraviciusa, który śledzi powrót reżysera do Mariupola na Ukrainie, w samym sercu wojny, aby być z ludźmi, których poznał i sfilmował w 2015 roku. Ukraiński filmowiec Siergiej Łoznica znalazł się na liście ze swoim najnowszym dokumentem Pan Landsbergisktóry powstał na podstawie rozmów reżysera z profesorem Vytautasem Landsbergisem i duńskim filmowcem Simonem Lerengiem Wilmont, dopełnia listę swoim filmem Dom z drzazg, który skupia się na sierocińcu we wschodniej Ukrainie. Na pełnej liście znajduje się 15 krajów europejskich, którą możesz sprawdzić tutaj.

Warner Bros. Discovery Dania zamawia serię Grand Canyon Reality Adventure

Warner Bros. Discovery zmierza w kierunku lokalnego modelu produkcji w Europie, jak ujawniliśmy w zeszłym tygodniu, a jej duńskie ramię ujawniło dziś format konkurencji w Wielkim Kanionie. WBD zlecił Wielki Kanion — największa przygoda od Banijay Nordic’s Pineapple Entertainment. Program ukaże się w sieci liniowej Channel 5 i usłudze strumieniowej Discovery+. W tym formacie grupa celebrytów spędzi 16 dni na raftingu 360 kilometrów po rzece Kolorado przez Wielki Kanion, który jest jednym z najtrudniejszych miejsc raftingowych na świecie. Z pomocą poszukiwacza przygód Thora F. Jensena w obsadzie znaleźli się aktorzy Andreas Jessen i Lise Baastrup, lekkoatletka Anne-Marie Rindom, mistrz piłki ręcznej Jesper Nøddesbo, muzyk Mohamed „Skinz” Ahmed oraz osobowość telewizyjna, prezenterka, modelka i aktorka Ibi Støving. Muszą współpracować, aby przejść przez ciągle zmieniające się środowisko, jednocześnie poznając kulturową historię krajobrazu i pracując razem, aby założyć codzienny obóz. “wielki Kanion jest jak nieskryptowany film drogi przez jeden z największych cudów natury na świecie” – powiedziała Kathrine Skjold, producent wykonawczy w Pineapple.

Czy ten post był pomocny?