Skip to content

Elon Musk ma uniesienie brwi w walce z pierścieniami władzy Amazona

6 de wrzesień de 2022
l intro 1662467864

Elon Musk uśmiecha się dobrodusznie

„Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy” ma imponujący początek, jeśli jego dwuodcinkowa premiera jest czymś, z czego można się spodziewać. Serial Amazon Prime może pochwalić się imponującą oglądalnością, nawet po tym, jak wystartował niemalże równolegle z głośnym serialem fantasy HBO „House of the Dragon”.

Zapożyczając znaczną część swojego wyglądu z adaptacji „Władcy Pierścieni” i „Hobbita” Petera Jacksona, „Pierścienie mocy” jest częściowo inspirowane dodatkami do serii książek JRR Tolkiena, a także „Silmarillionu” miejsce w drugiej epoce fikcyjnego Śródziemia autora. Chociaż seria została jak dotąd dobrze przyjęta przez krytyków, „The Rings of Power” spotkał się z bardziej mieszaną reakcją fanów (poprzez Rotten Tomatoes). Jednym z tych fanów jest bogaty przemysłowiec i przedsiębiorca Elon Musk, a kontrowersyjny potentat biznesowy zabrał się do mediów społecznościowych, aby podzielić się swoją niezbyt przychylną opinią o serii.

Elon Musk nie jest fanem The Rings of Power

Elon Musk ma dość brutalną krytykę „Władcy Pierścieni: Pierścienie Mocy” i nie wstydził się podzielić się nimi na Świergot. „Tolkien przewraca się w grobie”, napisał na Twitterze w Święto Pracy, sugerując, że autor JRR Tolkien nie byłby zadowolony z serialu Amazon Prime, gdyby jeszcze żył, aby go zobaczyć.

To jednak nie wszystko. Wkrótce potem Musk przedstawił bardziej konkretną krytykę. „Prawie każda męska postać do tej pory jest tchórzem, palantem lub jednym i drugim. Tylko Galadriela jest odważna, mądra i miła” tweetował. Chociaż jest to coś w rodzaju szerokiej krytyki, pomija również fakt, że istnieje już kilka sympatycznych i godnych podziwu postaci męskich, w tym Elronda (Robert Aramayo) i Arondira (Ismael Cruz Cordova).

Musk wydaje się również sugerować, że Galadriel (Morfydd Clark) to Mary Sue, co jest kontrowersyjnym określeniem postaci kobiecych, które wydają się być bez wad (przez TV Tropes). Tak czy inaczej, po wyemitowaniu tylko dwóch odcinków „The Rings of Power”, większość historii, a także jej centralni bohaterowie, mogą pokazać znacznie więcej głębi, niuansów i warstw, zanim pierwszy sezon dobiegnie końca. Trudno jednak powiedzieć, czy Musk będzie się dostrajał, aby się tego dowiedzieć.

Czy ten post był pomocny?