Skip to content

Dom Smoka Emma D’Arcy rzuca swoje prawdziwe myśli na księżniczkę Rhaenyra

7 de wrzesień de 2022
l intro 1662527460

Emma D'Arcy poważna

W serialu HBO „Dom smoka” stało się jasne, że księżniczka Rhaenyra Targaryen ma przed sobą długą drogę, jeśli kiedykolwiek zechce zasiąść na Żelaznym Tronie. Chociaż silna wola Rhaenrya została pierwotnie nazwana spadkobierczynią Żelaznego Tronu pod koniec odcinka 1 – ruch, który został wykonany tylko w celu usunięcia Daemona Targaryena (Matt Smith) z linii sukcesji – jej prawo do rządzenia wynosi ryzyko po raz kolejny teraz, gdy jej ojciec, Viserys Targaryen (Paddy Considine), zgodził się poślubić Alicent Hightower (Emily Carey).

Co więcej, jej ojciec również uważa ją za zbyt lekkomyślną i nieposłuszną, aby naprawdę być jego spadkobierczynią, odpychając ją jeszcze dalej od tronu, który powinien być jej prawem z urodzenia. Chociaż impulsywna i dowcipna Rhaenyra, którą poznaliśmy we wczesnych etapach „Domu smoka”, została zdefiniowana wyłącznie przez występ Milly Alcock, w jej dorosłej wersji zagra Emma D’Arcy, gdy przejdziemy dalej w tę historię.

Podczas gdy Alcock wyjaśniła, że ​​jej inspiracja dla postaci pochodzi z pary kultowych kreacji Audrey Hepburn i Cate Blanchett, D’Arcy dała jasno do zrozumienia, że ​​są oni zainteresowani przede wszystkim bardziej zniuansowaną częścią osobowości Rhaenyry. Ciekawe będzie zobaczyć, czy postać zmieni się, gdy aktorzy zamienią się miejscami.

Emma D’Arcy uważa Rhaenyrę za niezwykle interesującą postać, głównie ze względu na jej stanowisko w sprawie płci

Podczas wywiadu dla Entertainment Weekly, Emma D’Arcy wyjaśniła, że ​​były dwie główne rzeczy, które sprawiły, że Rhaenyra Targaryen była interesującą postacią: jej wyjątkowa perspektywa jako żeńskiej spadkobierczyni tronu oraz konflikt, który odczuwa w odniesieniu do swojej płci. „Jest to osoba, która moim zdaniem jest w sprzeczności ze swoją płcią z powodu pozycji, w której się znajduje” – wyjaśnił D’Arcy. „Tak, przypuszczam, że interesują mnie wszystkie pytania dotyczące płci… masz kogoś, kogo kobiecość jest sprzeczna z rolą, którą im przyznano”.

Biorąc pod uwagę fakt, że D’Arcy nie jest binarny i używa ich/ich zaimków, nie powinno dziwić, że są podekscytowani ideą poznania postaci, która uosabia tak wyjątkowe spojrzenie na płeć i której samo istnienie wywraca do góry nogami tradycyjne normy płci w średniowiecznym świecie, takim jak Westeros.

Jak wspomniano, D’Arcy dała jasno do zrozumienia, że ​​mają głęboki podziw dla wyjątkowego usposobienia Rhaenyry jako żeńskiej spadkobierczyni Żelaznego Tronu, ponieważ nigdy tak naprawdę nie spodziewała się, że zostanie spadkobierczynią swojego ojca i ma o wiele bardziej wyjątkową perspektywę rządzenia niż niektórzy pozostali pretendenci walczący o kontrolę nad Westeros. W każdym razie z pewnością ciekawie będzie zobaczyć, jak D’Arcy decyduje się na przedstawienie księżniczki o swobodnym duchu w nadchodzących odcinkach, a fani mogą później porównać swój występ z występem Milly Alcock.

Czy ten post był pomocny?