Skip to content

Dlaczego Eric z branży wygląda tak znajomo

1 de wrzesień de 2022
l intro 1661993759

Eric trzyma kij bejsbolowy

W 2020 roku zadebiutował „Industry”, dając widzom wgląd w skomplikowany i konkurencyjny świat bankowości inwestycyjnej w Londynie. Serial opowiada o młodej grupie niedawnych absolwentów college’u, którzy walczą o ograniczoną liczbę stanowisk w znanej firmie znanej jako Pierpoint & Co. Serial przedstawił fanom wiele ulubionych postaci w ciągu dwóch sezonów na antenie, a także jednego, który szczególnie Wśród grona wyróżnia się Eric. Jest głównym graczem w firmie i postacią, która bierze głównego bohatera serialu, Harpera Sterna (Myha’la Herrold), na swojego protegowanego.

Eric z „Industry” może wyglądać znajomo dla fanów o orleokich. Dzieje się tak dlatego, że gra go nikt inny, jak Ken Leung, doświadczony aktor charakterystyczny, który w ciągu ostatnich dwóch dekad pojawił się w niektórych z najbardziej znanych nieruchomości i franczyz, aby uświetnić duże i małe ekrany. W tym czasie zgromadził długą listę autorów IMDb z kilkoma rozpoznawalnymi projektami i rolami. Mając to wszystko na uwadze, warto przyjrzeć się bliżej niektórym postaciom i występom, które publiczność może znać najlepiej z całej jego kariery.

Leung grał „Sang” w Godzinach szczytu

Jedną z najwcześniejszych ról Kena Leunga w Hollywood była nikczemna rola w „Godzinach szczytu” Bretta Ratnera, klasycznej grze akcji z kumplem, która zadebiutowała w 1998 roku. W filmie Leung gra Sang, porucznika zbrodniarza znanego jako Juntao. . Film śledzi policjanta z Hongkongu (Jackie Chan), który przyjeżdża do Los Angeles i współpracuje z detektywem LAPD (Chrisem Tuckerem) w poszukiwaniu córki dyplomaty, która została porwana przez wspomnianych przestępców. „Godziny szczytu” okazały się na tyle udane, że w końcu powstały dwa sequele, a „Godziny szczytu 4” miały być opracowywane od dawna.

„Godziny szczytu” okazały się kamieniem milowym w karierze aktorskiej Leunga. W rzeczywistości, w wywiadzie przeprowadzonym w 2015 roku z Asia Society, Leung powiedział o tej wczesnej, wyróżniającej się roli: „Powiedziałbym, że najbardziej znaczący wpływ, jaki wywarła na moją karierę, było zorientowanie mnie w branży pod względem pewności siebie. Brett Ratner był rozbrajająco zrelaksowany i zaufanie, które dało mi pewność, że z pewnością wpłynę na przyszłe relacje i sytuacje”.

Zaprzyjaźnił się z Juniorem Soprano w The Sopranos

Carter Chong wygląda na zaskoczonego

Ken Leung pojawił się w niektórych z największych serii filmowych w Hollywood, ale trafił także na niektóre z najważniejszych projektów telewizyjnych w całej swojej karierze. W rzeczywistości jednym z najwcześniejszych i najbardziej znaczących był jego epizod w roli Cartera Chonga w serialu HBO „Rodzina Soprano”. Pojawiający się w ostatnim sezonie serialu Carter jest pacjentem zinstytucjonalizowanym obok wujka Juniora (Dominic Chianese). Carter postrzega Juniora jako postać ojca w swoim szpitalu, ale Junior ostatecznie dystansuje się od młodego mężczyzny.

Jak sam przyznał, Leung nie od razu miał właściwe pojęcie o postaci Cartera Chonga, kiedy przyszedł na przesłuchanie do tej roli. W rzeczywistości przyznał podczas wywiadu z Centrum Studiów Bliskiego Wschodu UCLA, że jego początkowe podejście do Cartera było trochę zbyt stereotypowe.

„Byłem na przesłuchanie. Pamiętam, że moja interpretacja była całkowicie chybiona. Bo pomyślałem: „Och, on jest w szpitalu psychiatrycznym, jest szalony”. Byłem w pewnym stanie” – wspomina Leung. … „Ale lubimy twoją bezczelność w zabraniu go tam.” Więc to ich zainteresowało”. Pomimo początkowego niezrozumienia natury postaci, Leung nadal dostał rolę Cartera, a reszta to historia telewizji.

Zagrał Lloyda Bowmana w Red Dragon

Lloyd Bowman pracuje

W 2002 roku Ken Leung pojawił się w „Czerwonym smoku” Bretta Ratnera. Adaptacja słynnej powieści Thomasa Harrisa o tym samym tytule, „Czerwony smok”, podąża za Willem Grahamem (Edward Norton), który zwraca się do niesławnego kanibala Hannibala Lectera (Anthony Hopkins) o wskazówki w jego misji wyśledzenia brutalnego seryjnego mordercy znanego jako Wróżka Zębuszka (Ralph Fiennes). W „Czerwonym smoku” Leung gra Lloyda Bowmana, kolegę Grahama z FBI, który pomaga rozszyfrować tajemnicze kody, którymi dzielili się Lecter i Zębowa Wróżka. Film jest prequelem kultowego thrillera kryminalnego Jonathana Demme „Milczenie owiec”, prowadząc niemal bezpośrednio do momentu, w którym Clarice Starling (Jodie Foster) zostaje przedstawiona doktorowi Lecterowi.

Leung nie jest jedynym aktorem, który wcielił się w postać Lloyda Bowmana. Ponieważ „Czerwony smok” został wcześniej zaadaptowany do filmu w 1986 roku z „Manhunterem” Michaela Manna, postać ta pojawiła się na dużym ekranie już przed ujęciem Leunga. W wersji z 1986 roku Lloyda Bowmana gra aktor Bill Smitrovich. Jednak Leung prawdopodobnie odgrywa większą rolę w swoim filmie niż jego poprzednik, a jego wersja Bowmana ostatecznie ma znaczący wpływ na kierunek fabuły.

Był jedną z pierwszych ofiar Jigsawa w serii Piła

Śpiewaj trzymając strzelbę

Hannibal Lecter i Targi Zębów nie są jedynymi kultowymi seryjnymi mordercami, z którymi zmierzył się Ken Leung w swojej karierze aktorskiej. W rzeczywistości zmierzył się z jednym z najbardziej niesławnych horrorów lat 2000, kiedy w 2004 roku zmierzył się z Jigsaw w oryginalnym filmie „Piła” Jamesa Wana. W „Pile” Leung gra detektywa Singa, partnera detektywa Tappa Rękawicznik). Na nieszczęście dla Singa, zostaje zabity na początku kariery filmowej Jigsawa, kiedy zostaje zwabiony do korytarza wyposażonego w wiele strzelb połączonych z tripwires. Gdy Sing zbliża się do Jigsawa, potyka się o przewody i zostaje brutalnie zastrzelony przez prymitywną pułapkę.

Śmierć Singa ciąży na fabule oryginalnego filmu „Saw”. To dlatego, że ostatecznie zmusza detektywa Tappa do obsesyjnego ścigania Jigsawa w (niefortunnej) próbie postawienia go przed wymiarem sprawiedliwości. Jednym z godnych uwagi elementów obsady Leunga w „Saw” był cel Wana, aby dać azjatyckim aktorom bardziej dynamiczne role na ekranie. Wan mówił o tym podczas wywiadu z ComingSoon.net i powiedział: „To znaczy, już w moim pierwszym filmie, w którym pracowałem z Kenem Leungiem, zawsze staram się znaleźć miejsca, w których można by umieścić azjatyckich aktorów w mojej pracy, biorąc pod uwagę, że jestem Azjatką, i zawsze staram się utrzymać te drzwi otwarte dla moich ludzi, jeśli chcesz”.

Wystąpił w wielu projektach Marvela

Pióro z piórami wychodzącymi z twarzy

W 2006 roku Ken Leung po raz kolejny spotkał się z reżyserem Brettem Ratnerem w ramach kolejnego ważnego filmu: „X-Men: Ostatni bastion”. W filmie Leung pojawia się jako mutant o imieniu Maxwell Jordan, który pracuje dla Magneto (Ian McKellen), po tym jak ten ostatni tworzy armię do walki z ludzkim wojskiem. Znany pod zmutowanym pseudonimem Quill, moce, które pokazuje w filmie, polegają na wyrzucaniu ostrych, podobnych do jeżozwierza piór ze skóry. Postać odgrywa znaczącą rolę w planie Magneto, ale ostatecznie zostaje zabita przez Jean Grey (Famke Janssen) w kulminacyjnym momencie filmu.

„X-Men” to nie ostatni raz, kiedy Leung pojawił się w posiadłości Marvela. W 2017 roku zagrał rolę Karnaka w nieszczęsnym serialu ABC „Inhumans”, który trwał tylko jeden sezon. Podobnie jak jego komiksowy odpowiednik, Karnak ma moc dostrzegania wad i błędów we wszystkim, co postrzega, co pozwala mu pracować jako strateg i rozgrywać w głowie różne scenariusze, aby osiągnąć zwycięstwo. W kontekście scen akcji przedstawionych w „Nieludziach” pozwala mu to odgrywać różne wersje tej samej sytuacji, dopóki nie osiągnie odpowiedniego wyniku.

Pojawiał się w wielu sezonach Lost

Miles mówi do walkie talkie

Jeden z największych występów telewizyjnych Kena Leunga wystąpił w przebojowym serialu ABC „Zagubieni”. Ukazuje się jako tajemnicza postać znana jako Miles, postać Leunga ma zdolność interakcji ze zmarłymi i poznawania ich ostatnich myśli przed śmiercią. Jego postać jest przedstawiana w serialu jako enigmatyczna postać, ale ostatecznie staje się bardziej sympatyczna w miarę rozwoju jego historii, a widzowie dowiadują się więcej o jego historii i o tym, jak ostatecznie znalazł się na wyspie.

Proces pracy nad „Lost” był wyraźnie czymś, co Leungowi bardzo podobało się. W rzeczywistości, mówiąc o swoim czasie w serialu z Awards Radar, aktor zauważył, że jednym z najprzyjemniejszych elementów jego czasu w „Zagubionych” była możliwość życia i pracy na Hawajach przez kilka lat. W swoich uwagach na temat „Lost” i jego pobytu na Hawajach Leung powiedział: „Lost zmienił moje życie, nie tylko pod względem kariery, ale dał mi Hawaje. Hawaje są teraz we mnie. Czuję się zaszczycony. to bardzo magiczne miejsce. Brzmi banalnie, ale tak jest.”

Zagrał admirała Staturę w Gwiezdnych wojnach: Przebudzenie mocy

Admirał Statura stojący przed tłumem

W 2015 roku Ken Leung pojawił się w filmie JJ Abramsa „Gwiezdne wojny: Część VII – Przebudzenie mocy”, oficjalnie czyniąc go częścią kanonu „Gwiezdnych wojen”. Wciela się w postać o imieniu Admirał Statura, przywódcę Ruchu Oporu, który pomaga zniszczyć bazę Starkillera.

Podczas gdy wielu aktorów prawdopodobnie chciałoby dołączyć do „Gwiezdnych wojen” po prostu dla potencjalnego przyspieszenia kariery, Leung miał głębszy osobisty związek z serią. W szczególności, po castingu, ujawnił, że „Gwiezdne wojny” były osobistym ulubieńcem jego brata, który zmarł, zanim Leung pojawił się w filmie. Omawiając swój związek z serią podczas wywiadu z Sinembargo (przetłumaczonego z hiszpańskiego), Leung powiedział: „Pierwsze „Gwiezdne wojny” ukazały się w roku, w którym urodził się mój brat, a zmarł dwa lata temu, ale zawsze jest ze mną. Zapamiętaj … [I] powiedział mojemu agentowi, że potrzebuję przesłuchania, ale nic się nie stało. Potem, kiedy dostał telefon, że chcą, żebym wziął udział w „Gwiezdnych Wojnach”, pomyślałem, że to mój brat odpowiada na moją prośbę… ponieważ dużo o tym myślę, a to jest coś wyjątkowego”. dodaj: „Księżniczka 'Leia’ była pierwszą miłością mojego brata i zostałam z nią i rozmawiałam, więc wszystko jest wyjątkowe, ponieważ nigdy nie wyobrażałam sobie, że również będę tego częścią.”

Chociaż admirał Statura nie wrócił po kolejne części, miejsce Leunga w historii „Gwiezdnych wojen” zostało mocno ugruntowane.

Poszedł na plażę, która sprawia, że ​​starzejesz się w Starym

Jarin wygląda na zaniepokojonego

To oczywiste, że Ken Leung przez całą swoją karierę współpracował z wieloma autorami. W 2021 roku nakręcił jedną ze swoich największych autorskich współpracy, kiedy pojawił się w thrillerze science-fiction „Old” M. Nighta Shyamalana. Film opowiada o grupie turystów na wakacjach w kurorcie, którzy postanawiają udać się na ustronną plażę. Jednak po przybyciu odkrywają, że ich sposób ucieczki zniknął, a plaża ma tajemnicze właściwości, które powodują, że starzeją się w przyspieszonym tempie.

Leung jest jednym z kilku aktorów, którzy wypełniają filmowy zespół, gdy wszyscy turyści pojawili się na plaży. W filmie gra pielęgniarkę o imieniu Jarin, która odgrywa kluczową rolę we wczesnej ocenie przez grupę ich tragicznej sytuacji. Na nieszczęście dla Jarina, zostaje zabity, gdy upada podczas próby ucieczki z plaży. Jarin jest jedną z kilku osób, które umierają na plaży, pozostawiając przy życiu tylko dwoje dzieci.

Niezależnie od tego, czy pojawiał się w ikonoklastycznych programach telewizyjnych, czy też użyczał swojego talentu w przebojowych filmach, Ken Leung miał długą i znakomitą karierę, zanim zagrał Erica w „Industry”.

Czy ten post był pomocny?