Skip to content

Dlaczego Elsa Bloodstone z Disney + Wilkołak nocą wygląda tak znajomo

5 de październik de 2022
l intro 1665006756

Laura Donnelly wygląda uroczo?

W komentarzu na początku nowego filmu Disney +/Marvel Halloween, „Wilkołak nocą”, powiedziano nam: „Patriarcha rodziny Bloodstone od dawna kontroluje nadprzyrodzony relikt, Bloodstone, broń inną niż wszystkie”. Okazuje się, że patriarchą był łowca potworów Ulysses Bloodstone, który zmarł. Łowcy z całego świata przybyli do rezydencji Bloodstone na uroczyste polowanie na potwory, które zadecydują, kto zdobędzie kolejny Bloodstone.

Kiedy poznajemy Elsę Bloodstone, staje się jasne, że między jej macochą, Verusą (Harriet Sansom Harris) a nią nie ma żadnej miłości. Dowiadujemy się, że Elsa zniknęła dwadzieścia lat temu, a Verusa mówi Elsie, że była „największym rozczarowaniem jego [Ulysses] życie” przed odlotem. Ale chociaż Elsa mogła rozczarować swojego ojca, w końcu jest jedyną łowczynią, która nie tylko okazuje współczucie, ale także wykorzystuje szybkie myślenie i inteligencję, łącząc siły z innymi, aby uzyskać jak najlepszy wynik. Jej umiejętności i odwaga są niezaprzeczalne , i okazuje uczciwość, jednocześnie mszcząc się na swojej okrutnej macosze.

Jeśli aktorka grająca Elsę wygląda znajomo, to dlatego, że jest typem aktora-kameleona, który wtapia się w jakąkolwiek rolę, którą przyjmuje, i pojawiła się w wielu ciekawych postaciach.

W 2000 roku Laura Donnelly zagrała w kilku programach telewizyjnych i horrorach

Laura Donnelly z Irlandii Północnej zadebiutowała na ekranie w bardzo pracowitym 2005 roku. Najpierw miała dwa odcinki jako Beth w krótkometrażowym dramacie Sugar Rush, u boku Andrew Garfielda i Lenory Crichlow. Następnie pojawiła się w siedmiu odcinkach „Casualty” jako Fleur Butler i czterech odcinkach jako Maya Robertson w „Hex” (przez IMDb). Po rozpoczęciu 2006 roku w gościnnych rolach w większej liczbie programów telewizyjnych, zagrała główną rolę w swoim pierwszym filmie, horrorze-thrillerze „Insatiable” w 2008 roku.

W 2009 roku zagrała w „Dread”, opartym na opowiadaniu Clive’a Barkera (za pośrednictwem Google Books). Razem z Jacksonem Rathbone w jednym z jego pierwszych filmów po „Zmierzchu”, byłby to również pierwszy raz, kiedy Donnelly używa amerykańskiego akcentu w filmie, ponieważ do tej pory występowała tylko w filmach irlandzkich lub brytyjskich . Gra kobietę z ogromnym znamię, które pokrywa połowę jej ciała, i na przemian wygląda na bardzo pewną siebie, a następnie wydaje się, że ma niską samoocenę. Po próbie uwiedzenia Stephena, granego przez Rathborne’a, sypia z jego przyjacielem Quaidem (Shaun Evans), po tym, jak zwraca na siebie jej uwagę.

Laura Donnelly zagrała jedną z ofiar w The Fall

Laura Donnelly wygląda na szczęśliwą

W 2013 roku Laura Donnelly zagrała Sarah Kay w dramacie kryminalnym Gillian Anderson „Upadek”. Pojawia się w pierwszym odcinku jako ofiara prześladowcy Paula Spectora (Jamie Dornan) po tym, jak włamuje się do jej mieszkania i kradnie jej bieliznę, gdy jest na randce z Kevinem (Gerard McCarthy). Kiedy wraca do domu, znajduje na łóżku bieliznę i stanik wraz z wibratorem i dzwoni na policję. Kiedy namawiają ją, by została z rodziną, ona prosi ich, by wyszli i idzie spać. Po upływie dni Spector powraca i zabija Kay.

Na nieszczęście dla Donnelly, pierwszy odcinek był jedynym, w którym żyła. Pojawiła się w odcinkach 2 i 3, na zdjęciach lub jako martwe ciało. Pod koniec drugiego odcinka jej ciało zostało odkryte przez jej siostrę, a nadinspektor Stella Gibson (Anderson) zdaje sobie sprawę, że sposób śmierci Kay jest identyczny z dwoma innymi sprawami, nad którymi pracują, co oznacza, że ​​teraz szukają. seryjny morderca. Nie mamy szansy poznać Kay, ale jasne jest, że jej siostra i siostrzenica wiele dla niej znaczą, ponieważ są jedyną rodziną, której opowiada o włamaniu.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, padło ofiarą napaści na tle seksualnym, dostępna jest pomoc. Odwiedzić Witryna sieci National Network dotycząca gwałtu, nadużyć i kazirodztwa lub skontaktuj się z krajową infolinią RAINN pod numerem 1-800-656-HOPE (4673).

Grała siostrę Jamiego w Outlanderze

Laura Donnelly w szoku

W latach 2014-2017 Donnelly grał Jenny, siostrę Jamiego Frasera (Sam Heughan), w szalenie popularnym serialu Starz „Outlander”, opartym na serialu o tym samym tytule autorstwa Diany Gabaldon. Kiedy spotykamy ją po raz pierwszy, jest zadziorną, wygadaną młodą kobietą i szybko łączy się z Claire (Caitríona Balfe). Ma wiele żalu, ponieważ Jamie został aresztowany i dotkliwie pobity, ponieważ jego działania miały miejsce, gdy myślał, że została zgwałcona. Pomimo tego, że właśnie urodziła, szybko idzie z Claire, aby pomóc wyśledzić Jamiego i uwolnić go od angielskich żołnierzy po tym, jak został ponownie zabrany.

Jenny była ulubienicą fanów, a wielu fanów było rozczarowanych, że postać nie pojawiła się od 3 sezonu i nadal ma nadzieję, że powróci w 7 sezonie „Outlander”. Ale Donnelly mówiła w wywiadach, o których nie słyszała. producentów i ona się z tym zgadza. „Przędzarka [Fraser] jest jak prababka, kiedy wracają” – powiedziała SyFy. „I nie jestem pewna, czy granie w prababkę jest moim sercem”.

Obecnie można ją zobaczyć w The Nevers

Ann Skelly i Laura Donnelly wyglądają na przestraszone

Ostatnią rolą Laury Donnelly jest wiktoriański dramat o nadprzyrodzonych zjawiskach „The Nevers”, w którym gra Amalię True. Członek grupy ludzi zwanej „Dotkniętymi”, o których wiadomo, że nagle obudzili się ze specjalnymi zdolnościami, takimi jak tworzenie ognia, super siła i szybkość. Obce stworzenia zwane Galanthi przeleciały nad Londynem i spowodowały incydent, ale natychmiast zostały zapomniane. Niestety, True i jej podobni są uważani za niegodziwych i niebezpiecznych w purytańskich i religijnych czasach, w których żyli. Dla Donnelly’ego ta rola była tylko snem.

„Jest niesamowita, złożona, zniszczona, ale naprawdę fajnie jest grać postać, która dramatycznie mnie rozciągnie, jeśli chodzi o moje aktorstwo, ale także pozwoli mi walczyć, co po prostu uwielbiam” – powiedziała SyFy. „[The series] wydawało mi się, że mam w sobie wszystko, czego mógłbym chcieć, wszystko w jednej części”.

Dla fanów Donnelly i nadprzyrodzonych, „The Nevers” sezon 1, część 2 jest obecnie w produkcji i powinna zostać wydana pod koniec 2022 roku.

Czy ten post był pomocny?