Skip to content

Dlaczego angielski dubowy głos szczęścia z czarnej koniczyny brzmi tak znajomo

10 de październik de 2022
l intro 1665409809

Szczęście Voltia się uśmiecha

„Czarna koniczyna” nadaje gatunkowi shōnen anime jeszcze bardziej magiczny zwrot niż zwykle. W tym anime opartym na mandze Yuki Tabaty, postacie mają magiczne moce, a pływające księgi zaklęć często towarzyszą walczącym w ich bitwach. Innymi słowy, postacie wydają się być zarówno wojownikami oraz czarodzieje.

Seria jest tak samo pełna kolorowych postaci, jak można by się spodziewać, ale nawet wtedy Luck Voltia udaje się wyróżnić. Zadowolony z walki młody człowiek to Czarny Byk, którego czasami opętał elf Lufulu. Jego mały, wesoły wygląd przeczy naprawdę niebezpiecznemu i żądnemu krwi wojownikowi, który prawdopodobnie zachowa swój zwykły przyjazny uśmiech, nawet gdy jest aktywnie zaangażowany w bitwę na śmierć i życie.

Tłum napisów może rozpoznać Ayumu Murase jako aktora podkładającego głos. Jeśli jednak wolisz dubbingi, możesz również rozpoznać skądś jego angielskiego aktora głosowego… ale skąd? Przyjrzyjmy się, dlaczego angielski dubowy głos Luck Voltia z „Black Clover” może brzmieć znajomo.

Justin Briner użycza głosu Deku w My Hero Academia, a także wielu innych postaci z anime

Powód, dla którego angielski dub Luck brzmi tak znajomo, jest dość prosty: jeśli jesteś fanem anime, prawdopodobnie słyszałeś go już kilka razy wcześniej. Widzisz, Justin Briner ma w swoim CV mnóstwo projektów aktorskich. Tylko w 2021 roku miałeś okazję usłyszeć go w rolach głosowych, takich jak Sojiro Seta w „Rurouni Kenshin: Ostatni rozdział część I — Finał”, Ginro w „Dr Stone” i Daida w „Rankingu królów” — jako a także jego wieloletnie role głosowe, z których najbardziej godną uwagi jest prawdopodobnie jego kolej jako protagonista Izuku „Deku” Midoriya w „My Hero Academia”.

Kopiąc głębiej, jest jeszcze jaśniejsze, dlaczego głos Brinera może brzmieć znajomo w uszach fanów. Chociaż jego pierwszą rolą głosową była postać „B’T X” Marcello w 1996 roku, jest naprawdę aktywny w branży od 2010 roku, pojawiając się w niektórych z najbardziej znanych serii anime. Wśród wielu innych dzieł anime, zapewnił różne głosy w wielu projektach „One Piece”, „Attack on Titan” i „Dragon Ball Z”. Jest także głosem głównego bohatera Clouda w serialu i filmie „Final Fantasy VII: Machinabridged”.

Czy ten post był pomocny?