Skip to content

Daluyong Studios, filipiński współproducent „Planu 75”, współpracuje z singapurskim Momo Film na temat łupków Azji Południowo-Wschodniej

19 de wrzesień de 2022
Tens Across The Borders

EKSKLUZYWNY: Filipińska firma produkcyjna Daluyong Studios, która była współproducentem Plan 75japońskie zgłoszenie do Oscarów dla najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego, współpracuje z singapurską firmą Momo Film Co z Tan Si En, aby wyprodukować szereg filmów fabularnych i dokumentalnych.

Na wspólnym planie znalazły się filmy fabularne Nie płacz, motylku, od wschodzącego wietnamskiego reżysera Duong Dieu Linh; oraz Tropikalny deszcz, pocałunek pachnący śmiercią, wyreżyserowany przez amerykańsko-singapurską reżyserkę animacji Charlotte Hong Bee Her; a także film krótkometrażowy i fabularny Odważny orzełe, wyreżyserowany przez Whammy Alcazaren z Filipin; i dokumentalny Dziesiątki ponad granicamiod Sze-Wei Chana.

Założona przez Alemberga Anga firma Daluyong wcześniej współpracowała z Tan Si En i Anthonym Chen’s Giraffe Pictures przy W niektóre noce mam ochotę chodzić, od filipińskiego filmowca Petersena Vargasa, który jest obecnie w fazie przedprodukcyjnej. Projekt o nastoletnim uciekinierze, który wpada w grupę naciągaczy, zdobył nagrodę SEAFIC na Southeast Asia Fiction Film Lab 2019, a także został zaprezentowany na Hong Kong Asia Film Financing Forum (HAF) i Cannes Cinefondation Atelier.

Ang i Tan powiedzieli, że postanowili rozszerzyć swoje partnerstwo, ponieważ dzielą misję wzmacniania głosów wschodzących azjatyckich filmowców i prezentowania autentycznych historii z całego regionu.

„Daluyong Studios Alemberg Ang i ja podzielamy podobne pasje dotyczące pracy nad projektami, które wzmacniają i dają głos mniejszościom” – powiedział Tan. „Jestem podekscytowany kontynuacją naszej współpracy w zakresie koprodukcji projektów i nie możemy się doczekać, aby dalej iść naprzód”.

Ang wyjaśnił, że programy finansowania koprodukcji organizacji, w tym Filipinska Rada ds. Rozwoju Filmu (FDCP) i Singapurski Urząd ds. Rozwoju Mediów Infocomm (IMDA), ostatnio znacznie wzmocniły współpracę między producentami z Azji Południowo-Wschodniej. „Nie mogę znaleźć lepszego partnera niż Tan Si En. Jej gust jest nienaganny, a jej etyka pracy jest naprawdę godna podziwu” – powiedział Ang.

Ustaw w Hanoi, Nie płacz, motylku obraca się wokół gospodyni domowej w średnim wieku, która odkrywa, że ​​jej mąż oszukuje, ale zamiast stawić mu czoła, używa voodoo, aby zwabić go z powrotem. Projekt został nagrodzony na warsztatach Script to Screen, organizowanych przez Motion Picture Association (MPA), Locarno Open Doors i HAF. Tan produkuje z Tran Thi Bich Ngoc dla wietnamskiego An Nam Productions, z Ang na pokładzie jako współproducentem.

Tropikalny deszcz, pocałunek pachnący śmiercią zdobył nagrodę stypendialną w laboratorium filmowym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Singapurze. Hybrydowa animacja jest opisywana jako „romantyczny lesbijski sklep z bilonami, którego akcja rozgrywa się w Singapurze pełnym duchów”. Producentami są także Giuliana Foulkes dla firmy Total Blur Productions z Chicago oraz Jerrold Chong dla studia animacji Finding Pictures z Singapuru.

Obecnie w produkcji, Pogrubiony Orzeł opowiada o anonimowym prostytutce online, „który szuka potwierdzenia u swojego kota, zastanawiając się, czy może być czymś więcej niż tylko ładną buzią”. Alcazaren to wielokrotnie nagradzany scenograf, który ostatnio pracował przy filmie Carlo Manatada Czy pogoda jest dobraa jego zasługi jako reżysera obejmują: Nigdy nas nie rozdzielaj.

Dziesiątki ponad granicami podąża za pionierami LGBTQ budującymi sceny modowe i balowe w Tajlandii, Malezji i na Filipinach. Projekt, który niedawno kręcono w Nowym Jorku, zanim przeniósł się na Filipiny i do Norwegii, zdobył nagrodę DOK Leipzig Accelerator Prize na indonezyjskim Docs By The Sea, a także jest finansowany z funduszu Asian Cinema Fund w Busan oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych DMZ.

Daluyong zaczynał od produkcji małych filmów studyjnych na Filipinach dzięki dotacjom z lokalnych festiwali, w tym Cinemalaya, QCinema i Cinema One Originals. Pierwsze produkcje zespołu zdobyły nagrody na Filipinach i miały premierę na festiwalach m.in. w Busan, Tokio i Turynie.

Po dziesięciu latach firma zmieniła nazwę na Daluyong i zaczęła rozwijać międzynarodowe koprodukcje, pracując głównie z nowymi talentami i zajmując się problemami społecznymi, w tym przemocą wobec kobiet, prawami osób LGBTQ i zdrowiem psychicznym.

Firma wyprodukowała Chie Hayakawa Plan 75który zdobył Złotą Kamerę na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes, a także był pokazywany w Toronto, z japońskimi Loaded Films, Urban Factory, Happinet-Phantom Studios, Dongyu Club i WOWOW.

Tan pracował jako producent przy Kirsten Tan’s Pop Aye (2017), Anthony’ego Chena Mokry sezonn (2019) i segment antologii Chena Rok Wiecznej Burzy, którego premiera odbyła się w Cannes w zeszłym roku. Była także koproducentem filmu Sorayosa Prapapan Arnold jest wzorowym uczniemktórego premiera odbyła się w tegorocznym Locarno.

W 2018 roku wraz z singapurskim scenarzystą i reżyserem Krisem Ongiem założyła Momo Film. W zeszłym roku singapurska firma Beach House Pictures, należąca do kanadyjskiej firmy Blue Ant Media, nabyła większościowy pakiet udziałów w Momo Film, która obecnie rozszerza swoją ofertę seriali scenariuszowych.

Czy ten post był pomocny?