Skip to content

Dahmer na Netflix: Grade the Premiere Episode — Czy zostaniesz przy Monstrous Limited Series Ryana Murphy’ego?

22 de wrzesień de 2022
Dahmer Episode 1 Recap

Dahmer — Potwór: Historia Jeffreya Dahmera otwiera się nie na tytułowego seryjnego mordercę, ale na jego sąsiadkę Glendę Cleveland (Niecy Nash), która nie może cieszyć się swoim nocnym rytuałem telewizyjnym z powodu nieustannego wiercenia i walenia występujących w mieszkaniu obok. Jej zirytowana mina sugeruje, że ta sprawa nie jest nowa.

Stamtąd przechodzimy do jednopokojowego oddziału Dahmera, gdzie znajduje się on na samym końcu sprzątania po rozczłonkowaniu. Dostajemy przelotne przebłyski jego morderczego warsztatu (wybielacz, wiertarka, rękawiczki, przerażające akwarium itp.), zanim wyśledzimy go za drzwi i udamy się do wspólnego korytarza, gdzie na krótko zostaje skonfrontowany z postacią Nasha. To wtedy po raz pierwszy widzimy twarz Dahmera (i twarz jego postaci, Evana Petersa, w pełnym martwym świetle).

Następne twarze, które widzimy, są przyczepione do niezliczonych plakatów o zaginionych osobach rozsianych po okolicy, co daje do zrozumienia, że ​​10-odcinkowa limitowana seria zaczyna się pod koniec morderczej osi czasu Dahmera.

Premiera następnie przenosi się do Dahmera, który zbiera swoją potencjalną następną ofiarę, Murzyna o imieniu Tracy Edwards (Shaun J. Brown), w lokalnym barze dla gejów, po czym zabiera go z powrotem do jego komory śmierci i terroryzuje go za to, co czuje wieczność. Znaczna część odcinka jest w rzeczywistości poświęcona ich napiętej grze w kotka i myszkę, podczas której Edwards łączy wystarczająco dużo kropek, aby zdać sobie sprawę, że musi uciekać, ale szybko.

Po odurzeniu, grożeniu nożem i zmuszaniu do oglądania najciekawszych momentów z Egzorcysta 3, Edwardsowi udaje się pokonać swojego dręczyciela i uciec. Późniejsze aresztowanie Dahmera zamyka ten odcinek, ale wszelkie odczuwane ulgi szybko zastępuje wściekłość, gdy przypomina się nam, że gdyby nie seria systematycznych porażek policji, podsycanych rasizmem i homofobią, Dahmer zrobiłby – i mógłbym — został schwytany znacznie wcześniej.

O czym myślisz Dahmerjest godzina otwarcia? A czy będziesz dalej oglądać? Głosuj w poniższej ankiecie, a następnie uderzaj w komentarze swoimi przemyśleniami.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mail! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?