Skip to content

Czy najbardziej zabójczy kapitanowie łowów są kiedykolwiek rozpraszani przez wszystkie kamery?

20 de wrzesień de 2022
l intro 1663678679

Johnathan Hillstrand uśmiechnięty

Wędkowanie może wydawać się spokojnym i fajnym sposobem na zarabianie na życie, ale spróbuj powiedzieć to osobom z „Deadliest Catch”.

Po raz pierwszy wyemitowany w 2005 roku, długo trwający serial dokumentalny śledzi wyczyny krabów, którzy wykonują swoją pracę na surowych morzach Alaski. Program Discovery Channel nie boi się bynajmniej pokazać prawdziwych i zaskakująco trudnych eskapad, jakie przeżywają te osoby w swojej pracy. Dzięki straszliwym warunkom na Wyspach Aleuckich i Morzu Beringa w okresie zimowym, kiedy sezon połowu krabów jest najlepszy, łowienie krabów z Alaski jest uważane za najniebezpieczniejsze zajęcie w kraju (poprzez CNN Money). Bureau of Labor Statistics wymienia go nawet z wyższym wskaźnikiem śmiertelności w pracy niż drwale, pracownicy dachów i piloci samolotów.

Wystarczająco trudno jest sobie wyobrazić, jak rybacy pokazani w „Deadliest Catch” muszą radzić sobie z trudnymi warunkami ich śmiertelnego zawodu, ale dopełnienie tego faktem, że ekipa filmowa opisuje ich wyczyny, brzmi jak praktycznie niemożliwy wyczyn. W tak niebezpiecznych okolicznościach może to być szkodliwe nie tylko dla mniej doświadczonych ekip filmowych, ale może również rozpraszać rybaków, którzy mają już wystarczająco dużo do śledzenia. Więc jak zderzają się te różne światy?

Rybacy nie boją się pokazać, kto tu rządzi

W wywiadzie dla „Larry King Now” kapitanowie „Deadliest Catch” Johnathan Hillstrand i Wild Bill Wichrowski pojawili się, aby omówić 10. sezon serialu i zagłębić się w swoje życie. Na pytanie Kinga, czy kiedykolwiek rozprasza ich fakt, że są filmowani, duet odpowiedział szczerze. „Wiesz, chciałbym powiedzieć nie” – powiedział Wichrowski. „Widać, że są chwile, w których po prostu narysujemy linię i powiemy: „To kwestia bezpieczeństwa, po prostu zejdź mi z twarzy, będę kontynuował”. Więc wyłączamy je, kiedy musimy”.

Hillstrand dołączył, mówiąc: „I zrzuciliśmy ich z naszej łodzi w doku!”

Ekipa kamery musi przygotować się na intensywność, jaką będą musieli znieść. W wywiadzie dla Indiewire, dyrektor ds. zdjęć programu David Reicher i producent wykonawczy Arom Starr-Paul opowiedzieli o tym, co składa się na wymagające wymagania filmowe programu. Podczas gdy Reicher zagłębił się w skomplikowaną technologię i sposoby kręcenia, ekipa musi zająć się serialem, Starr-Paul wierzy, że dla każdego operatora kamery, który wchodzi na pokład, potrzeba czegoś jeszcze ważniejszego. „Musisz mieć żelazny żołądek, [Tolerating] choroba lokomocyjna jest pierwszym wymogiem w tej pracy” – powiedział Starr-Paul. „Musisz być w stanie pływać na tych łodziach i utrzymywać odpowiedni poziom zdrowia i funkcjonowania, aby móc faktycznie wykonywać pracę, a trudno jest je znaleźć. chłopaki.”

Czy ten post był pomocny?