Skip to content

„Czułem się, jakbym nie widział w telewizji inspirującej, pozytywnej historii o opiece”: Gwiazda „Bel-Air” Jimmy Akingbola opowiada o swoim nadchodzącym filmie dokumentalnym ITV „Handle With Care”

21 de październik de 2022
deadline 8126 e1666364967196

EKSKLUZYWNY: Jimmy Akingbola, który gra Geoffreya w Peacock’s Bel-Air remake, otworzył się na temat tworzenia „pozytywnej historii o adopcji”, aby zainspirować czarne dzieci pod opieką w nadchodzącym filmie dokumentalnym ITV Ostrożnie.

Poprzednie programy o adopcji koncentrowały się na „górniczej traumie”, Kate i Kojo, na dłuższą metę oraz Ted Lasso gwiazda powiedziała Ostateczny termin i chciał „odwrócić scenariusz, ale bez odrzucania tych innych historii” w Ostrożnie.

„Musiałem przezwyciężyć wiele trudności, ale ogólnie moje doświadczenie było pozytywne” – powiedział Akingbola o swoim czasie dorastania po tym, jak został adoptowany przez białą rodzinę w wieku dwóch lat, kiedy opuścił swoich nigeryjskich rodziców.

„Czułem się, jakbym nie widział w telewizji inspirującej, pozytywnej historii o opiece, a zamiast tego istnieje tendencja do zakładania czegoś tylko wtedy, gdy jest to naprawdę wstrząsające. Chciałem pójść w drugą stronę i pomyśleć, jak mógłbym zainspirować 14 czy 15-letnią wersję siebie. Więc ilekroć mój strach [of making the show] doszedłem do złego etapu, pomyślałem, że jeśli mogę pomóc tylko jednej młodej osobie, to wystarczy.

Liczba dzieci w Wielkiej Brytanii objętych opieką wzrosła w ciągu ostatniej dekady aż o 28%, do prawie 500 000, a ponad 40% oczekujących na adopcję to osoby rasy czarnej, przy czym rodziny zastępcze rasy czarnej są rzadkie w porównaniu.

Akingbola, który otwarcie mówi o dorastaniu w kochającej się rodzinie adopcyjnej, podkreślał, że nie chce dewaluować poprzednich programów i książek na ten temat, dodając: „Jest tu niuans – musimy wyjść poza clickbait i 'czarne i biały” pogląd na te historie”.

Akingbola spędza większość czasu w Los Angeles i gra Geoffreya Butlera w najlepiej ocenianym przez Peacocka Bel-Air restart. Powiedział, że widział tak wiele siebie w kultowym klasyku z Willem Smithem z lat 90.

„Kiedy byłem młodszy, to było jak oglądanie [Will Smith] zagraj we mnie – mówił dalej. „A teraz opowiadam swoją historię i jednocześnie gram w Geoffreya. Naprawdę nie możesz tego wymyślić. Pewnego dnia powiedziano mi, że jest kultową postacią brytyjskiej telewizji w Stanach Zjednoczonych i jestem bardzo dumny, że go gra.

Ostrożnie

Poczęty podczas pandemii Covid-19, Ostrożnie przedstawia poruszającą, emocjonalną i edukacyjną podróż Akingboli, która spotyka innych czarnych ludzi, którzy dorastali w opiece po drodze, takich jak Ocal mnie gwiazda Lennie James i sportowiec Kriss Akabusi.

Te gwiazdy dają również zniuansowany obraz dorastania pod opieką, na przykład Akabusi opisuje dom swoich dzieci jako „bezpieczną przystań”, a James omawia niesamowity wpływ swojej przybranej mamy, Pam.

Akingbola chciał postawić pytania dotyczące „sensu rodziny, bezwarunkowej miłości i tego, jak bardzo można pomóc dziecku, gdy jest w trudnej sytuacji i to nie jego wina”.

Działając głównie i produkując w przeszłości, a także prowadząc firmę konsultingową i produkcyjną TriForce Creative Network, Akingbola przedstawił pomysł na dokument szefowi programów ITV, Kevinowi Lygo, po zdobyciu prowizji za czarny format komediowy. Przepraszam, nie wiedziałem.

Przyszło to dla niego w wstrząsającym czasie, ponieważ stracił czterech członków rodziny w 2020 roku, gdy świat był w zamknięciu.

„Powinienem był po prostu spróbować przeboleć utratę tych członków rodziny, ale w pewnym sensie wydawało mi się, że to najlepszy i najgorszy czas na robienie tego” – dodał. „Chciałem ich uhonorować”.

Będąc „przede wszystkim aktorem i producentem”, Akingbola powiedział, że doświadczenie było trudne, „ponieważ nie mogłem ukryć się za swoją postacią”.

„Gdybym był w pubie, te rzeczy spłynęłyby mi z języka bez wysiłku, ale kiedy masz przed sobą kamerę, jest to naprawdę trudne” – dodał. „Wiedziałem, że muszę pozostać otwarty i puścić wykonawcę i producenta”.

Zainspirował go David Harewood Psychoza i jafilm dokumentalny BBC o Ojczyzna walka aktora z chorobą psychiczną, która przyniosła ponad 100% wzrost liczby wyświetleń na stronie internetowej Mind, sekcji poświęconej psychozom

“[Myself and David] miał serce do serca i powiedział, że to nie będzie łatwe, ale doktor może pomóc ludziom” – powiedział Akingbola.

Tacy jak Akingbola i Harewood mówili w przeszłości o wyzwaniu, jakim są czarne brytyjskie talenty, które muszą przenieść się do Stanów Zjednoczonych, aby odnieść sukces, a Akingbola powiedział, że ta sytuacja powoli się poprawia, powołując się na Gangi Londynu gwiazdy Sope Dirisu i Paapa Essiedu jako dowód.

Akingbola jest w trakcie kręcenia drugiego sezonu Bel-Air i właśnie zakończył drugi sezon ITV Wieża. Chce robić więcej filmów, grając w takich filmach jak Netflix Zbuntowany agent wcześniej w tym roku.

Czy ten post był pomocny?