Skip to content

Crown Star „Rozczarowany” przez „Fellow Artistes” potępiający serial Netflix: „Znaczna większość wie, że to dramat”

27 de październik de 2022
the crown imelda staunton jonathan pryce season 5

Jonathan Pryce ma kość do wyboru z tymi, którzy wypowiadają się przeciwko Netflixowi Korona.

Bez nazywania imion, Gra o tron weterynarz — który wciela się w rolę księcia Filipa, księcia Edynburga, w nadchodzącym sezonie 5 (premiera w środę, 9 listopada; zobacz zwiastun) — mówi naszej siostrzanej witrynie Ostateczny termin, że jest „ogromnie rozczarowany moimi kolegami artystami”, którzy publicznie skrytykował dramat królewski i zażądał, aby zawierał zastrzeżenie, aby potwierdzić, że jest to dzieło fikcyjne.

„Zdecydowana większość ludzi wie, że to dramat” — podkreśla Pryce. „Oglądali to od czterech sezonów”.

Komentarze Pryce’a pojawiają się tydzień po tym, jak Dame Judi Dench opublikowała list otwarty do Wielkiej Brytanii Czasy który potępił królewski dramat za przedstawienie „niedokładnego i krzywdzącego opisu historii”. Wezwała Netflix do dodania zastrzeżenia na początku każdego odcinka, powtarzając, że serial jest „fabularyzowanym dramatem”. Ale w przeszłości gigant przesyłania strumieniowego opierał się takim prośbom – w tym jednej ze strony byłej członkini obsady Heleny Bonham Carter. Gigant streamingowy ostatecznie dodał zastrzeżenie do opisu filmu, który towarzyszy zwiastunowi piątego sezonu na YouTube – zastrzeżenie, które należy zauważyć, było już oficjalnym logiem serialu, jak widać na KoronaStrona docelowa Netflix.

Pryce dalej sugeruje, że niedawne ballyhoo związane z wydaniem piątego sezonu wynika z „zwiększonej wrażliwości z powodu odejścia królowej” – sentymentu podzielanego przez jego partnerkę Lesley Manville, która odziedziczyła po Cartera rolę księżniczki Margaret.

„Jest i z mojej strony dużo współczucia dla królowej i głębokie poczucie, że nie ma jej już z nami” – mówi Manville Deadline. „To z pewnością spotęgowało to wszystko”. Ale stwierdza również, że „nie byłaby zaangażowana w coś, co moim zdaniem przekraczało granicę. Myślę, że serial w ogóle nie działa.

„Nie wiemy, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami z rodziną królewską i to właśnie odkrywa seria” – wyjaśnia Manville. „Tak, są przedstawione pewne wydarzenia, o których wszyscy wiemy, ale są one za zamkniętymi drzwiami; co myślą, co czują? [Series creator] Peter Morgan może tylko tworzyć i wymyślać”.

Imelda Staunton, która gra królową Elżbietę II w sezonach 5 i 6, również wczuwa się w tych, którzy po odejściu Jej Królewskiej Mości czują, że „ich zakończenia nerwowe są wciąż trochę surowe”, ale rozważa Korona być „uczciwym, prawdziwym i pełnym szacunku”, dodając: „[Morgan] oczywiście uwielbia tę rodzinę na wiele sposobów i pokaże obie strony postaci, na dobre lub na złe. Pokaże im i nie będzie osądzał… zostawi to publiczności”.

Zastanów się nad niedawnymi kontrowersjami wokół Netflix Korona? Wrzuć je w komentarzu poniżej.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mail! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?