Skip to content

Cinemark i CJ 4Dplex ustanowili pakt ScreenX, planując wyposażenie sześciu sal w technologię teatru immersyjnego do końca roku

20 de wrzesień de 2022
ScreenX

EKSKLUZYWNY: Duża sieć kin Cinemark zawarła umowę z CJ 4Dplex, aby wyposażyć wybrane audytorium w format wystawy ScreenX premium.

Firmy spodziewają się, że do końca 2022 roku sześć lokalizacji w Kalifornii i Teksasie zostanie wyposażonych w technologię kina imersyjnego, a dodatkowe lokalizacje będą rozważane w dalszej kolejności.

ScreenX oferuje 270-stopniowe pole widzenia dla wybranych sekwencji filmów, wykorzystując boczne ściany kin do poszerzenia zakresu projekcji w celu głębszego zaangażowania widzów. Firma współpracuje z filmowcami i studiami, wdrażając ekskluzywne obrazy wyprodukowane przez studio efektów wizualnych CJ 4Dplex w Korei. Od momentu uruchomienia w 2012 roku ScreenX rozszerzył się do 380 globalnych lokalizacji w 38 krajach.

CJ 4Dplex jest częścią koreańskiej grupy CJ Group, która prowadzi jeden z największych obwodów kinowych, CJ CGV i CJ Entertainment & Media, którego osiągnięcia produkcyjne obejmują nagrodzony Oscarem Pasożyt. CJ ENM przejął również kontrolę nad Endeavour Content, który niedawno został przemianowany na Piąty sezon.

Tegoroczne wydania ScreenX obejmowały Marvel Studios Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa oraz Thor: Miłość i grzmot; Bracia Warnerów Elvis; Sony Pociąg pocisków; i Paramount’s Top Gun: Maverick.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z zespołem Cinemark, aby zapewnić swoim kinom doświadczenie Super Premium ScreenX, które różni się od tego, co mogą przesyłać strumieniowo w domu lub na urządzeniu mobilnym”, powiedział Don Savant, dyrektor generalny CJ 4Dplex Americas.

Podczas gdy branża kinowa pozostaje w punkcie zwrotnym po ekstremalnych trudnościach Covida, wyniki podczas jego odbicia były szczególnie zachęcające dla filmów o wydarzeniach. Imax i inne specjalne formaty, wraz z ScreenX, wygenerowały mocną kasę, nawet jeśli ogólna sprzedaż biletów utrzymuje się poniżej poziomów sprzed pandemii.

„Dodanie audytorium ScreenX do wybranych kin opiera się na zaangażowaniu firmy Cinemark w oferowanie naszym kinom prawdziwie wciągających, kinowych doznań, których nie można odtworzyć w domu”, powiedział Damian Wardle, wiceprezes Cinemark ds. operacji teatralnych i technologicznych. „Z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie naszych dużych ekranów i zaoferowanie naszym gościom wyjątkowego sposobu na oglądanie najnowszych treści Hollywood”.

Jong Ryul Kim, dyrektor generalny CJ 4DPlex, powiedział, że to ekscytujący czas dla firmy, ponieważ nadal dostarczamy przebojowe filmy i współpracujemy z twórcami, którzy dostrzegają wyjątkową zdolność tego formatu do opowiadania swojej historii za pomocą ScreenX jako płótna.

Czy ten post był pomocny?