Skip to content

Charles i Diana zajmują centralne miejsce w zwiastunie piątego sezonu koronnego

20 de październik de 2022
l intro 1663947006

Królowa Elżbieta II zdenerwowana

Netflix dał nam więcej, niż mogliśmy udźwignąć podczas imprezy TUDUM w 2022 roku. Imponująca liczba zwiastunów spadła, ale być może najbardziej szumnym tematem był 5 sezon „Korony”. Biorąc pod uwagę niedawną śmierć królowej Elżbiety II, zainteresowanie hitową oryginalną serią Netflix tylko wzrosło.

W nowym sezonie pojawią się nowi aktorzy, a jego akcja toczy się w połowie lat 90. XX wieku. Tym razem Imelda Staunton gra królową („Harry Potter i Zakon Feniksa”), podążając śladami Claire Foy i Olivii Colman. Do obsady dołączają Elizabeth Dubeki jako księżna Diana, Dominic West jako książę Karol, Olivia Williams jako Camilla Parker Bowles, Lesley Manville jako księżniczka Margaret, Jonny Lee Miller jako premier John Major i Flora Montgomery jako Norma Major.

Piąty sezon „Korony” będzie prawdopodobnie jednym z najgłośniejszych do tej pory sezonów, zwłaszcza z głębszym zanurzeniem się w trójkąt miłosny między księżną Dianą, księciem Karolem i Camillą Parker Bowles. Pierwszy zwiastun z pewnością drażnił cały dramat, który ma nadejść.

5. sezon koronny zagłębi się w życie księżnej Diany

Dramat nie zwalnia tempa w piątym sezonie „Korony”. Podczas gdy królowa Elżbieta II jest na czele, problemy między księciem Karolem a księżną Dianą z pewnością czasami wysuwają się na czoło. Być może najtrudniejszą rzeczą do oglądania w nadchodzącym sezonie będzie śmierć księżnej Diany, o której wspomniano w finale czwartego sezonu. Z pewnością rozpocznie się rozmowa w mediach społecznościowych, a ciekawie będzie zobaczyć, jak program przedstawia wydarzenia z tego pamiętnego dnia w 1997 roku.

Inni, którzy dołączą do „The Crown” w sezonie 5, to James Murray jako książę Andrzej, Bertie Carvel jako Tony Blair i Khalid Abdalla jako romantyczny partner Diany, Dodi Fayed. W serialu grają księżną Dianę i dzieci księcia Karola: Senan West i Timothee Sambor jako książę William oraz Teddy Hawley i Will Powell jako książę Harry. West jest synem Dominica Westa.

Premiera piątego sezonu „The Crown” na Netflixie 9 listopada 2022 r.

Czy ten post był pomocny?