Skip to content

Bill Nye wyjaśnia, dlaczego koniec jest Nye – na wyłączność

29 de sierpień de 2022
l intro 1661709893

Bill Nye pozuje w SDCC

W ciągu swojej długiej kariery w mediach Bill Nye występował w wielu różnych programach telewizyjnych. Oczywiście jest najbardziej znany z tego, że był gospodarzem serialu PBS z 1993 roku „Bill Nye the Science Guy”. Dla wielu dzieci najsłynniejsza rola Nye nie tylko udowodniła, że ​​”nauka rządzi” — ale także dała im do zrozumienia, że ​​nauka może być jednocześnie edukacyjna i zabawna.

W ciągu dziesięcioleci Nye stał się popularną postacią medialną i regularnym gościem talk-show (poprzez IMDb). Kontynuował także swój najbardziej znany serial kilkoma wyraźnie odmiennymi produkcjami. W 2005 roku Nye był gospodarzem „The Eyes of Nye”, innego programu nastawionego na edukację społeczeństwa o nauce. Ale tam, gdzie „Bill Nye the Science Guy” wnosił przyjazną dzieciom lekkość do każdej sytuacji, jedyny sezon „The Eyes of Nye” poważnie przyjrzał się problemom społeczności naukowej. Tematy do wyboru wahały się od zmian klimatycznych po energię jądrową.

W ostatnich latach Nye zastosował podobną rutynę do wielu innych programów, w tym do „Bill Nye Saves the World” Netflixa, który zakończył się po trzech sezonach w 2018 roku. Seria ta przyglądała się tematom takim jak przeludnienie i uzależnienia. Teraz, dzięki „The End Is Nye” Peacocka, naukowiec-celebryta mierzy się z jedną z najbardziej przygnębiających możliwych perspektyw: końcem świata. Jeśli uważasz, że serial brzmi znacznie mniej optymistycznie niż jego poprzednik, Nye chce, abyś wiedział, że jest ku temu powód.

W ekskluzywnym wywiadzie z Looperem na San Diego Comic-Con 2022, Nye wyjaśnił dokładnie, dlaczego jego nowa seria brzmi o wiele gorzej niż poprzednia. Nye i producent wykonawczy „The End Is Nye”, Brannon Braga, zaoferowali również kilka kuszących zajawek na temat sześciu katastrof opisanych w nowym serialu Peacock.

Żyjemy w niespokojnych czasach

Słysząc, jak Bill Nye o tym opowiada, „The End Is Nye” nie jest serialem, który byłby równie interesujący dla widzów w jakimkolwiek innym momencie historii świata. Według niego serial apokaliptyczny jest na ten moment doskonale doskonały. „Żyjemy w niespokojnych czasach” – powiedział Nye. „Wszyscy się martwią o rzeczy”.

Chociaż nie wyjaśnił dokładnych kryzysów, o których mówił, wszyscy możemy prawdopodobnie zgadywać, że głównymi przyczynami niepokoju w umyśle Nye’a są zmiany klimatyczne (za pośrednictwem Smithsonian Magazine) i pandemia COVID-19 (za pośrednictwem NBC News). Jakby te perspektywy nie były wystarczająco alarmujące, najnowsza seria Nye skupia się na sześciu różnych apokaliptycznych katastrofach, które mogą dotknąć Ziemię w każdej chwili. Różnią się one od globalnego zaciemnienia spowodowanego rozbłyskiem słonecznym do wielu uderzeń komet. Co więc mogło przekonać Nye, że teraz jest właściwy czas, by zagłębić się w taki egzystencjalny strach?

Według Nye, wielu ludzi szuka rozrywki, która odzwierciedla cechy otaczającego ich świata, bez względu na to, jak katastrofalne mogą się wydawać rzeczy. „Kiedy wszystko idzie dobrze, ludzie oglądają komedie romantyczne” – powiedział Nye. Co zaskakujące, dodał, że prawdą jest również coś przeciwnego. „Kiedy sytuacja jest niespokojna, ludzie oglądają filmy katastroficzne” – powiedział. „To jakaś ludzka natura”.

Mając tę ​​wiedzę na uwadze, Nye zdecydował, że teraz jest idealny czas, aby zająć się takimi potencjalnymi katastrofami, mając nadzieję, że widzowie również mogą dostroić się, aby dowiedzieć się o potencjalnych rozwiązaniach. „W pierwszej połowie to katastrofa” – powiedział Nye. „W drugiej połowie pokazujemy, jak wszystko może być świetnie z optymistycznym spojrzeniem na przyszłość i naukę”.

Wszystkie sześć odcinków „The End Is Nye” jest dostępnych do streamowania na Peacock.

Czy ten post był pomocny?