Skip to content

Bill Maher przedstawia Joe Bidena w „czasie rzeczywistym”, po połowie semestru, historię jako fan fiction

17 de wrzesień de 2022
Real Time with Bill Maher 2021

Bill Maher uważa, że ​​Joe Biden wykonuje obecnie dobrą robotę. Ale ostrzegał też przed fanficjami jako historią, być może oferując sprzeczność, którą tylko on rozumie.

Maher zaczął Czas rzeczywisty noc mocna z jedną na jednego z piosenkarką country Trace Adkins, która występuje również w nowym serialu Fox TV Monarcha z Susan Sarandon. Adkins usiadł i powiedział, że Maher od czasu do czasu opowiada zabawny dowcip. Maher skoczył. „Jesteśmy w domu, możesz zdjąć czapkę”, powiedział, a następnie „Och, czy to gówno na twoich butach?”

Ale to wszystko było w dobrej zabawie. Adkins jest dobrze znany jako konserwatysta, co pozwala mu trzymać się z daleka od politycznych dyskusji z ultraliberalnym Sarandonem, aby utrzymać pokój. „Wykonaliśmy naszą pracę i trzymaliśmy się z daleka od wszystkiego innego”, powiedział Adkins, co Maher uznał za formułę, którą powinna przyjąć reszta Ameryki.

Maher nie mógł się oprzeć jednej szybkiej próbie załatwienia sprawy, pytając Adkinsa, kto wygrał ostatnie wybory prezydenckie. „Joe Biden” – przyznał piosenkarz. – Czego się ode mnie spodziewałeś?

Adkins jest teraz trzeźwy, ale przypomniał sobie, jak w jego cholernych czasach, kiedy ludzie zmuszali go do picia na imprezach, zauważył, że zamierzał spróbować przespać się z połową pokoju i walczyć z drugą połową, i to nie miało znaczenia w której linii się znalazłeś.

Ten sangfroid jest powodem, dla którego Adkins powiedział, że nie przejmował się reakcją na jedną ze swoich nowych piosenek, „If I Was a Woman”, piosenki napisanej z Blakiem Sheltonem, która podkreśla tradycyjne role płciowe. „Wcale się tym nie martwię” – przyznał Adkins.

W dyskusji panelowej pojawił się partner założycielski i korespondent waszyngtoński Krążek do hokeja Julia Ioffe i zdobywca nagrody Pulitzera, Jon Meacham.

Najpierw zwrócili się do znanego Maherowi tematu, rozłamu opinii w kraju. „Obawiam się, że dowody z ostatnich kilku lat są takie, że jest to bardziej jak w latach pięćdziesiątych XIX wieku” – powiedział Meacham. „Nie zgadzamy się co do rozumienia samej rzeczywistości”, nazywając to „totalną wojną kulturową”. U podstaw problemu leży „niewystarczająca liczba osób, które chcą się poświęcić”, powiedział.

Ioffe powiedział, że Amerykanie nie są odporni na podstawową ludzką potrzebę przywódców strongman z prostymi wyjaśnieniami, mówiąc, że częste wypowiedzi na temat 6 styczniaten że „tacy nie jesteśmy” to bzdury.

Maher wydawał się oszołomić swoich gości, gdy zapytał, co się stanie z problemami prawnymi byłego prezydenta Donalda Trumpa po połowie kadencji. Zapadła długa cisza.

Jeśli „negujący wybory” zdobędą miejsca w Kongresie, Meacham powiedział: „To początek końca porządku konstytucyjnego”. Przewidywał, że doprowadzi to do „obywatelskiego chaosu”.

Maher wypełnił lukę, twierdząc, że prokurator generalny Merrick Garland zrobiłby coś, ponieważ „Trump jest winny”.

Ioffe popierał ten pogląd, mówiąc: „Kraje europejskie cały czas oskarżają”.

Następnie rozmowa zeszła na Ukrainę, gdzie Maher pisał, że Biden wykonuje świetną robotę, ponieważ „był w okolicy” i był cierpliwy.

Meacham się zgodził. „Wierzę, że jeśli popierasz amerykańską demokrację, popierasz tego prezydenta”.

Ioffe nie był tak gotowy, aby wyrazić uznanie, zauważając, że „jest jeszcze trochę za wcześnie”. Ale przyznała: „Biden wykonał niesamowitą robotę na Ukrainie”.

Wreszcie, artykuł wstępny Mahera „Nowe zasady” odnotował wzrost „prezentyzmu”, w którym wszyscy w przeszłości są oceniani według standardów teraźniejszości.

Książki historyczne nie powinny być fan fiction, powiedział Maher. Ale prezentyzm jest jak wściekanie się na siebie za to, że w wieku 10 lat nie wiedziałeś tego, co wiesz teraz.

Następnie rozpoczął tyradę o tym, że „wszyscy mieli niewolników, w tym ludzie kolorowi i Sumerowie poprzez R. Kelly’ego. „Niewolnik pochodzi od Słowian”, powiedział, „a Słowianie byli tak biali jak Kanał Hallmark”.

„Powiedziałem to już wcześniej, ludzie nie są dobrymi ludźmi” – dodał. „Zdolność do okrucieństwa jest rzeczą ludzką, a nie białą, mimo że nie jest częścią obecnej narracji”.

Maher odwołał się również do systemu szkolnego w Portland, gdzie planują nauczać, że pojęcie płci zostało tu przyniesione przez białych kolonistów. „Nawet Star Trek nie próbowałby tej historii”.

Czy ten post był pomocny?