Skip to content

BBC Studios Euro wynajmuje; Uruchomienie studia rekordów świata Guinnessa; Przeróbki gruntów w formatach NBCU i Fremantle; „Baby Shower” Nippona; Umowa Mediapro Studios; Zee-Talesmith Co-Pro; „Ściana” wyprzedaży Bety – Mipcom Briefs

17 de październik de 2022
Wasserberg and Duran

BBC Studios tworzy parę europejskich pracowników

BBC Studios wyznaczyło Fionę Wassenberg na stanowisko szefa produkcji BBC Studios Benelux, a Isabel Durán na stanowisko dyrektora sprzedaży formatu na Iberię i Amerykę Łacińską. Wassenberg z siedzibą w Amsterdamie nadzoruje formaty i działalność produkcyjną BBC Studios w krajach Beneluksu. Będzie ściśle współpracować z lokalnym partnerem formatu nieskryptowanego BBC Studios, Fremantle, oraz komisarzami i producentami w regionie. Wcześniej spędziła 16 lat z holenderskim nadawcą publicznym Omroep MAX, ostatnio jako redaktor naczelna i pozyskiwanie treści. Durán ma 20-letnie doświadczenie w międzynarodowej telewizji dla takich firm jak Eyeworks (obecnie część Warner Bros Discovery), Atresmedia i Buendia Estudios.

Guinness World Records uruchamia ramię produkcyjne

Guinness World Records (GWR) przygotowuje się do uruchomienia oddziału zajmującego się produkcją treści, GWR Studios. Jednostka będzie nadzorować rozwój kreatywny, produkcję i treść dla globalnej marki rekordów. Znajduje się w pionie telewizyjnym i cyfrowym GWR, którego celem jest tworzenie programów dla zewnętrznych nadawców i partnerów marki oraz platform cyfrowych, w tym kanałów należących do GWR. Karen Gilchrist, która jest wiceprezesem GWR ds. telewizji i telewizji cyfrowej, poprowadzi dywizję wraz z Kathryn Hubbard, która jest szefem licencjonowania treści w GWR, która przez lata realizowała programy między innymi dla amerykańskich i brytyjskich nadawców.

Format „Big Show” NBCU przerobiony w Holandii

NBCUniversal Formats, część Universal International Studios, sprzedała Wielki pokaz format do RTL4 w Holandii, gdzie program będzie znany jako Wielkie show spotkało Rubena Nicolai. Format odmian wystartował już we Francji na France 2 i zapewnił sobie trzecią w tym roku na Canale 5 we Włoszech, wraz z opcją na remake hiszpańskiego producenta Secuoya Studios. Nagrodzony nagrodą Rose d-Or program rozpoczął swoją działalność w BBC One w Wielkiej Brytanii, gdzie pochodzi z Hungry Bear Media i jest znany jako Wielki show Michaela McIntyre.

Nippon TV rzuca „Baby Shower” z tureckim Sera Film

Na początku tego roku japońska Nippon TV i turecki Sera Film ujawniły partnerstwo na rzecz wspólnego rozwoju, a teraz ujawniły pierwsze owoce paktu.

Prysznic jest reklamowany jako „zabawny i rozgrzewający format studyjnego teleturnieju skierowany do widzów rodzinnych”, w którym dwie grupy przyszłych rodziców, rodziny i przyjaciół łączą siły, aby walczyć z grami, aby wygrać nagrody w postaci artykułów dziecięcych. Gry, których akcja toczy się w studiu o tematyce zabaw dla dzieci, z gigantycznymi przedmiotami dla dzieci, obejmują łapanie piłek w gigantycznych kołyskach dla dzieci, bieganie po torach przeszkód w kostiumach za dużych butelek mleka i szybkie zmienianie pieluch na misiach przesuwających się na obrotowym taśmociągu.

Mediapro Studio zawiera ekskluzywną umowę z belgijskim Be-Entertainment

Mediapro Studio w Hiszpanii podpisało umowę z Be-Entertainment, aby stać się wyłącznym producentem formatów belgijskiej firmy w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej. Już w fazie rozwoju są cotygodniowe programy rozrywkowe Musical twojego życia oraz Zmiana zadańw którym pięć osób rozpoczyna zmieniający życie eksperyment społeczny, który pociąga za sobą radykalną zmianę w ich karierze zawodowej.

Indyjski zespół Zee Plus i brytyjski Indie Talesmith za „Ostatni ryk lwa”

TVF International startuje Ostatni ryk lwa, dokument z indyjskiego Zee Plus i brytyjskiego Talesmith, w Mipcom w tym miesiącu. Program, z ramienia koprodukcji i rozwoju Zee Entertainment Enterprises i Życie Ziemi producent Talesmith bada ochronę lwów, gdy populacja „króla dżungli” spada niebezpiecznie blisko zera. Jest obecnie w produkcji i zostanie udostępniony w marcu 2023 r., a TVFI będzie go przedsprzedaży w Cannes.

Francusko-kanadyjski dramat „The Wall” trafia do dystrybucji Walter’s Choice za pośrednictwem PBS

Sezony 2 i 3 roku Ściana, serial kryminalny, którego akcja rozgrywa się na imponującym tle słynnego i imponującego hotelu Château Frontenac w Quebecu. jest dostępny za pośrednictwem streamera PBS Passport. Beta Films sprzedaje program wyprodukowany przez Pixcom, a przed Mipcomem ogłosił sprzedaż drugiego sezonu australijskim SBS, Cosmopolitan TV dla Hiszpanii i MBC za usługę strumieniową Shahid na Bliskim Wschodzie, przy czym francuska NBCUniversal bierze udział w sezonie 2 i 3, ostateczna oferta została podana jako pierwsza . Niemiecka Beta ma w tym tygodniu na rynku 25-osobowy skład dramatów.

Telewizja Atresmedia w celu odblokowania lokalnej adaptacji hasła Fremantle’e

Hiszpańska Atresmedia Televisión wkracza w przestrzeń zgadywania. Nabyła prawa do adaptacji teleturnieju Fremantle Hasłoz firmą Fremantle w Hiszpanii produkującą lokalnie. Hasłozostał wskrzeszony w USA przez NBC w tym roku, z udziałem Jimmy’ego Fallona i prowadzonym przez Keke Palmera oraz znanych osobistości, w tym Yvette Nicole Brown, Jona Hamma, Chelsea Handler i Martina Shorta, i był najczęściej oglądaną premierą nowego serialu bez scenariusza tego lata. Format polega na tym, że celebryci łączą siły z uczestnikami, podając tylko jedno słowo, aby pomóc im odgadnąć każde wstępnie zdefiniowane hasło i wygrać nagrodę pieniężną.

Czy ten post był pomocny?