Skip to content

Ashley Eckstein opowiada o tym, jak Ahsoka Tano mogła mieć islandzki akcent – Exclusive

1 de listopad de 2022
l intro 1667248467

Ashley Eckstein pozuje na imprezie

Jeśli chodzi o ulubionych Jedi wszechczasów w uniwersum „Gwiezdnych wojen”, pojawia się wiele odpowiedzi. Dla niektórych Obi-Wan Kenobi pozostaje szczytem tego, czym powinien być Jedi. Są też tacy, którzy mogą odpowiedzieć Yodzie lub Luke’owi Skywalkerowi. Jednak jedna powszechna odpowiedź nie pojawiła się jeszcze w żadnym z filmów akcji na żywo.

Dla wielu Ahsoka Tano reprezentuje wszystko, do czego powinni dążyć Jedi. Zaczęła jako nowicjuszka, potrzebująca poznać sposoby działania Mocy. Jednak przez cały czas trwania „Gwiezdnych wojen: Wojny klonów” fani obserwowali, jak wkracza w siebie, by zmierzyć się z niektórymi z najpotężniejszych Sithów w galaktyce.

Ahsoka Tano miała wyjątkowy rozwój postaci w „Wojnach klonów” i innych seriach „Gwiezdnych wojen”, a postać została ożywiona przez doskonałe talenty wokalne Ashley Eckstein. Jeśli ktoś zna tę postać, to ona, ale Ahsoka mogła być radykalnie inna. W ekskluzywnym wywiadzie dla Looper, Eckstein ujawnił, że reżyserzy castingu początkowo chcieli pójść w zupełnie innym kierunku z postacią, w tym nadać jej islandzki akcent.

Ashley Eckstein nie potrafił zrobić islandzkiego akcentu

Ahsoka Tano brzmi mniej więcej jak Ashley Eckstein i to samo dotyczy powtórzeń Rosario Dawson postaci widzianej w „The Mandalorian” i „Księdze Boby Fetta”. W większości Dawson brzmi jak ona, ale zanim „Wojny klonów” wystartowały, ludzie za kulisami chcieli dać Ahsoce Tano bardzo specyficznie brzmiący głos.

Jak Eckstein wyjaśnił Looperowi, początkowo chcieli, aby mówiła z islandzkim akcentem, ale Eckstein po prostu nie mógł tego zrobić, mimo że spędzał sporo czasu z trenerem wokalnym. Zamiast iść z aktorką, która potrafiłaby mówić z wyraźniejszym islandzkim akcentem, reżyserzy castingu postanowili pójść w innym kierunku.

„W moim przesłuchaniu zmasakrowałam islandzki akcent. To było okropne. Byłam naprawdę zaskoczona, kiedy dostałam tę rolę” – powiedziała. „Kiedy zadzwonili i powiedzieli mi, że dostałem rolę, powiedzieli:” Powiedz jej, żeby się pojawiła i była sobą. Oglądaliśmy ją między ujęciami. Słyszeliśmy jej zwykły głos i naprawdę uważamy, że to dobrze pasuje do Ahsoki. „”

Rezultatem jest postać, która natychmiast staje się kultowa, pozwalając jej być przekazywana od jednego wykonawcy do drugiego, a każda osoba nadaje swój własny, niepowtarzalny ton głosu Ahsoki.

„Opowieści Jedi” są już dostępne na Disney+.

Czy ten post był pomocny?