Skip to content

Antologia potworów Netflixa o braciach Menendez w sezonie 2

1 de maj de 2023
Monsters The Lyle and Erik Menendez Story

Po zajęciu się Jeffreyem Dahmerem, Netflix zmierzy się z braćmi Menendez.

Streamer ujawnił to w poniedziałek Potwory: historia Lyle’a i Erika Menendezów będzie drugą częścią serii antologii od Ryana Murphy’ego. To pierwszy z dwóch dodatkowych sezonów zamówionych przez streamera.

Naciśnij PLAY na powyższym filmie, aby uzyskać oficjalne ogłoszenie.

Lyle i Erik Menendez przykuli uwagę całego kraju podczas procesu w 1993 roku za zabójstwo ich zamożnych rodziców w 1989 roku, które, jak twierdzili, było samoobroną. Po zawieszeniu ławy przysięgłych bracia zostali osądzeni po raz drugi w 1995 roku. Następnie zostali uznani za winnych morderstwa pierwszego stopnia i skazani na dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.

Historia Lyle’a i Erika Menendezów przychodzi po sukcesie Dahmer — Potwór: historia Jeffreya Dahmeraktóry znalazł się na szczycie amerykańskiego rankingu oryginałów przesyłanych strumieniowo w tygodniu od premiery we wrześniu 2022 r. Nielsena i zgromadził prawie 4,4 miliarda minut obejrzanych we wszystkich 10 odcinkach w drugim tygodniu.

W tytułowej roli Evan Peters, Dahmera skupiał się na makabrycznym morderstwie 17 osób dokonanym przez seryjnego mordercę w latach 1978-1991. Spotkał się z krytyką za graficzne przedstawienie zabójstw, a także specyficzne przedstawienie ofiar Dahmera, którymi byli głównie czarni mężczyźni.

Murphy odrzucił oskarżenia, że Dahmera upiększał swoje czyny, opowiadając New York Times, „Jakie są teraz zasady? Czy nigdy nie powinniśmy zrobić filmu o tyranie? Dodał, że chciał opowiedzieć historię Dahmera, ponieważ „była to największa rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem, która naprawdę sprawdza, jak łatwo uchodzić na sucho rzeczom z aspektami uprzywilejowanych białych”.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze e-mailowe powiadomienia o nowościach! Kliknij tutaj, aby subskrybować.

Czy ten post był pomocny?