Skip to content

Amy Forsyth i Susanne Wuest Starrer „Inedia” rozpoczynają produkcję w Kanadzie

16 de wrzesień de 2022
Collage Maker 16 Sep 2022 01.26 PM e1663331280582

EKSKLUZYWNY: Firma producencka Good Question Media i Experimental Forest Films z siedzibą w Toronto ogłosiły dziś rozpoczęcie produkcji nadchodzącego dramatu Inedia.

Wyreżyserowany przez Liz Cairns w jej debiucie fabularnym, w filmie występuje Amy Forsyth (CODA, Wiek pozłacany), Susanne Wuest (Dobranoc mamusiu) i nowicjusz Nova Brown. Trwa produkcja filmu, który jest kręcony na wyspie Salt Spring w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.

Film opowiada o młodej kobiecie, która po serii tajemniczych i wyniszczających reakcji alergicznych na żywność dołącza do radykalnej społeczności ludzi, którzy twierdzą, że odżywiają się światłem. Film zgłębia starożytne przekonanie, które do dziś ma zwolenników w Breatharianizmie i jego zwolennikach: że do życia potrzebne jest tylko światło.

„Napisałem tę historię z bardzo osobistego miejsca, jako wyraz mojej 15-letniej walki z zaburzeniami odżywiania. Słowa nie są w stanie opisać, jak poruszające jest to, że ci aktorzy teraz wcielają się w te postaci i ożywiają historię, a praca z tak fenomenalnie utalentowanymi aktorami przy moim pierwszym filmie jest darem” – powiedział Cairns.

„Jestem szczególnie podekscytowany, że mogę przedstawić nową, błyskotliwą talent, Nova Brown, którą znaleźliśmy podczas lokalnego castingu na Salt Spring Island, która powaliła nas swoją niezwykłą głębią, wyobraźnią i skupioną uwagą na jej postaci”.

Film został wyprodukowany przez Tylera Hagana i Jennifer Chiu. Producentami wykonawczymi są Chris Yurkovich, Dan Bekerman i Neil Mathieson.

„Cieszymy się, że możemy wyprodukować debiutancki film Liz Inedia”, dodał Tyler Hagan z Experimental Forest Films. „Liz była jedną z naszych najbliższych współpracowników przy wielu projektach, a jej wizja głęboko osobistej historii opowiedzianej w całkowicie oryginalnym i prowokacyjnym świetle jest naprawdę inspirująca. A z niesamowitym talentem dołączającym do projektu, w którym Amy Forsyth prowadzi jako Cora i Susanne Wuest wciąga ją głębiej w króliczą norę jako Joana, jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy wcielić wizję Liz w życie”.

Susanne Wuest jest reprezentowana przez Barry’ego McPhersona z APA, Ruth Bornhauser z Thruline i Silke Rodenbach z Yumi (Niemcy).

Amy Forsyth jest reprezentowana przez The Gersh Agency, David Dean Management, AMI Artist Management i Viewpoint.

Czy ten post był pomocny?