Skip to content

Akademia przyznaje, że pokaz Oscara musi zostać „ożywiony” – ustanawia 8-punktowy plan w ruchu na spotkaniu członkowskim AMPAS

17 de wrzesień de 2022
200209212651 24 oscars show 2020 restricted super 169

Nowy dyrektor generalny Academy of Motion Pictures Arts & Sciences, Bill Kramer, wyraźnie przyznał, że istnieją poprawki, które należy wprowadzić w dorocznym pokazie i procesie rozdania Oscarów, i obiecał, że zajmie się nimi podczas przemawiania na porannym spotkaniu członkowskim AMPAS, które odbędzie się osobiście w Muzeum Akademii w Los Angeles, a także wirtualnie dla członków na całym świecie.

„Oczywiście istnieje potrzeba ożywienia programu i ciężko pracujemy nad tym z naszymi wspaniałymi partnerami z Disney-ABC”, powiedział Kramer członkom, a następnie w ramach prezentacji w programie Power Point wymieniono osiem obszarów, którymi do tej pory się zajmują. , włączając w to, jak właśnie ogłosił Wszykina, wyznaczenie weteranów telewizji na żywo i producentów programów rozdania nagród, którzy poprowadzą program, Glenn Weiss i Ricky Kirshner, którzy wspólnie zdobyli wiele nagród Emmy za swoją pracę, w tym 21 programów Tony Awards.

Punkty, które Kramer i nowa prezydent Janet Yang podkreślili, przenosząc program na pozycję „władzy, honoru i znaczenia” to:

  • Zatrudnianie zespołów produkcyjnych, które są odpowiedzialne przed Akademią i tworzenie dedykowanego zespołu w ramach Akademii, skupionego wyłącznie na nagrodach
  • Ustalenie, jak najlepiej uhonorować wszystkie obszary rzemieślnicze na antenie
  • Skupienie się na miłości i czci dla filmu
  • Tworzenie emocjonalnej inwestycji w nominowanych
  • Odkrywanie rozszerzeń programu w streamingu
  • Kontynuacja teatralnego wymogu kwalifikowalności
  • Przekształcenie czerwonego dywanu w wydarzenie
  • Kontynuacja priorytetowego traktowania zrównoważonego rozwoju, dostępu, włączenia i reprezentacji

Jeśli chodzi o ten drugi punkt dotyczący honorowania „wszystkich obszarów rzemiosła” na antenie, kość niezgody, która na początku tego roku doprowadziła do wielkiego niepokoju na 94. Oscarach, kiedy podjęto decyzję o przyznaniu ośmiu, powiedzmy, mniej efektownych nagród, głównie za rzemiosło, we wstępnym pokazie, a następnie edytowany i włączony do transmisji na żywo, para złożyła tę obietnicę: „Określenie, jak najlepiej uhonorować wszystkie obszary rzemiosła na antenie – tak wielu z was napisało z pytaniami na ten temat i ciężko pracujemy z nasi producenci i Disney-ABC.”

Słyszałem, że nie mają zamiaru powtarzać tego „eksperymentu”, jak pierwotnie opisał mi były dyrektor generalny Dawn Hudson i były prezydent David Rubin (obaj pozostawili otwarte drzwi do dalszych zmian w przyszłości), ale na dzisiejszym spotkaniu nie wyraźna obietnica całkowitego powrotu do poprzedniego stanu. Oceny były wyższe od dotkniętego pandemią 93. pokazu na 94. Oscary, ale nadal plasują się wśród najniżej ocenianych pokazów Oscarów w historii, a nadzieja, że ​​skrócenie prezentacji kategorii rzemieślniczych przyniesie pokaz na czas, nie sprawdziła się. To była jedna z najdłuższych Oscarów w historii, więc bądź na bieżąco z dalszymi aktualizacjami, ponieważ plany na 2023 pokazują postępy. A jeśli chodzi o zobowiązanie do kontynuacji kinowego wymogu kwalifikowalności, źródła poinformowały Wszykina, że jest to jeden z obszarów, o który szczególnie bardzo troszczy się branża producentów, i pracuje nad wysiłkiem, aby utrwalić ten wymóg.

Na spotkaniu Yang powtórzył zobowiązanie kierownictwa wobec członków: „Jesteśmy organizacją na pierwszym miejscu; członkowie są naszą supermocarstwem i priorytetowo traktujemy potrzeby członków naszej Akademii”, powiedziała, potwierdzając, że AMPAS ma obecnie 10 627 członków na całym świecie, 34% identyfikuje się jako kobiety, 19% pochodzi z niedostatecznie reprezentowanych społeczności etnicznych i rasowych, a 23% żyje poza Stanami Zjednoczonymi i powiedzieli, że nadal będą sprawiać, że ta druga grupa będzie czuła się „związana” z Akademią.

Obaj rozmawiali o swojej wizji Akademii, która obejmowała ożywienie globalnej społeczności filmowej i członkostwo, aby stać się jednoczącą siłą w branży; budowanie zrównoważonej organizacji o zróżnicowanej bazie wsparcia; budowanie entuzjazmu dla filmów w ogóle, celebrowanie i zachowanie wspólnego kunsztu tworzenia filmów; oraz pomoc w wyobrażeniu sobie nowej, integracyjnej i sprawiedliwej przyszłości dla branży.

Dokładniej:

Dywersyfikacja wsparcia i przychodów oraz budowanie zrównoważonego długoterminowego budżetu, który obejmuje nowe biuro przychodów i rozwoju biznesu, które będzie m.in. badać rozbudowę cyfrowej sali projekcyjnej Akademii, możliwości licencjonowania, nowe sponsoringi i inne możliwości pozyskiwania funduszy na cele charytatywne.

Znajdowanie nowych sposobów dalszego angażowania członków, te masowe spotkania to tylko jeden sposób

Postęp w zrozumieniu i zachowaniu kina

Rozwijanie własnych inicjatyw na rzecz włączenia społecznego i zrównoważonego rozwoju

Pomoc w rozwoju nowej generacji różnorodnych talentów filmowych

Tworzenie przejrzystości i wydajności w strukturze organizacyjnej AMPAS (coś, co Kramer zanurkował w momencie przejęcia)

Rozwój „marki”

Jeśli chodzi o czasami kontrowersyjne inicjatywy „integracji i zrównoważonego rozwoju”, o których mowa powyżej, Kramer i Yang wymienili różne ich aspekty i wyjaśnili, co się z nimi dzieje. „To był proces współpracy z branżą i mieliśmy szerokie wsparcie ze strony naszych partnerów – studiów, dystrybutorów i filmowców – wsparcie, które rozpoczęło się jeszcze przed ogłoszeniem standardów i trwa do dziś”.

Kramer dodał również, że: „Naszym celem nie jest dyskwalifikacja żadnego filmu, a raczej świętowanie i wspieranie naszego wspólnego postępu w kierunku większej reprezentacji i włączenia do branży. Chcemy, aby ludzie robili filmy, które chcą robić. Biorąc pod uwagę ogromne wysiłki branży, w przypadku poprzednich Oskarów, Wszystko nominowanych do nagrody Best Picture zakwalifikowało się i spełniłoby wymagania”.

O wszystkich ważnych, nieustannych wysiłkach na rzecz ochrony filmów, Yang powiedział: „Akademia zapewniłaby dostępne i odpowiednie wystawy muzealne, pokazy i programy, a także nadal rozwijała i zarządzała kolekcjami Akademii – która ma ponad 13 milionów przedmiotów w kolekcji w tym plakaty, scenariusze, zdjęcia, filmy, kostiumy, aparaty fotograficzne, rekwizyty i wiele więcej. Świat zwraca się do nas, aby dowiedzieć się o historii i dziedzictwie naszej cennej formy sztuki – to jest nasza odpowiedzialność i obowiązek jako Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej”.

Później dzisiaj Muzeum Akademii będzie gospodarzem wydarzenia promowanego przez indiańskich członków Akademii i oferującego przeprosiny za traktowanie Sacheen Littlefeather, Indianki, która pojawiła się, aby wygłosić przemówienie odrzucając Oscara dla najlepszego aktora Marlona Brando za Ojciec chrzestny w 1973 roku. Zarówno Yang, jak i Kramer będą jednymi z prelegentów tego wydarzenia, co jest wyraźnym przykładem działań Akademii w kierunku włączenia wszystkich grup etnicznych i być może uznania błędów z przeszłości.

Czy ten post był pomocny?