Skip to content

Zbrojmistrz „Rust”, Hannah Gutierrez-Reed, chce oddalenia sprawy dotyczącej kręcenia fatalnego filmu; Broń, która zabiła operatora Halynę Hutchins przechodzi nowe testy kryminalistyczne

19 de maj de 2023
rust sign getty

Wszystkie zarzuty przeciwko Alecowi Baldwinowi zostały wycofane w związku ze śmiertelnym postrzeleniem Rdza autor zdjęć Halyna Hutchins w październiku 2021 r., a wskrzeszona wersja filmu prawie zakończyła zdjęcia w Montanie, ale walka prawna może być daleka od zakończenia.

Ponieważ Baldwin jest na razie wolny, osoba, która była odpowiedzialna za broń na Rdza Set stara się o oddalenie zarzutów nieumyślnego spowodowania śmierci, które wciąż toczą się przeciwko niej przez sędziego w Nowym Meksyku, w dużej mierze z powodu rzekomo niekompetentnego biura prokuratora okręgowego Santa Fe i rzekomo wadliwej sprawy.

„Kierowali niechlujnym śledztwem, w którym zniszczono kluczowe dowody, podjęli zbyt agresywne decyzje dotyczące zarzutów, w tym elementarny błąd konstytucyjny, i zorganizowali pokazy objazdowe, aby zdyskredytować Reeda i promować własne marki osobiste”, prawnicy byłego Rdza płatnerz Hannah Gutierrez-Reed oskarżony przez DA Mary Carmack-Altwies i byłego prokuratora specjalnego Andreę Reeb we wniosku o zwolnienie złożonym dzisiaj (przeczytaj tutaj).

„Ponieważ to oskarżenie było motywowane osobistymi interesami – a nie faktami czy prawem – zostało ukształtowane w celu zdobycia opinii publicznej w sądzie, a nie procesu z udziałem ławy przysięgłych” – dodali adwokat Jason Bowles i Todd Bullion w potępiającym 33- złożenie strony. „W rezultacie poszły na skróty, a prokuratura dopuściła się innych naruszeń związanych z należytym procesem i etyką”.

Po ujawnieniu dochodzenia wspieranego przez FBI przez biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe w listopadzie ubiegłego roku, Baldwin i Reed zostali w styczniu formalnie oskarżeni przez prokuratorów o dwa zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci w związku z zabójstwem Hutchinsa.

Zbliżając się do znacznie opóźnionego wstępnego badania, czyli rozprawy ministralnej, która odbędzie się tego lata, niewinny, przyznający się Reedowi grozi maksymalnie 18 miesięcy za kratkami i około 5000 dolarów grzywny, jeśli ława przysięgłych ostatecznie wyda wyrok skazujący na obecne zarzuty

Z opowieściami znanymi tym, którzy śledzili tę sprawę przez ostatnie półtora roku, prawnicy Reeda przedstawiają litanię porażek, fałd i politycznych manewrów GOP Land of Enchantment, które sprawiły, że lokalny prokurator okręgowy był wyraźnie poza jej zasięgiem. Dodajmy do tego, że broń, którą Baldwin trzymał podczas a Rdza próba, w której zginął DoP Hutchins i ranny reżyser Joel Souza, została uszkodzona po testach przeprowadzonych przez FBI, cała sprawa jest bałaganem – jak teraz prokuratorzy specjalni Kari Morrissey i Jason Lewis, którzy dołączyli do sprawy pod koniec marca, całkiem jasno powiedzieli w zeszłym miesiącu, kiedy zarzuty wobec nominowanego do Oscara aktora zostały wycofane.

„Po wielokrotnym uderzeniu w broń młotkiem z surowej skóry, wewnętrzne elementy broni pękły” – Bowles i Bullion opisują konsekwencje testów FBI. „Niedostępność tego materiału dowodowego jest szkodliwa dla Reeda. Zarzuty pana Baldwina zostały odrzucone na tej podstawie, że broń palna została „zmodyfikowana” i że zniszczenie spalonego przez FBI sprawia, że ​​ostateczne ustalenie jest obecnie niemożliwe lub prawie niemożliwe.

No może nie do końca według prokuratorów specjalnych.

Wraz z obietnicą z 20 kwietnia, że ​​Baldwin nie zostanie zwolniony w tej sprawie „i zarzuty mogą zostać ponownie postawione”, nowo mianowani prokuratorzy specjalni przenieśli posiadanie 45-calowego rewolweru, który trzymał aktor / producent Rust, który zabił Hutchinsa, przeniesiony z Departamentu Szeryfa Santa Fe do zewnętrznego eksperta balistyki w celu przeprowadzenia badań kryminalistycznych. W rzeczywistości, w zarządzeniu podpisanym przez sędziego Mary Marlowe Sommer w tym tygodniu, kilka pistoletów z niezależnego westernu oraz „podejrzane naboje” i więcej są przenoszone jako tajemnica, w jaki sposób ostra amunicja dostała się na plan Rust tamtego tragicznego dnia i czy Baldwin rzeczywiście pociągnął za spust broni palnej, nadal jest badany.

Od czasu wywiadu dla ABC, zaledwie kilka tygodni po śmierci Hutchinsa, Baldwin nieustannie upiera się, że nie pociągnął za spust rekwizytu z lat 80. XIX wieku, który zabił operatora. Było to naleganie, z którym FBI nie zgodziło się w swoim raporcie w tej sprawie opublikowanym w zeszłym roku. Jednak w posunięciu, które z upływem tygodni wydaje się coraz bardziej przejmujące, prawnicy Baldwina kwestionują stan broni w marcu.

Przeoczona lub zapomniana przez organy ścigania i biuro Santa Fe DA Carmack-Altwies, modyfikacja broni mogła doprowadzić do faktycznego wystrzelenia broni palnej bez faktycznego naciśnięcia przez Baldwina spustu podczas próby, która śmiertelnie raniła Hutchinsa i zraniła Souzę.

Niezależnie od tego, czy sędzia Sommer zdecyduje się oddalić zarzuty przeciwko Reedowi, czy „rozważy mniejsze sankcje”, jak proponuje dzisiejsze zgłoszenie jako alternatywę, Rdza wygląda na to, że jeszcze przez wiele miesięcy będzie w sądach w takiej czy innej formie.

Czy ten post był pomocny?