Skip to content

Quentin Tarantino opowiada Billowi Maherowi o filmie, który zawsze próbuje odtworzyć w swojej pracy

29 de październik de 2022
Real Time with Bill Maher 2021

Filmowiec, scenarzysta i pisarz Quentin Tarantino zatrzymany przez Czas rzeczywisty Piątkowy wieczór, aby porozmawiać z Billem Maherem o jego nowej książce, Spekulacje kinowewe wtorek.

Przyznał, że Tarantino jako małe dziecko chodził do wielu wyrafinowanych filmów, czasami oglądając tematy, których nie do końca rozumiał, jak na przykład niesławna scena gwałtu Neda Beatty’ego w filmie. Wyzwolenie.

O tej scenie Tarantino powiedział: „Widzę to w 1973, więc mam około dziewięciu lat” – powiedział. Przyznając, że nie wiedział o sodomii, Tarantino wiedział, że Beatty był ujarzmiony, ponieważ wszyscy na szkolnym dziedzińcu byli do pewnego stopnia podporządkowani.

„Nie jestem pewien, jaka jest ta lekcja” – zażartował Maher.

Tarantino wrócił do swojego punktu widzenia młodych widzów wyrafinowanych filmów. „Będą pewne rzeczy, które przechodzą im przez głowę” – powiedział. Ale, tak jak on, „Mam sedno tego”.

Tak było, kiedy poszedł obejrzeć film Jima Browna i Raquel Welch 100 karabinów. Został zabrany do teatru z całkowicie czarną publicznością, wspomina Tarantino, przez chłopaka jego matki. Tłum był hałaśliwy na film otwierający, Autobus nadchodzi, krzycząc na ekran. „Pierwszy raz, kiedy usłyszałem „ssij mojego fiuta” był ktoś z publiczności” – powiedział Tarantino. Wzięty z surową energią i zabawą chwili, sam Tarantino w końcu wypowiedział podobny epitet.

Maher przypomniał mu: „Jeśli promujesz książkę w programie „Today”, nie opowiadaj takich historii”.

Ale 100 karabinów pobudziło coś w młodym Tarantino. „Byłem zabrany do filmu Jima Browna w całkowicie czarnoskórym kinie, to było najbardziej męskie doświadczenie, jakie kiedykolwiek miałem”.

Ta chwila go ukształtowała. „Albo jako konsument filmów, albo podczas tworzenia filmów dla publiczności – ten cel filmu Jima Browna w sobotni wieczór w 1972 roku jest tym, co próbuję odtworzyć”.

W dyskusji panelowej do Mahera dołączyła Gillian Tett, amerykańska redaktorka naczelna The Czasy finansowe i autorem Anthro-Vision: nowy sposób patrzenia na biznes i życie, oraz Yuval Noah Harari, autor książki Niepowstrzymani nas, tom 1: Jak ludzie przejęli świat,

Dyskusja była pogawędką obywatelską z wieloma żartami na temat tego, jak ludzie i polityka są wypaczani i oszukiwani przez media społecznościowe i technologię.

„Coś jest zepsute w systemie informacyjnym” – powiedział Harari. „Ludzie nie mogą już prowadzić rozmowy i uzgadniać najbardziej podstawowych faktów”.

Tett twierdził, że taki stan jest wynikiem możliwości zaprogramowania własnego świata, czy to poprzez muzykę, czy media społecznościowe.

Przejęcie Twittera przez Elona Muska niekoniecznie w tym pomoże, powiedział Tett. Powiedziała, że ​​Musk „jest coraz bardziej boski i kapryśny”.

Harari był również sceptyczny. „Pogląd (Piżma) jest taki, że jest to plac miejski. To nie jest. Twitter jest bardziej jak arena gladiatorów.”

W końcu w swoim wstępniaku „Nowe zasady” Maher rzucił nagany na BuzzFeed i inne publikacje, które nieustannie jęczą o „zabronionych” kostiumach na Halloween.

„Jeśli Halloween to za dużo dla twojej delikatnej wrażliwości i martwisz się, że zobaczysz coś na liście zakazanych kostiumów, po prostu zostań, kurwa, w domu”, powiedział Maher, dodając: „Jestem tak zmęczony garstką emocjonalnych chorych na hemofilię, którzy nam mówią. czego nie możemy zrobić w Halloween”.

Na liście zakazanych kostiumów: królowa Elilzabeth („za wcześnie”), żadnych seksownych uczennic, żadnych króliczków Playboya, nie możesz przebrać się za Elvisa i „nawet nie myśl o postaciach spoza twojej rasy”.

Co gorsza, „brak osoby bez domu”, eliminując w ten sposób „domyślny kostium każdego dziecka w historii”. Żadnych drag queens, „ponieważ jeśli dzieci chcą iść zobaczyć drag queens, mogą iść na godzinę opowieści”.

Również zakazany: bez Putina, bez Trumpa, bez Johnny’ego Deppa, szczególnie bez Amber Heard („bez gówna”) i nic związanego ze szczepionkami i małpią ospą.

– Posłuchaj mnie – powiedział Maher, zwracając się do wyimaginowanej publiczności nastolatków. „Jestem twoim ostatnim łącznikiem z zabawą”. Zachęcał do mieszania i dopasowywania. „Niech królowa sra się w łóżku Johnny’ego, niech Will Smith uderzy włóczędze, niech Kevin Spacey uderza w zespół mariachi. Jeffrey Dahmer to idealny kostium na Halloween.

Jak na ironię, to Gen Z jest tym łajdakiem. – Twoi rodzice cię chronili, a teraz jesteście tymi dupkami. Gen Z to ten, który każe ci zejść z mojego trawnika.

Czy ten post był pomocny?