Skip to content

Proces gwałtu Danny’ego Mastersona: Leah Remini Tweetstorm Vexes Defense; Jane Doe #2 Szczegóły 2003 Domniemany napaść przez aktora „Predator”

3 de listopad de 2022
danny masterson 1 2

Ciemny od dwóch dni proces gwałtu Danny’ego Mastersona został wznowiony w środę z zeznaniami Jane Doe #2 na temat byłego Ten show z lat 70 domniemany napaść gwiazdy na nią w 2003 roku. Jednak zanim ostatnia z trójki kobiet w centrum sprawy miała dziś swój czas na stoisku, obrona oskarżyła byłego scjentologa i Król królowych gwiazda Leah Remini o potencjalnym odmówieniu swojemu klientowi „uczciwego procesu”.

„Od 1 listopada wczoraj Leah Remini napisała na Twitterze 36 punktów na temat tego procesu”, powiedziała prawniczka Karen Goldstein sędzia Charlaine Olmedo dziś rano, zanim ława przysięgłych została wniesiona do sali sądowej w centrum Los Angeles. „Ona skomentowała strategię obrony”, kontynuował obrońca, jak zauważa dziś rano transkrypcja Tony’ego Ortegi z Underground Bunker. „Komentowała scjentologię” – dodał Goldstein, używając słowa, w którym obrona walczyła zębami i pazurami, aby jak najdalej od postępowania karnego.

„W pewnym momencie była adwokatem ofiary w tej sprawie. Była na wywiadzie Jane Doe #1 w 2017 roku. Wielokrotnie spotykała się z detektywem Vargasem (LAPD). W tweetach podkreślono kilkakrotnie zdobyte punkty… to bardzo utrudnia panu Mastersonowi uzyskanie uczciwego procesu” – powiedział Goldstein w sądzie, prosząc o zgłoszenie swojego niezadowolenia z powodu aktywności Remini w mediach społecznościowych, co sędzia przyznał.

Teraz nie ma wątpliwości, że wygrana Emmy Scjentologia i następstwa Gospodarz ma coś do powiedzenia o swojej dawnej wierze. Od czasu opuszczenia kościoła utworzonego przez L. Rona Hubbarda, a obecnie prowadzonego przez Davida Miscavige’a w 2013 roku, Remini jest konsekwentnym zwolennikiem dalszych badań nad wewnętrznymi działaniami scjentologii, domniemanymi nadużyciami i trudnymi warunkami, w których członkowie są zmuszeni istnieć.

Reminiego burza tweetów wczoraj umieścić proces Mastersona w najsurowszych możliwych warunkach, co prawdopodobnie spowodowało, że prawnicy scjentologa od dawna rzucali się na nich dzisiaj. „Nie chodzi tylko o hollywoodzką celebrytę”, 36 . Reminiten tweet w wątku powiedział. „Chodzi o to, co robi wielomiliardowy kult, by ukryć przerażające przestępstwa seksualne”.

32. Scjentologia utrudnia sprawiedliwość w ukrywaniu zbrodni Danny’ego, a jego sprawa nie jest jedynym przypadkiem, kiedy to zrobili.

Scjentologia zatuszowała co najmniej setki podobnych przestępstw związanych z przemocą seksualną.

— Leah Remini (@LeahRemini) 1 listopada 2022

Wcześniejszy tweet był skierowany bezpośrednio do prawników Mastersona.

„Jednym z powodów, dla których chcę, aby wszyscy zwrócili uwagę na ten proces, jest to, że obrońca Danny’ego, Philip Cohen, robi wszystko, co w jego mocy, aby pozbyć się zaangażowania scjentologii z tego procesu” – napisała. „Polityka scjentologiczna i działania najwyższych urzędników scjentologicznych powinny oznaczać, że scjentologia powinna być współoskarżonym w tym procesie. Wszystko, co wydarzyło się w tej sprawie, jest w dużej mierze spowodowane kryminalną polityką Scjentologii”.

Podczas gdy scjentologia nie jest oskarżonym w tym procesie karnym, tak jak jest współoskarżonym z Mastersonem w obecnie wstrzymanym procesie cywilnym, biuro prokuratora okręgowego hrabstwa Los Angeles z pewnością wielokrotnie powtarzało przed przysięgłymi rolę urzędnicy kościelni pozornie bawili się domniemanymi ofiarami, wszyscy scjentologami w czasie ich napaści pod koniec lat 90. i na początku XX wieku.

Odkąd zeznania rozpoczęły się 18 października, sędzia Olmedo stale powtarzał, że „Scjentologia nie jest na rozprawie”. Jednak urzędnik Sądu Najwyższego w Los Angeles zezwolił na składanie przez Jane Does zeznań na temat doświadczeń z kościołem, o ile jest to dostosowane do ich „stanu umysłu” w danej sprawie. W tym samym czasie, jak napisał Remini na Twitterze, Cohen i Goldstein pracowali niestrudzenie, aby ograniczyć wszelkie świadectwa dotyczące scjentologii do absolutnego minimum.

Po raz pierwszy aresztowany przez LAPD w 2020 roku i zwolniony od tego czasu za kaucją w wysokości nieco ponad 3 milionów dolarów, Mastersonowi grozi kara do 45 lat dożywocia w kalifornijskim więzieniu stanowym, jeśli zostanie uznany za winnego. Aktor, który następnie został zwolniony z komedii Netflixa Ranczo pod koniec 2017 r., gdy ujawniono roszczenia, a także jest współoskarżonym ze scjentologią w obecnie wstrzymanej sprawie cywilnej, zawsze zaprzeczał, że uprawiał seks bez zgody z domniemanymi ofiarami lub z kimkolwiek innym.

W pełnym i dość szybkim dniu zeznań Jane Doe #2, scjentologia z pewnością pojawiła się jako były członek kościoła opisany zastępcy prokuratora okręgowego Reinholdowi Muellerowi. Idąc za inicjałami NT, Jane Doe #2 zilustrowała strach, który czuła, gdy poszła na policję w związku z rzekomym gwałtem w domu Mastersona w Hollywood Hills 19 lat temu. „Rozumiem, że zostanę ekskomunikowana, stracę pozycję, całą moją społeczność, wszystkich moich przyjaciół, jakąkolwiek rodzinę, że zostanę wydalona i uznana za osobę opresyjną i uznana za złą” – powiedziała Jane Doe #2/NT Muellerowi i ława przysięgłych, ujawniając, że została zaatakowana przez innego członka kościoła kilka miesięcy wcześniej.

W tym przypadku NT powiedziała, że ​​urzędnik scjentologiczny, z którym rozmawiała na temat gwałtu, „zaciekle się nie zgodził, a kapelan pokazał mi politykę, która wyjaśniła mi z tego, co przeczytałem, że nie wolno mi myśleć w ten sposób o innym członku lub zgłosić to organom ścigania”.

Jeśli chodzi o Mastersona, Jane Doe #2 powiedziała dziś na stoisku, że aktor w 2003 roku „był jak drapieżnik, a jako dorosła kobieta masz dużo czasu, aby zobaczyć te różnice między kimś, kto ma do ciebie sympatię, a kimś, kto celuje w ciebie jako kawałek mięsa.” Opowiadając o rzekomym gwałcie, gdy miała dwadzieścia kilka lat, NT powiedział, że po tym, jak Masterson dał jej kieliszek wina, które sprawiło, że poczuła się „odrętwiała”, aktor zasadniczo zignorował jej prośby, aby nie uprawiali seksu, gdy przeniósł ją z jacuzzi do prysznic na górze do sypialni. Według NT, Masterson „szybko przewrócił mnie na łóżku i zaczął walić mnie od tyłu”.

„On mnie zgwałcił”, kontynuował świadek „Byłem zszokowany i pomyślałem: „O mój Boże, co ty robisz? Mówiłem, żebyś tego nie robił” — powiedziała Jane Doe #2 do sali sądowej.

Podczas gdy wiele elementów jej zeznań przypominało zeznania Jane Doe #1/Jen B i Jane Doe #3/CB z wcześniejszego procesu, czas Jane Doe #2/NT na trybunach był bardzo odmienny od jej poprzedników. Jen B zeznawała przez prawie cztery dni, a CB zeznawała przez trzy dni z rzędu. Być może wskazując na te wstrząsające epizody, NT był przesłuchiwany przez prokuratorów, przesłuchiwany przez obronę i więcej w ciągu jednego dnia.

Podczas ostatnich minut tego zeznania, pod przekierowaniem zastępcy prokuratora okręgowego Mueller, Jane Doe #2 przyznała, że ​​w 2017 roku powiedziała policji LAPD, że odbyła kilka rozmów z pozostałymi dwoma Jane Does. „Wszyscy byliśmy naprawdę przestraszeni” – powiedziała.

Proces, który ma się zakończyć około 19 listopada, będzie kontynuowany jutro.

Czy ten post był pomocny?