Skip to content

Gorący pakiet AFM dla kupujących do gryzienia: sequel „Noc żywych trupów” z Village Roadshow, Vertigo, Westbrooka i George’a Romero z Sanibel, ze scenariuszem LaToya Morgan z „Nanny” Nikyatu Jusu Helming „Walking Dead”

27 de październik de 2022
night2

EKSKLUZYWNY: W ramach pakietu American Film Market, który może obudzić zmarłych, Village Roadshow Pictures nawiązało współpracę z Chrisem Romero i nieżyjącym już Georgem A. Romero Sanibel Films, Origin Story, Vertigo i Westbrook Studios, aby stworzyć nową serię Noc żywych trupów.

To jest film z 1968 roku nakręcony w Pittsburghu, który był ojcem chrzestnym gatunku zombie mięsożernych, który karmił Hollywood w niezliczonych filmach i serialach, takich jak Żywe Trupy i jego spin-offy. Film wyreżyseruje Nikyatu Jusu, a scenariuszem będzie LaToya Morgan. Utrzymują logline w tajemnicy, ale wyraźnie głodne trupy będą w menu.

CAA Media Finance i Village Roadshow Pictures będą współreprezentować prawa w USA, a FilmNation zajmuje się prawami międzynarodowymi i przedstawi projekt kupującym w AFM.

Jusu na początku tego roku została dopiero drugą czarnoskórą reżyserką, która zdobyła nagrodę Grand Jury Prize na Sundance Film Festival, kiedy Niania wygrał go w styczniu. Ten film ukaże się w kinach 23 listopada, przed premierą Prime Video na całym świecie 16 grudnia.

Scribe Morgan był pisarzem-producentem na Żywe Trupya współtwórcą z JJ Abramsem z Prochowiec. Prowadzi serial kryminalny HBO Max.

„Oryginalna wersja Noc żywych trupów jest nadal tak rozbrzmiewający do dziś” – powiedział Jusu. „Każda epoka ma zombie, których potrzebuje, a teraz zombie odzwierciedlają sposób, w jaki ludzie traktują się nawzajem i pokazują nam, kto naprawdę jest potworem”.

Morgan nazwał oryginał „jednym z wielkich kamieni węgielnych gatunku horroru. Jestem niezmiernie podekscytowany grą w piaskownicy, którą zbudował George Romero, i zachwycony, aby podnieść stawkę i przesunąć kopertę dzięki tej ekscytującej nowej historii”.

To pokrzepiające, gdy Romero zyskuje uznanie dla swojego kultowego filmu, a jego rodzina jest zaangażowana przez jego sztandar Sanibel Films. Jego była żona Christine Romero będzie kreatywnym nadzorcą, wraz z Jillian Apfelbaum i Tristenem Tuckfeldem z Village Roadshow, Ryanem Silbertem w Origin Story, Andrew Childsem w Vertigo Roya Lee oraz Jonem Mone’em i Ryanem Shimazaki w Westbrook Studios.

Powiedziała Christine Romero: „Jestem bardzo podekscytowana tym wizjonerskim zespołem gawędziarzy, którzy zebrali się, aby rozwinąć założenia oryginalnego filmu. Ponowne odwiedzenie świata stworzonego przez George’a i jego współpracowników będzie nie lada gratką dla fanów. George byłby bardzo szczęśliwy, gdyby to się stało!”

Wspomniałem o nieszczęściu dołączonym do oryginalnego filmu Romero. Został wykonany za 115 000 USD i Noc żywych trupów zarobił 30 milionów dolarów i zarobił około 200 milionów dolarów, co czyni go jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii. Zamiast czynić Romero obrzydliwie bogatym, błąd pozostawił oportunistom szerokie pole do dewastacji jego filmu – trochę jak, no cóż, zombie.

„Tu było pocieranie”, powiedział Greg Nicotero, który przez lata pracował z Romero, wyreżyserował 39 odcinków Żywe Trupyi połączył siły z Jimmym Millerem, aby nakręcić film dokumentalny o tworzeniu oryginalnego klasyka.

„Zmienili tytuł w ostatniej chwili” – powiedział Nicotero. „Pierwotnie film nazywał się Noc Mięsożercówa w ostatniej chwili zmienili tytuł na Noc żywych trupów, które nieumyślnie zrezygnowały z praw autorskich. Tylko po Noc żywych trupów został wydany, gdy zdali sobie sprawę, że nie jest chroniony prawami autorskimi, i dlatego było tak wiele wersji dostępnych na DVD. Poszli do sądu z organizacją Waltera Reade’a, która zrezygnowała z praw autorskich. Tak więc pierwsza wyprawa George’a w świat filmu obfitowała w pozwy o prawa autorskie, które przegrali. Wierzę, że gdyby to było chronione prawem autorskim, kariera George’a poszłaby w zupełnie innym kierunku. Ale był niewolnikiem błędu urzędniczego, który kosztował go miliony i miliony dolarów”.

Jusu jest reprezentowany przez M88 i CAA, Morgan przez Eclipse Law. Vertigo, Origin Story i Westbrook są reprezentowane przez CAA.

Czy ten post był pomocny?