Skip to content

Elon Musk mówi, że Twitter traci $4MA Day i mówi, że zwolnienia pozwolą zaoszczędzić $400MA rocznie – aktualizacja

5 de listopad de 2022
GettyImages 1243763348

AKTUALIZACJA o najnowsze komentarze Elona Muska: Jeśli nic więcej, to widać, że Elon Musk lubi korzystać z sieci społecznościowej, którą niedawno kupił za 44 miliardy dolarów.

Samozwańczy „Twitter Complaint Hotline Operator” ogłosił w swoim szóstym tweecie tego dnia, że ​​platforma traci obecnie „ponad 4 mln USD dziennie”. Rewelacja ta miała na celu wyjaśnienie jego decyzji, aby dzisiaj rozpocząć cięcia, które według niektórych szacunków będą stanowić 50% około 7500 pracowników firmy.

„Jeśli chodzi o zmniejszenie mocy Twittera, niestety nie ma wyboru, gdy firma traci ponad 4 miliony dolarów dziennie”, napisał Musk późnym piątkowym popołudniem. Wcześniej tego dnia operator gorącej linii skarg określił oszczędności wynikające z cięć personelu na 400 milionów dolarów rocznie.

Jeśli chodzi o zmniejszenie mocy Twittera, niestety nie ma wyboru, gdy firma traci ponad 4 mln USD dziennie.

Wszystkim, którzy odeszli, zaoferowano 3 miesiące odprawy, czyli o 50% więcej niż jest to wymagane prawem.

— Elon Musk (@elonmusk) 4 listopada 2022

POPRZEDNIO o 14:36: Tego samego dnia, kiedy na Twitterze pojawiły się poważne zwolnienia, nowy właściciel firmy zajmującej się mediami społecznościowymi, Elon Musk, powiedział tłumowi zamożnych inwestorów w Nowym Jorku, że nacisk aktywistów na reklamodawców jest „atakiem na pierwszą poprawkę”.

Musk powiedział, że on i jego doradcy „zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby ich uspokoić i nic nie działa”, opisując to jako „poważny problem”. Wcześniej tego dnia powiedział, że przychody firmy z reklam zostały już „ogromne” w wyniku wycofania reklam. Nawet w przypadku firm, które nie są ogarnięte kontrowersją, rynek reklamy cyfrowej jest ostatnio z grubsza, a główne nazwy, takie jak Meta, Snap i YouTube, zgłaszają spadki.

Musk jest na początku drugiego tygodnia posiadania Twittera, za który zapłacił 44 miliardy dolarów. Wielu czołowych reklamodawców zdecydowało się wstrzymać kupowanie reklam na Twitterze z powodu pytań o moderację treści i możliwość, że kilka osób zbanowanych przez poprzedniego właściciela, w tym skrajnie prawicowe postacie, takie jak Alex Jones, może zostać zwolnionych pod rządami Muska. Nowy właściciel powiedział również, że zniesie edykt utrzymujący byłego prezydenta Donalda Trumpa z platformy, choć ostatnio wskazał, że może to zająć trochę czasu.

Komentarz prezesa podczas niespodziewanego wystąpienia na konferencji Baron Investment Conference. (Obejrzyj film powyżej.) Wydarzenie zorganizował miliarder Ron Baron, jeden ze sponsorów umowy na Twitterze i długoterminowy udziałowiec największej firmy Muska, Tesli. Baron przeprowadził wywiad z Muskiem.

Podczas gdy rozmowa obejmowała wiele kwestii poza Teslą, obaj dyskutowali o oszczędnościach ze zwolnień, które Musk ustalił na 400 milionów dolarów rocznie. Chociaż „bardzo trudno będzie osiągnąć” zwrot z tak niebotycznej inwestycji, Musk powiedział, że „możliwe”, że Twitter może w końcu stać się „jedną z najcenniejszych firm na świecie”.

WCZEŚNIEJ w czwartek rano: Ponieważ pracownicy Twittera stoją w obliczu masowych zwolnień, które zaczynają się dzisiaj, grupa z nich pozwała nowego suwerena Elona Muska za niewłaściwe wypowiedzenie umowy zgodnie z prawem federalnym i kalifornijskim.

Pozew – przeczytaj go tutaj – pojawia się, gdy platforma odnotowała „ogromny spadek przychodów ze względu na nacisk grup aktywistów na reklamodawców” – powiedział Musk.

Pozew o status pozwu zbiorowego został złożony w Północnej Dystrykcie Kalifornii w San Francisco przez Emmanuela Corneta, Justine De Caires, Grae Kindel, Alexisa Camacho i Jessicę Pan „indywidualnie i w imieniu wszystkich innych podobnie usytuowanych” przeciwko Twitterowi „za jego naruszenie i przewidywane dalsze naruszenia” prawa federalnego. Lisa Bloom, wybitna prawniczka i córka obrończyni Glorii Allred (a także przez pewien czas członkini zespołu obrony Harveya Weinsteina), była szczególnie głośna, próbując zachęcić pracowników Twittera do podjęcia działań prawnych. „Zwolnieni pracownicy Twittera! W ramach umowy przejęcia Elon obiecał, że dostaniesz te same odprawy i świadczenia, które zwolnieni pracownicy otrzymali przed swoim przybyciem” – napisała w jednym z wielu tweetów. „Rozmawiam dzisiaj z wieloma zwolnionymi Tweepami”.

Cornet został rozwiązany 1 listopada bez wcześniejszego pisemnego ostrzeżenia. Powodowie De Caires, Pan i Kindel zostali zablokowani na swoich kontach na Twitterze 3 listopada, „co zrozumieli jako sygnał, że zostali zwolnieni”. W pozwie stwierdzono, że federalna ustawa WARN i kalifornijska ustawa WARN wymagają pisemnego powiadomienia z 60-dniowym wyprzedzeniem o masowym zwolnieniu. Różne tweety wskazywały również na podobną ustawę w stanie Nowy Jork i Wielkiej Brytanii, przy czym ta ostatnia wymaga 90-dniowego wypowiedzenia. „Powodowie są bardzo zaniepokojeni tym, że Twitter będzie kontynuował te zwolnienia bez dostarczenia wymaganego powiadomienia” – napisano w pozwie.

W zgłoszeniu SEC na początku tego roku, kiedy firma była nadal notowana na giełdzie, zgłosiła, że ​​​​ma 7500 pełnoetatowych pracowników na dzień 31 grudnia 2021 r.

Aż 50% pracowników firmy może zostać zwolnionych, gdy powiadomienia zaczynają napływać już dziś.

W międzyczasie Musk zabrał się do Twittera, aby zaalarmować reklamę.

General Mills, Audi i inni potwierdzili w ostatnich dniach, że wstrzymali reklamy na Twitterze po wstąpieniu Muska. Transakcja sfinalizowana w zeszłym tygodniu przyniosła wzrost obraźliwych treści i zasiała wątpliwości co do przyszłych zasad moderacji pod nowym właścicielem. Musk powiedział, że odejdzie od umiaru i nie wierzy w stałe zakazy, w tym byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Musk, który po rozwiązaniu zarządu i zwolnieniu kadry kierowniczej mianował się jedynym dyrektorem, ogłosił plany powołania komisji do oceny polityki moderacji i obiecał, że nie będzie żadnych nowych kroków ani zmian, dopóki ten organ nie dokona inwentaryzacji. Jednak jego próby uspokojenia Madison Avenue spotykają się z odmową, którą obwinia „aktywistów”. W dzisiejszym tweecie powtórzył, że „z moderacją treści nic się nie zmieniło i zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby uspokoić aktywistów. Niezwykle pomieszany! Próbują zniszczyć wolność słowa w Ameryce”.

Wpływowi gracze z Hollywood i inni opuścili platformę lub zagrozili jej opuszczeniem.

Musk nabył Twittera za 44 miliardy dolarów, a firma zaciągnęła duże długi. Spadek przychodów jest przeciwieństwem tego, czego potrzebuje Twitter. Reklama jest jej głównym źródłem przychodów. Zwolnienia obniżą koszty. Jednak kształt Twittera jako firmy staje się z dnia na dzień coraz mniej jasny.

Twitter odnotował ogromny spadek przychodów ze względu na naciski grup aktywistów na reklamodawców, mimo że nic się nie zmieniło w moderowaniu treści i zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby uspokoić aktywistów.

Niezwykle pomieszany! Próbują zniszczyć wolność słowa w Ameryce.

— Elon Musk (@elonmusk) 4 listopada 2022

Tom Tapp przyczynił się do powstania tego raportu.

Czy ten post był pomocny?