Skip to content

Dlaczego Eduardo z „Dziewczyny ze śniegu” wygląda tak znajomo

3 de luty de 2023
l intro 1675408662

Eduardo z The Snow Girl gapi się

Ci, którzy domagali się najlepszych thrillerów w serwisie Netflix, prawdopodobnie uzależnili się od hiszpańskiego serialu „Dziewczyna ze śniegu”. Oparta na powieści Javiera Castillo historia skupia się na dziewczynie, która zaginęła w 2010 roku podczas zatłoczonego festiwalu. Dziennikarka śledcza Miren Rojo (Milena Smit) podejmuje się odnalezienia zaginionego dziecka, podczas gdy policja prowadzi własne śledztwo. Z zbadanymi różnymi liniami czasowymi, a także spojrzeniem na traumę Miren z przeszłości, „Dziewczyna ze śniegu” jest pełna wystarczająco pokręconego napięcia, aby wszyscy zgadywali aż do zakończenia.

Jak dotąd „The Snow Girl” radzi sobie bardzo dobrze. Według Netflix, w pierwszym tygodniu był to jeden z trzech najczęściej oglądanych nieanglojęzycznych seriali telewizyjnych, z niesamowitą liczbą 31,83 miliona godzin. Przy tak solidnej premierze i zaskakującym zakończeniu, być może drugi sezon nie jest wykluczony. Mamy nadzieję, że oznacza to również, że będziemy świadkami ponownego połączenia sił Miren z doświadczonym dziennikarzem Eduardo. Wyposażony w wytrawne umiejętności raportowania, Eduardo okazał się bardzo pomocny dla Miren. Jednak podczas gdy postać prowadziła młodszego dziennikarza w serialu, fani mogli drapać się po głowach, zastanawiając się, gdzie już widzieli jego twarz. Eduardo jest grany przez aktora Jose Coronado, który ma bogatą karierę w kinie hiszpańskim i kilka projektów, które odniosły sukces w Stanach.

Jedną z wczesnych głównych ról Coronado był redaktor wiadomości w Periodistas

Kariera Jose Coronado jest wypełniona oszałamiającą liczbą ról w telewizji i filmie. Jednak zajęło mu trochę czasu, zanim zaczął grać. Według Lecturas, Coronado studiował prawo i medycynę na studiach, a nawet zajął się modelingiem, zanim ostatecznie rozpoczął karierę aktorską w wieku 30 lat. W 1987 roku wystąpił w swojej pierwszej roli filmowej jako Tony w hiszpańskiej komedii akcji „Waka Waka ”. Później Coronado rozpoczął konsekwentną passę aktorstwa w filmach na początku swojej kariery. Jednak w latach 90. aktor występował w większej liczbie ról telewizyjnych, takich jak „Brigada central” i „Hermanos de leche”.

Jedna z jego najbardziej znaczących ról telewizyjnych miała miejsce w hiszpańskim serialu telewizyjnym „Periodistas” z 1998 roku. Drama opowiada o życiu osobistym i zawodowym reporterów i redaktorów madryckiej gazety. Coronado grał Luisa Sanza, nowo mianowanego szefa działu wydarzeń lokalnych w gazecie. Z nim wystąpił w 98 odcinkach (według IMDb), „Periodistas” był jednym z pierwszych z wielu długo emitowanych seriali telewizyjnych, w których pojawił się Coronado. Postać Luisa również pasuje, ponieważ Coronado ponownie odgrywa kolejną ważną rolę dziennikarską jako doświadczony reporter Eduardo w „The Snow Girl”.

Dał wielokrotnie nagradzaną rolę w No Rest For The Wicked

Santos Trinidad pokazujący swoją odznakę

Jose Coronado pokazał imponującą gamę swoich występów, grając różne postacie w teatrze, telewizji i filmie. Jeśli jednak kiedykolwiek istniał jakiś szczególny typ postaci, z której Coronado jest najbardziej znany przez swoich fanów, to prawdopodobnie oficerowie ubrani w ciemniejsze odcienie szarości (przez Apple TV). Szczerze mówiąc, to wszystko mogło być spowodowane tym, że w 2011 roku Coronado wykonał tak niezwykłą robotę z tą specyficzną postacią.

W tym samym roku zagrał w hiszpańskim thrillerze No Rest For The Wicked. W filmie wyreżyserowanym przez filmowca Enrique Urbizu Coronado wciela się w skorumpowanego oficera imieniem Santos Trinidad. Jego alkoholowa noc zmienia się ze złej na gorszą po tym, jak brutalnie morduje ludzi w barze. Trinidad początkowo wyrusza na polowanie na samotnego naocznego świadka incydentu, który miał ochotę na spust, ale jego podróż komplikuje się, gdy później zostaje odkryta komórka terrorystyczna.

„No Rest For The Wicked” to pełne napięcia doświadczenie filmowe, wzmocnione przez wyróżniającą się kreację Coronado. Ta rola przyniosła mu również zasłużone uznanie i uznanie. W 2012 roku zdobył nagrodę Goya dla najlepszego aktora męskiego dzięki roli w filmie „No Rest For The Wicked” (za pośrednictwem hiszpańskiej kultury). To nie lada wyczyn, biorąc pod uwagę, że Goya jest jednym z najwyższych wyróżnień dla aktorów w Hiszpanii, prawdopodobnie porównywalnym z Oscarami.

Coronado zmierzył się z drużyną napadową w The Vault

Gustavo słucha swojego współpracownika

Dzięki niedawnemu dorobkowi Jose Coronado w serwisie Netflix niektórzy fani lepiej poznali aktora. Jednak programy takie jak „The Snow Girl” mogły nie być ich pierwszym strumieniowym wprowadzeniem do gwiazdy. Aktor pojawił się w thrillerze kryminalnym Freddiego Highmore’a z 2021 roku, który był hitem na Netflix. W „The Vault” inżynier dołącza do zespołu napadowego, którego celem jest infiltracja skarbca bankowego, w którym znajduje się skarb z uratowanego hiszpańskiego wraku statku. Planując przeprowadzenie napadu podczas mistrzostw świata, zespół desperacko pracuje nad otwarciem skarbca bez wpadania w śmiertelne pułapki, w tym możliwość zalania terenu tonącą wodą.

Jednak sam skarbiec nie jest jedyną przeszkodą na drodze zespołu. Jest też postać Gustavo Medina, grana przez Coronado. Gustavo pełni funkcję szefa ochrony Banku Hiszpanii i obserwuje wiele kamer budynku niczym jastrząb. Po raz kolejny widzimy Coronado w roli oficera, ale tym razem jest on pełnym antagonistą. „The Vault” może nie zachwycił krytyków, kiedy po raz pierwszy miał swoją premierę w kinach, ale jego debiut na Netflix wypadł znacznie lepiej. W rezultacie wielu widzów miało doskonały wgląd w ekranowe umiejętności Coronado.

Aktor zabłysnął w przebojowym serialu Wrong Side of the Tracks

Tirso grozi chłopakowi swojej wnuczki

Jose Coronado prawdopodobnie zwiększy swoją rozpoznawalność wśród widzów dzięki przyszłym projektom, takim jak film romantyczny „What About Love”. Ale nie można zaprzeczyć, że niektóre z jego ostatnich hiszpańskich prac trafiły na Netflix, a jego twarz i talenty aktorskie są już wyryte w umysłach nowych fanów. Nie szkodzi, że projekty, w których zagrał, a które są strumieniowane przez Netflix, stają się popularne. Podobnie jak „The Snow Girl” i „The Vault”, fani byli zachwyceni jego hiszpańskim serialem telewizyjnym „Wrong Side of the Tracks”. Netflix wybrał program w maju 2022 roku i konsekwentnie pozostawał jednym z 10 najlepszych programów w serwisie streamingowym przez trzy tygodnie.

„Wrong Side of the Tracks” może przypominać niektórym „Gran Torino” Clinta Eastwooda, ponieważ w serialu pojawia się również zły starszy, który chce naprawić swoje rozpadające się sąsiedztwo. W tym porywającym dramacie Coronado gra emerytowanego bohatera wojskowego Tirso Abantosa, który zajmuje się przestępcami z sąsiedztwa po napaści na swoją wnuczkę. Jego mroczna współpraca ze skorumpowanym policjantem i pragnienie zemsty za wszelką cenę tworzą zabawną historię, która przywodzi na myśl inne filmy, takie jak „Uprowadzona”. Podczas gdy Netflix ma tylko pierwszy sezon „Wrong Side of the Tracks”, wkrótce może być więcej programów dla widzów z Ameryki Północnej. Według What’s On Netflix sezon 2 został już wyemitowany w Hiszpanii i został przedłużony na kolejne dwa sezony.

Czy ten post był pomocny?