Skip to content

Zwolnieni pracownicy na Twitterze wygłupiają się o „czerwonym ślubie” firmy

4 de listopad de 2022
Twitter Logo 1

„Cóż, Twitter… to było prawdziwe i było zabawne. Ale koniec nie był naprawdę zabawny” – napisał wczoraj wieczorem jeden z byłych pracowników zespołu Global Wellness firmy. Był jednym z około 3700 z około 7500 pracowników firmy zwolnionych w tym tygodniu przez nowego właściciela Elona Muska.

Inni oferowali opowiadające odniesienia do popkultury.

„Czy zaczął się czerwony ślub?” Jeden z pracowników napisał na Slacku, według New York Times, zaledwie kilka minut przed wysłaniem przez firmę e-maila ogłaszającego zwolnienia.

Byli pracownicy zgłaszali inny język w wysyłanych do nich powiadomieniach. Niektóre próbki:

  • „Zdajemy sobie sprawę, że wpłynie to na wiele osób, które wniosły cenny wkład do Twittera, ale to działanie jest niestety konieczne, aby zapewnić sukces firmy w przyszłości”.
  • „… piszemy, aby poinformować Cię, że Twoja rola na Twitterze została zidentyfikowana jako potencjalnie zagrożona lub zagrożona redundancją”.
  • „W tym czasie będziesz objęty okresem zakazu pracy, a Twój dostęp do systemów Twittera zostanie dezaktywowany”.

Wielu odchodzących pracowników zostało powiadomionych e-mailem. Lub, jak to ujął ktoś, „Otrzymał oficjalną (i bardzo odczłowieczającą) wiadomość e-mail o zwolnieniu”. Inni pracownicy zostali po prostu odcięci od systemu i pozostawieni w przekonaniu, że ich usługi nie są już potrzebne.

– Wygląda na to, że jestem bezrobotny. Właśnie zostałem zdalnie wylogowany z mojego służbowego laptopa i usunięty ze Slacka” – napisał jeden z nich.

Twitter zablokował również wszystkich pracowników – niezależnie od tego, czy zostali zwolnieni, czy nie – ze swoich biur.

„Aby zapewnić bezpieczeństwo każdemu pracownikowi, a także systemy Twittera i dane klientów”, czytamy w jednym z ogłoszeń, „nasze biura zostaną tymczasowo zamknięte, a dostęp do identyfikatorów zostanie zawieszony”.

Dotknęło to pracowników w Nowym Jorku w Kalifornii i centrum firmy w Dublinie w Irlandii.

Pozornie ważny zespół ds. etyki, przejrzystości i odpowiedzialności stracił około 20 osób, co według byłej członkini Joan Deitchman, stanowi cały stan zatrudnienia.

„Tak, zespołu nie ma” – napisała wczoraj wieczorem. „Zespół, który badał i naciskał na algorytmiczną przejrzystość i algorytmiczny wybór. Zespół, który badał amplifikację algorytmiczną. Zespół, który wymyślał i budował etyczne narzędzia i metodologie AI. Wszystko to przepadło.

Inni zwolnieni z pracy to między innymi globalny szef działu społecznościowego i redakcyjnego firmy i jego 17-osobowy zespół, globalny szef ds. kultury i społeczności Twittera oraz szef działu treści dla twórców z USA. Dodatkowe działy, na które ma to wpływ, to: Społeczność, projektowanie edukacyjne, partnerstwa rozrywkowe, inżynieria, deweloperzy iOS, globalne wellness i globalna komunikacja.

Zobacz wybrane ogłoszenia i komentarze pracowników poniżej.

🫡 Tak, zespołu nie ma. Zespół, który badał i dążył do przejrzystości algorytmicznej i algorytmicznego wyboru. Zespół, który badał amplifikację algorytmiczną. Zespół, który wymyślał i budował etyczne narzędzia i metodologie AI. Wszystko to zniknęło.

— Joan Deitchman (@JoanDeitchman) 4 listopada 2022

Porównaj komunikaty o zwolnieniu Stripe z Twitterem. Cholera pic.twitter.com/HfsHT6Nye1

— Adrian Weckler (@adrianweckler) 4 listopada 2022

Zostałem wyrzucony z Twittera dziś rano. Byłem odpowiedzialny za zgłaszanie tweetów za nadużycia treści. #Świergot #Zwolnienia na Twitterze #pracownik

— Aakash Raina (@Albatross2356) 4 listopada 2022

nie dostaniesz tego na Twitterze, ale oto jest – ostatni @Świergot Tweetuj od mojego zespołu i ja

Kocham was wszystkich i dziękuję za honor życia #Jedna drużyna pic.twitter.com/v6BWkeSVXr

— Phonz (@Phonz) 4 listopada 2022

Wygląda na to, że jestem bezrobotny. Właśnie wylogowałem się zdalnie z mojego służbowego laptopa i usunięto ze Slacka. #Jedna drużyna na zawsze. Tak bardzo was wszystkich kochałem.

Tak smutno, że tak się musiało skończyć 💔

— Szymon Balmain  (@SBkcrn) 4 listopada 2022

Cóż, to nie wygląda obiecująco. Nie mogę zalogować się do e-maili. Mac się nie włącza.

Ale tak wdzięczny, że dzieje się to o 3 nad ranem. Naprawdę doceniam troskę o frontowe chłopaki zajmujące się chronometrażem.

Tymczasem dla wszystkich innych na Twitterze jesteś najlepszy ❤️ #Jedna drużyna pic.twitter.com/iWyAPeURcm

— Chris Younie (@ChrisYounie) 4 listopada 2022

cóż, cały mój zespół właśnie został zablokowany. oficjalnie ex-Tweep. to była szalona jazda 🫡💙 #Jedna drużyna

— neeks (@neeks_cap) 4 listopada 2022

To oficjalne, że wychodzę. Bardzo podobał mi się mój czas i możliwość bycia mną na co dzień w pracy. Mój zespół był fantastyczny i wdzięczny, że miałem przyjemność z nimi pracować #KochamGdziePracowałeś #Jedna drużyna

— Dr Yvette Thomas (@TechD0C) 4 listopada 2022

Moi byli koledzy dowiadują się, że zostali zwolnieni przez wylogowanie ze Slacka/laptopów, jest tak niskie, jak to tylko możliwe.

— Reesha Bonet 🌳🧘🏽‍♀️🌳 (@Reesha) 4 listopada 2022

Hej, właśnie straciłem dostęp do wszystkich moich loginów na Twitterze, więc myślę, że to wszystko 🙁

Jeśli nadal jesteś programistą iOS na Twitterze, sprawdź D1011300 Wylądowałem DZIŚ, które kończy narzędzie wspomagające debugowanie Szybko skończyłem w tym tygodniu dla programistów iOS w lewo
<3 ostatni mały prezent <3#jedna drużyna

— JohannMG (@Johann_MG) 4 listopada 2022

Dostałem maila… nadal mam pracę

ale wczoraj wieczorem nie spałem, obserwując ciężko pracujących, utalentowanych, troskliwych ludzi, którzy wylogowują się jeden po drugim i nie wiem, co powiedzieć.

Tweeps, jesteś niezwykły. #Jedna drużyna #Zwolnienia na Twitterze

(Mój kolega doskonale to uchwycił) pic.twitter.com/dLCx0Ts0bb

— Eli Schutze🫡 (@elibelly) 4 listopada 2022

Cóż, Twitter… to było prawdziwe i było zabawne. Ale koniec nie był naprawdę zabawny.

Moja kariera, mój charakter i moje aspiracje są na zawsze zmieniane przez to niesamowite miejsce i co ważniejsze, jego ludzi. Bądź zdrów, Tweeps!🫡#Jedna drużyna #KochamGdziePracowałeś

— Joey (@jowehh) 4 listopada 2022

Cóż, to było prawdziwe. ✌🏼Oficjalna (i bardzo odczłowieczająca) wiadomość e-mail o zwolnieniu została odebrana. 🫡💙 Najbardziej niesamowita praca z niesamowitymi #Jedna drużyna
Najlepsze może dopiero nadejść, ale na razie jestem absolutnie wypatroszony. 🥺 😔#KochamGdziePracowałeś #Kochaj, z kim pracowałeś

— Lauren Pinnella Traylor (@laur_tray) 4 listopada 2022

Czy ten post był pomocny?