Skip to content

Teraz, gdy Westworld się skończył, co fani myślą o finale serialu?

4 de listopad de 2022
l intro 1667603553

Maeve patrzy bokiem

„Westworld” HBO to serial, który nie boi się zadawać większych, bardziej złożonych pytań dotyczących ludzkiego doświadczenia w erze cyfrowej. Oparty na filmie z 1973 roku wyreżyserowanym przez autora science fiction Michaela Crichtona, ten program pozwolił widzom zakwestionować naturę istnienia w sposób, który miał sens dzięki szybkiej ewolucji zarówno technologii, jak i autorefleksji kultury popularnej w ostatnim półwieczu . Program miał swój sprawiedliwy udział w zawiłych i niezdecydowanych fabułach, ponieważ badał próby i udręki grupy androidów prowadzących park rozrywki o tematyce zachodniej za płacenie klientom. Zostało to ożywione dzięki znakomitym aktorstwom Thandiwe Newton (Maeve Millay), Evan Rachel Wood (Dolores Abernathy/Christina), Eda Harrisa (Człowiek w czerni) i Jeffreya Wrighta (Bernard Lowe/Arnold Weber).

Podobnie jak wcześniej „Carnivale”, seria ta kontynuowała trend sieci kablowej premium, polegający na oferowaniu ekscentrycznych i sugestywnych okularów w długiej formie. Według Deadline, „Westworld” został oficjalnie odwołany przez HBO, co oznacza, że ​​finał 4 sezonu, który wyemitowano w sierpniu 2022 roku, służy jako koniec programu science fiction. Teraz, gdy dystopijna, neo-zachodnia saga dobiegła końca, jak fani naprawdę myślą o tym, jak wszystko się skończyło w tym, co jest teraz pożegnalnym odcinkiem serialu?

Wielu fanów Westworld jest teraz zdezorientowanych zakończeniem serii

Finał czwartego sezonu „Westworld” spotkał się z mieszanymi reakcjami fanów, co prawdopodobnie będzie kontynuowane teraz, gdy część jest końcem serii. Anulowanie nastąpiło po tym, jak showrunner Jonathan Nolan został zapytany na nowojorskim Comic Con w październiku 2022 r. (za pośrednictwem Deadline) o jego plany dotyczące piątego sezonu „Westworld”, na co odpowiedział, że zawsze były plany na piąty sezon, który byłby były ostatnimi w serii.

„Nadal prowadzimy rozmowy z siecią” – dodał Nolan. „Mamy wielką nadzieję, że je stworzymy”. Gdzieś po drodze negocjacje te nie doprowadziły do ​​​​umowy o kontynuacji programu, co spowodowało, że fani wyszli z oryginalnymi ocenami finałowymi sezonu 4, aby nadać sens całemu programowi.

Redditor u/aaccss1992 napisał w sierpniu 2022 r.: „To trochę śmieszne, że serial sugeruje, że ludzkość nadal istnieje jako dane wewnątrz komputera. część finału mam problem z zakupem — ludzkość nie dostanie drugiej szansy. To tylko program komputerowy”. Ponure zakończenie jest teraz całkowicie otwarte na interpretację, a u / AldousKing dodaje: „Myślę, że prawdziwy świat jest popieprzony. Ale Dolores daje ludzkości (lub jej pamięci o ludzkości) kolejną szansę na zaistnienie we Wzniosłości, gdzie jest w zasadzie Bóg. Ale zasadniczo ryzykuje Wzniosłość, aby to zrobić, ponieważ to idealne miejsce i ludzie są do niczego.

Czy ten post był pomocny?