Skip to content

Scena z Django Unchained, Samuel Jackson był rozczarowany, usunięto Tarantino

7 de listopad de 2022
l intro 1667833967

Samuel L. Jackson w okularach i czapce

Spaghetti westernowy film Quentina Tarantino „Django Unchained” trwał aż 2 godziny i 45 minut, ale mogło to trwać znacznie dłużej. W ciągu 10 lat od premiery pojawiło się wiele historii o usuniętych scenach, które osoby zaangażowane w film były rozczarowane, że zostały wycięte. Według Vulture, oryginalny scenariusz ma 10-stronicową historię Broomhildy (Kerry Washington), która wyjaśnia, jak skończyła jako niewolnica Calvina Candie (Leonardo DiCaprio). Vulture wyjaśnił, że w innej przerywnikowej scenie ze scenariusza był dialog wyjaśniający, dlaczego członkowie LeQuint Dickey Mining Company mieli australijskie akcenty.

W 2012 roku w wywiadzie dla GQ piosenkarz R&B, Frank Ocean, wspomniał, że pracuje nad piosenką do „Django Unchained”, ale niestety piosenka – zatytułowana „Wiseman” – nigdy nie trafiła do filmu. W oświadczeniu Tarantino wyjaśnił brak piosenki na ścieżce dźwiękowej filmu. „Frank Ocean napisał fantastyczną balladę, która była naprawdę urocza i poetycka pod każdym względem, po prostu nie było na nią sceny. Mogłem ją szybko wrzucić, żeby ją mieć, ale nie dlatego ją napisał, a nie w jego intencji Więc nie chciałem umniejszać jego wysiłków. Ale piosenka jest fantastyczna i kiedy Frank zdecyduje się wypuścić ją na wolność, wtedy zrozumieją to” (przez Pitchfork). Ocean ostatecznie opublikował piosenkę na Tumblrze z podpisem „[D]jano był chory bez niego”, co sugeruje, że piosenkarz nie ma pretensji do Tarantino za skrócenie piosenki.

Ale jest jedna scena, która została wycięta z filmu, o której członkowie obsady byli bardzo zdenerwowani, a Samuel L. Jackson bardzo głośno o niej mówił od czasu premiery filmu.

Samuel L. Jackson chce bardzo brutalnej sceny tortur w reżyserskim filmie

W wywiadzie dla Howard Stern Show, Samuel L. Jackson wyjaśnił, że scena, w której jego bohater (Stephen) torturował Django (Jamie Foxx), spalając mu sutki gorącym pokerem, została wycięta z ostatecznej wersji filmu. Według aktora, kiedy skarżył się Quentinowi Tarantino na nieobecność tej sceny w filmie, reżyser powiedział mu: „To trochę za dużo. Powiedział Tarantino, że powinien wydać wersję reżyserską filmu z tą usuniętą sceną.

Tarantino powiedział Movieline w 2012 roku, że „nie byłby zaskoczony”, gdyby w końcu wydał wersję reżyserską filmu, ale powiedział również: „Chcę, aby to była historia przez jakiś czas”, wskazując, że może to potrwać trochę wcześniej taki reżyserski krój ujrzał światło dzienne. Jednak od premiery filmu minęło 10 lat, więc może nadszedł czas na cięcie reżyserskie.

W tym samym artykule w Movieline Jackson powiedział, że usunięta scena tortur była jego ulubioną w filmie. „Robię z nim wszelkiego rodzaju seks w tej scenie, które po prostu sprawiłyby, że ludzie zaczęliby chodzić Ahhhhh!” – powiedział aktor. Być może więc aktor będzie dalej naciskał na reżyserię, aby każdy mógł zobaczyć ulubioną scenę Jacksona.

Czy ten post był pomocny?